Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarják mindenáron a...

Miért akarják mindenáron a tenyésztők, hogy felhívjam őket?

Figyelt kérdés
Emailbe feltettem kérdéseket,világosan leírtam hogy telefonon csak akkor veszem fel velük a kapcsolatot,ha már aktuális lesz.Erre mindegyik azt írja h hívjam fel,a kérdésre meg nrm válaszolna egyik ember se

2016. ápr. 7. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez fura! Én sem értem. Mikor én anno kutyát kerestem (skót juhászt), akkor kb. 5 tenyésztőnek írtam mailt és mind az 5 válaszolt is minden kérdésemre mailben.
2016. ápr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Ez így van jól. Lelkiismeretes tenyésztő, szeretné jó helyen tudni az állatait. :-)
2016. ápr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Nincs ideje/kedve írni egy csomót, amikor szóban egyszerűbb és gyorsabb elmondani, plusz rólad is le tudja szűrni jobban, hogy milyen leendő gazdi lennél.
2016. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Litániát írtam magunkról,abból letudják szūrni.

5 egyszerū kérdést tettem fel 6tenyésztõnek...Mindenki annyit írt vissza,hogy hívjam fel.Pedig érthetõen leírtam,hogy most fogunk majd bele építkezésbe és ha elköltöztünk csak azután lesz aktuális ès akkor hívom majd csak ,addig csak informálódok emailbe!

1 tenyésztõ írt annyit,hogy hívjam fel majd akkor elmondja az árát a kutyának,mert felsõ kategóriás a tenyészete és annak megfelelõ az ár is akkor annak a kutyának kb.mennyi a kutya?

2016. ápr. 7. 16:52
 5/10 A kérdező kommentje:

**Akkor kb.mennyibe kerül onnan egy kutya,ha felsõ kategóriás kutyusokat kínálnak?

Köszi a válaszokat! :)

2016. ápr. 7. 17:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szerintem érdekes, én is most kerestem kutyát (németjuhászt) a tenyésztőket facebookon, ill emailben kerestem fel (1-et hívtam fel, mert ő írta is, hogy nincs sokszor gépközelben), de mindegyikkel teljesen zökkenőmentesen tudtunk kommunikálni:) És sikerült megtalálnom a megfelelőt úgyhogy 1 héten belül érkezik is:) (de már én is hónapokkal ezelőtt elkezdtem informálódni, hol, mikor születnek kiskutyák és várhatóan mennyibe fognak kerülni.
2016. ápr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztők általában nem szeretik, ha rögtön az árról kérdezik őket. Meg több dologtól is függ, először is a fajtától, aztán az adott párosítástól, milyen eredményeik vannak a szülőknek, neked milyen céljaid vannak a kiskutyával (hobbi, munka, kiállítás, továbbtenyésztés), van aki a szuka és a kan kiskutyákat is másképp árazza, stb. Meg az is lehet azért akarnak beszélgetni, mert abból jobban le tudják szűrni, milyen gazdajelölt vagy. Vannak fajták és kennelek, ahol megengedhetik maguknak, hogy válogassanak a vevők közül, mert így is várólistájuk van. Ne akadj fenn ezen, egy öt perces beszélgetés a legkisebb költséged lesz, ami a kutyával kapcsolatosan felmerül.
2016. ápr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

azért az tényleg érdekes, hogy egy normális levélre nem akarnak válaszolni. én értem, hogy nekik kényelmesebb a telefon, de a külföldi vevőt is elhajtják ezzel?

én beszéltem tenyésztővel telefonon és emailben is, szóval nincs bajom a telefonozással, csak nem annyira értem.

2016. ápr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Mert elitista, szereptévesztéses idióták többségükben, én ezt szűrtem le itt az ehhez hasonló kérdésekből, mert volt már ilyen bőven. Már előre rettegek, mi lesz, amikor uszkve öt év múlva a mostani kutyám utódját keresgélem majd.


Akárhogy nézem, ez mégiscsak egy kereskedelmi ügylet is és az ár egy lényeges paraméter a legtöbb embernek. Az ujjamból nem tudom kiszopni, hogy ők most százezret vagy kétmilliót szeretnének egy kutyáért, én szerintem teljesen normális igény, hogy az ember ezt előre szeretné tisztázni, hogy elkerüljük egymás idejének felesleges rablását, mert teljesen mindegy, milyen a kutya, kétmilliót akkor se adok érte, csak max kétszázezret. Aztán ha meg bemondanék kétszázat, még ő lenne megsértődve, hogy mit képzelek, ez röhej. Nem értem, miért nem lehet elkerülni ezeket a felesleges köröket.


Illetve sajnos érteni vélem, azért nem beszélnek árról sehol írásban vagy egy telefonra elsőre, mert nem szeretnek adózni ez után a tevékenység után és félnek az adóhivataltól.

2016. ápr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2016. ápr. 8. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!