Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg buz*s lesz a kan...

Tényleg buz*s lesz a kan kutya ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
A párom hiszi ezt. Most lett a goldenje ivarérett. Egy 30 hektáros tanyán tartja, és néhány hete szökni kezdett a kutya, ami kezd rendszeressé válni. Először is próbálom rávenni, hogy ki kéne vinni sétálni minden nap fél órát az erdőbe. Ezzel nincs is gond. Csak az ivartalanítással. tudja, hogy mennyi előnye van, betegség megelőzés stb. De most ilyenekkel jön nekem, hogy apuci pici fia majd buz*s lesz, megváltozik a jelleme és elveszíti a kanos jellemvonásait. Nekem ettől égnek áll a hajam! Vagy csak szerintem baromság? Mik a tapasztalatok ivartalanított kan kutyákkal? Nekem szukáim vannak, de ugyanolyan lányosak maradtak (első tüzelés után lettek ivartalanítva). Hogyan győzzem meg, hogy baromságot állít és nem változik meg a kutyája, ettől nem lesz olyan, mint egy homoszexuális? Segítsetek! Biztos vagyok benne, ha ivartalanítaná és sétálni vinné, nem szökdösne ki a 30 hektáros tanyáról. Valójában azt már belátta, hogy igazam van, de ilyen elbuzulásos kifogásokkal jön az ivartalanítás ellen. Hogyan győzzem meg?
2010. ápr. 21. 15:09
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
nem lesz.
2010. ápr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
hehe ne haragudj de ezen jót nevetem :D na szóval nekem szuka kutyám van nem ivartalanított de a szomszédom kutyája kan is ivartalanítva van.Hogy őszinte legyek a kutya azon kívül, hogy talán egy aprócskát nyugodtabb lett semmit se változott.És nem a fiú kutyákat szagolgatja hanem az én szukámat.:D Játékos, jó kedvű talán csak egy picit lustább de ennyi.:)Szerintem ez a viselkedés nem vall egy homoszexuális kutyára úgy h nem kell aggódni.:D Mondd azt a párodnak h ha annyira szeretné h kanos maradjon a kutyája majd vállalja a kölyköket ne pedig az utcára kerüljenek.Vagy ha az a baj h kiszökik és nem látjátok melyik kutyára mászik rá annyi h csinálja meg a kerítést.
2010. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

dehogy le az.

Hogyan győzd meg? :

mondd meg neki, ha az ösztönei hajtják szökni fog. Egy ilyen szökés alkalmával majd elmegy a kutya egy lányos házba, ahol esetleg egy agresszív gazda felkoncolja a kutyát.

De lehet, hogy útközben el fogja csapni egy autó és már nem tud visszamenni segítségért. Elszökik és felzabál valahol egy kitett mérget és elpusztul

Elszökik és valahol egy kitett csapdába esik és ott vérzik el apu pici fia.

De, ha nem akarja ivartalanítani az is jó, ha a 30 hektáros tanyát kb. 2 méter magasan + 1 méter mély betonkerítéssel körbeveszi.

2010. ápr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

hát itt van pár előny amit megmutathatsz neki:


Milyen előnyökkel jár a kan kutyák ivartalanítása?


* Az ivartalanítással nagyban csökkenthető az idős kan kutyákban viszonylag gyakran kialakuló prosztata daganatok és prosztata megnagyobbodás kialakulásának esélye.

* Csökken a nemi hormon termeléssel összefüggő kórképek, például a végbéldaganatok kialakulásának valószínűsége.

* A heredaganat kialakulása megelőzhető.

* Megszűnik a szukák tüzelésével összefüggő kóborlás és az ebből adódó veszélyhelyzetek, kellemetlenségek.

* Csökken a kanokkal szembeni agresszió, illetve az ivartalanított kan kutyát rendszerint más kanok sem támadják meg, mivel nem érzik az ivari szagot, így nem tekintik riválisnak.



vagy ezt:


A herélés(castratio) után az állat leszokik arról, hogy nemi ösztönétől űzve, ha kell, kilométereken át keresse a tüzelő nőstényeket Kóborlása során rengeteg veszélynek van kitéve, pl. gázolás, verés, mérgezés, stb. A kóbor kutya könnyen válik betegségek, pl. fertőző kutyabetegségek, külső-, és belső parazitózisok hordozójává, a riválisokkal folytatott harcok során súlyos sérüléseket szerezve kerül elő, esetleg csak hetek múlva.


