Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német Dog tartók/tenyésztők...

Német Dog tartók/tenyésztők válaszára vagyok inkább kiváncsi. Bővebben lent?

Figyelt kérdés

A közeljövőben költözünk(1hónapon belül), és már régóta szeretnék egy Német Dog kutyust! Már sokszor/sokmindent elolvastam a fajtáról. Dr legutóbb,olyat olvastam amiről nem nagyon olvastam eddig, az etetéséről. Azt olvastam, hogy nagyon sokat eszik, bár ezt gondoltam is mivel nagyon nagy testű kutya. De azt nem, hogy mivel érdemes etetni? Táppal vagy inkább B.A.R.F.-ozzak(nyersetetés) vele?Vagy akár lehet vegyesen is? Vagy az nem tesz jót az emésztésének? Csaak szeretnék felkészülni mindenre mire megveszem a kutyust.:-)

Minden választ szívesen fogadok.



#kutya #német dog #etetésen
2016. aug. 30. 11:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A dog speciális nevelési igényű fajta. Azon kívül, hogy jó minőségű (=minőségi alapanyagokból készült, a fehérje állati fehérje legyen benne, a gabona legfeljebb rizs legyen) tápot igényel, a növekedési szakaszban ALACSONY fehérje- (max, 23-24%) és alacsony energiatartalmú tápot kell adni, szigorúan kimért mennyiségben, hogy elkerülhesd az ízületi deformitásokat. Ha megfelelő táppal etetsz (ami amúgy időskutyatáp is lehet!) nem szükséges semmiféle táplálékkiegészítő. Sajnos sok vérvonal olyan, hogy így se érsz el sokat. NE nőjön gyorsan!!! NE legyen husi! Kb. 18-20 hónapos korig rettentően kell vigyázni. A magam részéről nem BARFozok, mivel brutális gyakorlatot igényel a megfelelő arányok belövése. Kifejlett korban nem eszik sokat, de ez függ a testmérettől és az aktivitástól is: egy otthonülő kisebb szuka kb. 1/3-át igényli egy aktívan mozgatott, nagy termetű kanhoz képest.

Amúgy lebeszélnélek a fajtáról. A statisztikák szerint kb. 5,5 év a várható élettartama, rengeteg örökletes betegség van ma már az állományban, a magyar tenyésztők többsége pedig nem szűret semmire (tisztelet az igen ritka kivételnek).

2016. aug. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen, köszönöm a válaszokat! :-)


Utolsó: Azt olvastam, hogy kevesebb ideig él mint más kutya faj, de ott is a legalacsonyabb 7-8év volt :-/

De minden esetre, még gondolkodunk, pár kutya fajta között de én személy szerint ezt a fajtát szeretném. :-) Mert olvastam róluk, hogy nagyon gyerek szerető, es nagyon ragaszkodó fajta. és ez számunkra fontos is lenne. Plusz az is mellette szól, hogy a külseje miatt nem igen próbálnának betörni hozzánk vagy ilyesmi :-)

2016. szept. 1. 13:55
 13/13 anonim ***** válasza:

"Utolsó" vagyok: régen valóban ez a 7-8 év volt jellemző.

Szerintem helyes nevelés mellett a legtöbb kutya családszerető (bár speciel az enyém nem...). Hátrány, hogy ha kicsi a gyerek, könnyen sérülést okozhat egy faroklegyintéssel, illetve az odalépéssel. Kutya feje fülé ne hajoljon soha, mert ha hirtelen felemeli, szintén balesetveszélyes (egy ismerősömnek metszőfoga esett ki, többeknek orra tört be, nekem csak a szám repedt be). Tehát 10 év felett ajánlom, és ott is csak szülői felügyelettel.

Ragaszkodónak MINDEN kutya ragaszkodó :D én még olyat nem láttam, amelyik nem az :D

A betörők sajnos gyakran mérgezéssel kezdik, akármilyen fajtát is veszel végül, erősen ajánlom a kutyaiskolákat, ahol megtanítják pl. azt is, hogy ne vegyen fel ismeretlen élelmet.

2016. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!