Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hibák következtében...

Milyen hibák következtében lesz agresszív egy kutya?

Figyelt kérdés

7 hónapos kutyus, suliba nem járunk. Most nagyon barátságos nagyon szereti az idegen kutyákat csak enyhén húz és izgatott mikor meglát egyet. nagyon félek hogy agresszív lesz valamilyen módon(tudom hogy magától nem lesz az, mégis félek). mit NE csináljak ennek elkerülése érdekében?


Azt olvastam hogy ha nem engedem oda és megrántom akkor azt fogja hinni hogy félnie kell meg ilyen, viszont mégsem engedhetem oda minden kutyához.


tudom hogy kutyaiskolába kéne vinni viszont nem tudom mikor sikerül végre összehozni már 3 hónapos kora óta keresek és próbálkozok de semmi (tanácsokat nem kérek nem Magyarországon lakom) viszont nem hiszem hogy a megfelelő viselkedést csak kutyasuliban lehet megtanítani. előre is köszi.



2016. aug. 29. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Ezer oka lehet.

Simán a nem megfelelő nevelés okozta rangsorprobléma is megjelenhet agresszióban, ez vizonylag gyakori jelenség a kisebb testű kutyák körében, de akármilyen kutyánál előfordulhat.

Bármiféle egyéb frusztráció is okozhat agressziót, akár az ingerszegény életmód, a nem megfelelő mozgatás, foglalkozás, magyarul bármiféle kielégítetlenül maradt igény vagy ösztön.

Illetve a gazda nem megfelelő kommunikációjából is azt veheti le egy kutya, hogy neki agresszívkednie kell bizonyos helyzetekben.


Szóval a megelőzésről inkább a konkrét kutya és gazda ismeretében érdemes beszélni, mert nem tudsz (és nem is kell) olyan dolgokra odafigyelni, amikkel egy bármilyen kutyánál meg tudnád előzni az agressziót; bőven elég megtanulnod, hogy a sajátodnál mik a rizikófaktorok, és azzal foglalkozni.


A tiltástól mindenesetre önmagában nem lesz agresszív, nyugi, ránts bele nyugodtan, ha hülye (de úgy, hogy hasson is, mert a folyamatos cibálás csak olaj a tűzre) :)

2016. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

A gazda rossz kommunikációja a kutya felé nagyon gyakori. Mikor simogatja, vigasztalja, vagyis dicséri a rettegő vagy épp agresszív, ideges kutyát. Vagy mikor bünteti az amúgy is félős kutyát.


De ahogy Akumi is írta, lehet frusztráció is vagy rossz nevelés, nincs kontroll alatt a kutya, és gyakorlatilag ő dönthet afelől, hogy ki az ellenség és ki nem.


A szocializáció hiánya nyilván alap dolog. Magától nem tud megtanulni egy kutya sem megfelelően kommunikálni a fajtársaival. Ha más, jól nevelt kutyákkal nem lehet együtt szabadon rendszeresen a megfelelő kontroll alatt legalább egy hosszabb időszakon keresztül, akkor vagy félni fog, amiből félelmi agresszió lesz, vagy meg akarja ölni a többi kutyát, esetleg vadászik rájuk.


De lehet félrecsúszott szocializáció, mikor a bandázásban nincs kontroll, és a kutya elkezdi a gyengébbeket terrorizálni, gyilkolni.


Lehet negatív behatás is. Persze jellemzően ehhez is társul a nem megfelelő szocializáció, de az felerősíti ezt a viselkedést,ha egy másik kutyától valami nagyon negatív élmény éri.


És még számos egyéb oka van. Ha nem engeded oda más kutyákhoz, és elrángatod tőlük, az akkor gond ilyen szempontból, ha ennyiben merül ki a kutyákkal való találkozása. Ha mellette megfelelően szocializálod, akkor persze semmi gondot nem okoz, hogy pórázon nem mehet oda idegen kutyákhoz. Sőt, ne is menjen oda.

2016. aug. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát ha nem mehet oda akkor nem tudok mit tenni, viszont ha valaki megengedi akkor kapok az alkalmon és oda engedem, ha találkozhatott a kutyussal megszimatolhatta akkor nyugodtan megy tovább, viszont ha nem engedem oda akkor forog és húz. kutyákkal barátságos csak kissé domináns, emberekkel megadó a viselkedése. van egy barátja akivel ugyan ritkán (2-3 hetente) szokott játszani, van 2 másik akik elég közönbösen viselkednek vele, a rossz/domináns viselkedést nem tűrik. eleinte nagyon oda meg vissza volt a kutyákért mert csak pozitív élménye volt de mióta átvittük a nagyihoz és az ottani kutyák morogtak rá a helytelen viselkedésért visszavett a tempóból és már nyugodtabb, figyelmesebb más kutyákkal. nem hiszem hogy valaha agresszív lenne mégis rettegek már csak a gondolatától is hogy mit kezdenék egy 40-50 kilós kutyával ha megindul. :( igazából eddig nincs gond a viselkedésével szerintem a korához képest jól viselkedik, csak mindenhol azt látom hogy ha nem viszed kutyasuliba a kutyát akkor agresszív lesz...
2016. aug. 29. 18:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nem tudod kontrollálni. Ha azt sem tudod neki elmondani, hogy haverkodni nem mehet oda a másik kutyához, akkor tényleg nem fogsz tudni vele mit kezdeni, ha egyszer kicsit komolyabb szándékkal indul meg. Már az elején el kéne kapni a problémát, vedd komolyan ezt a húzás-dolgot. Ha te azt mondtad, hogy nem, akkor az legyen nem, ne pedig "légyszi ne már".
2016. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és azt mégis hogy kellene hatékonyan csinálni? tudom hogy minden kutyánál más de nem tudom mit szabad és mit nem ilyen helyzetben.
2016. aug. 29. 18:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Legyél sokkal határozottabb. Ne arrébb húzd, hanem keményebben rántsd meg a pórázt, hogy leessen neki, hogy ez most büntetés.
2016. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát a póráz rángatásra nem reagált ezért mikor húzott és ágaskodni próbált megfogtam a grabancár és rászóltam hogy "nem".Na ez már hatásos volt, olyan szépen ment tovább, még csak vissza sem nézet...közben ma jó időpontot fogtam ki szóval vagy 10 kutyával találkozott abból öthöz oda tudtam engedni és szépen viselkedett, szaglászott és mentünk tovább csak az egyiknél játszott volna és ugrálni kezdett. Szóval jól viselkedik. Egyébként a húzást ne úgy képzeljétek el hogy pl rángat végig vagy neki kell támaszkodni vagy ilyenek, csak egyszerűen nem laza a póráz mint ahogy szokott lenni.
2016. aug. 29. 19:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden kutyánál mást szabad. És sajnos minden gazda más irányban hajlamos elmenni a szélsőségek felé, úgyhogy most inkább nem biztatnálak semmire. Ha túl óvatos vagy, az a baj, ha meg idegbetegen csinálod, az se jó. Határozottan, magabiztosan kell kezelni a kutyát, de az meg valószínűleg nem fog menni, amíg nem tudod a konkrét technikát, mert ugye ahhoz, hogy te is elhidd, hogy a kutya engedelmes lesz, tudnod kell, hogy ezt hogyan fogod elérni. Bocs, hogy nem tudok ennél konkrétabbat mondani, de tényleg nem akarom, hogy rossz irányba menjen a dolog.
2016. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
megértem, csak nem tudom mikor sikerül végre kutyaiskolába menni :(
2016. aug. 29. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!