Ivartalanításuk után a kanok agresszivitása csökken, érzelmileg jobban kötődnek gazdájukhoz, nem "gyakorolnak" a családtagok vagy a vendégek lábain. Nem fognak elhízni és sem játékosságukat, sem intelligenciájukat nem vesztik el. Az állattartók félnek attól, hogy kedvencük az ivartalanítás után elhízik, kellő odafigyeléssel, megfelelő táplálással ez a probléma elkerülhető. Szakmai tanulmányok szerint egy ivartalanított állat napi energiaszükséglete alacsonyabb (akár 10-15%-al kevesebb), ennek ellenére sok gazdi talán lelkiismereti okokból sokkal több eleséget ad kedvencének, mint szükséges lenne.

[link]



egyébként nem is értem mit ért azon a párod hogy b*zis lesz a kutya? felveszi majd a rózsaszín felsőidet vagy mi?

magyarázd meg neki, hogy az állatok bármennyire is inteligensek "csak" állatok és náluk nem létezik olyan hogy "b*zis lesz" nem is tudják, hogy mit jelent az.

2010. ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem a kerítéssel van a baj. Ez egy lovastanya, ahol nappal nyitva van a kapu, hogy a vendégek be tudjanak jönni. Azóta szökik, mióta belépett az ivarérő korba. Most 10 hónapos. Igazából mint írtam az én hajam is égnek áll ettől a baromságtól, de mindig ilyen marhaságokkal jön nekem, hogy miért nem ivartalanít. Tudom, amúgy nem lenne jogom beleszólni. Elmondtam neki mindent, amit tudni kell a kutyák helyzetéről a mai Magyarországon, elmondtam neki az ivartalanítás előnyeit, hátrányait. Nagyon értelmes ember pedig, ezért is állok döbbenten a kijelentései előtt. Biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb meg tudom vele értetni, csak ilyennel még nem találkoztam, aki értelmes ember létére ekkora baromságokkal hozakodna fel. Egyszer egy csaj azt mondta, azért nem ivartalanítja a kan kutyáját, mert hülyén nézne ki golyók nélkül. De az egy buta p*csa volt. Viszont a pasim egyáltalán nem buta, ezért vagyok kiakadva. És nála nem ez a probléma, hogy észrevegye, nemcsak a szuka gazdájáé a felelősség, mert ezt tudja, elismeri. Hanem úgy tesz, mintha arra akarnám rábeszélni, hogy a saját golyóit vágassa ki... Ezért kéne valami meggyőző érv, hogy vonatkoztasson már el ettől az emberi gondolatmenettől... De nekem már nincs ötletem. :S
2010. ápr. 21. 15:44
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja és állítja, hogy nem szukák után megy, mert a környéken nincs más kutya. Én mondjuk nem tartom kizártnak, hogy 1-2 km-re lévő szomszéd tanyán van és a szagra menne. Egyszer kb. 10 km-re csatangolt el a kutya, órákig kereték, majd rádiós hirdetés alapján találták meg egy tónál, ahol turistáktól kunyerált, azok meg szalámis szendviccsel etették. És most azt állítja, hogy azért szökik, mert kunyerálni akar menni... Meg hogy megtetszett neki a csavargás. De hogy szukák után, ez ellen hevesen tiltakozik...
2010. ápr. 21. 15:48
 7/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Ha nem is érzi a szagot, akkor is keresgéli a szukát, azért szökik.

Nekem 3 töketlen kutyám vol, nem másztak egymásra és nem néztek homo csatornát a tvn. Egyébként is, ha apuci szereti a pici fiát, akkor így is szereti. :)) Nem mindegy neki, hogy mire gerjed a kutyája? Lényeg, hogy ne az ő nőjére.

A férfiak általában úgy féltik a kutyájuk tökét, mintha a sajátjukat kéne levágatni.

2010. ápr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha lovas tanya és ért a lovakhoz akkor kérdezd meg tőle h egy herélt ló buz*s lesz-e. Nem. Csak kezelhetőbb.
2010. ápr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ijeszd meg azzal, hogy ha egyszer megtalálja egy szaporító a goldenjét, akkor soha többet nem látják egymást, egy apró ketrecben gyártja majd élete végéig a kölyköket.
2010. ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%
Kappan hangja lesz a kasztrálás után,mint vásáry andrénak...
2010. ápr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!