Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg buz*s lesz a kan...

Tényleg buz*s lesz a kan kutya ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
A párom hiszi ezt. Most lett a goldenje ivarérett. Egy 30 hektáros tanyán tartja, és néhány hete szökni kezdett a kutya, ami kezd rendszeressé válni. Először is próbálom rávenni, hogy ki kéne vinni sétálni minden nap fél órát az erdőbe. Ezzel nincs is gond. Csak az ivartalanítással. tudja, hogy mennyi előnye van, betegség megelőzés stb. De most ilyenekkel jön nekem, hogy apuci pici fia majd buz*s lesz, megváltozik a jelleme és elveszíti a kanos jellemvonásait. Nekem ettől égnek áll a hajam! Vagy csak szerintem baromság? Mik a tapasztalatok ivartalanított kan kutyákkal? Nekem szukáim vannak, de ugyanolyan lányosak maradtak (első tüzelés után lettek ivartalanítva). Hogyan győzzem meg, hogy baromságot állít és nem változik meg a kutyája, ettől nem lesz olyan, mint egy homoszexuális? Segítsetek! Biztos vagyok benne, ha ivartalanítaná és sétálni vinné, nem szökdösne ki a 30 hektáros tanyáról. Valójában azt már belátta, hogy igazam van, de ilyen elbuzulásos kifogásokkal jön az ivartalanítás ellen. Hogyan győzzem meg?
2010. ápr. 21. 15:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

En csak tapasztalatbol beszelek, nem hattertudasbol: Volt a csaladban mar tobb kutya is, kanok es szukak, de nem voltak ivartalanitva (a csalad eleg maradi, engem is tamadnak erte, hogy a sajatjaimat hogy van szivem megmuttetni, na mindegy).

Szoval az en tapasztalatom az, hogy hiaba kan vagy szuka egy eb, nincs eszreveheto kulonbseg a ketto kozott, nem ugy, mint az embereknel. Ez alatt azt ertem, hogy ha barki latna egy azonos fajtaju kant es egy szukat jatszani messzirol, akkor keptelen lenne eldonteni a nemet. En nem tapasztaltam soha olyat, hogy lanyos kutya, vagy fius kutya. Ezt csak azok az emberek kepzelik be, akiknek presztizskerdes a kutya neme. A szukaink ugyanolyan vaganyak voltak, mint a kanok...

Ezzel azt akarom mondani, hogy ha kiherelik a kutyatokat, egyaltalan nem fog megvaltozni a szemelyisege lanyossa, mivel kutyaknl ilyen nincs.

Csak konnyebben kezelheto lesz, mivel jobban fog figyelni ratok, ha nem lesznek szagok, amik elvonjak a figyelmet.

Az en kutyam ivartalanittatva van es jatekosabb, zabalnivalobb kutyat el sem tudnek kepzelni!

Valahogy beszeld ra parodat is, mert amiket mond, alaptalan hulyeseg! Az en parom, aki egyebkent tipikus ferfi jellem es amikor elsore emlitettem az ivartalanittatast, ugy nezett ram, mintha elment volna a jozan eszem, vagy mintha nem is emberbol lennek, figyelmesen vegighallgatta az erveimet az ivartalanittatas mellett es a vegen EN lepodtem meg, mikor azt mondta: "Hmm ezt nem is gondoltam volna! Ez tok jo! Meggyoztel, benne vagyok!"

Tenyleg nem hittem volna, hogy ennyire konnyen megy majd. Es meglett es nem bantuk meg!

Sok sikert nektek!

2010. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
még annyi hogy írtad az egyik kommentben hogy zavarná hogy nincsenek ott a helyén a kutya dolgai. Szóval van olyan eljárás ami úgy zajlik hogy a zacsija megmarad a kutyának tehát továbbra is lesz valami a lába között.
2010. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 doboszoli ***** válasza:

Hát ez így igaz! Ivartalanítás után ne engedd a hátad mögé.

Bocs, de nem tudtam kihagyni.

2010. ápr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Tegnap megint adagoltam neki kicsit az érvekből, mondtam neki azt is, amit ti mondtatok. Többek között, hogy ha elszökik, nehogy valami szaporító találja meg. Sajnos nem vette komolyan. :S Meg mondtam a lovas példát is. Magam is lovagolok, tudom, hogy hogyan ill. hogyan nem változnak meg a lovak ettől. Állítja, hogy de igen, a herélt ló is "buz*s" lesz. Még megpróbálom azt is, hogy a lovak is csak akkor változnak meg, akkor nem lesznek csődörösek, ha még csikókorban kiherélik őket. Egy olyan lónál, akit már ivaréretten herélnek ki, abszolút megmarad az a bizonyos csődörösség. Szerintem a kutyáknál is így lehet, és ezt olvastam már sok helyen, hogy a legbiztosabb, ha a kanosságból fakadó negatív viselkedésmintákat akarják elfojtani, hogy ivarérés előtt ivartalanítsák. A szukámon is megfigyeltem, aki már tüzelt, mikor ivartalanítva lett, hogy megmaradt nála ez a csajos hisztis viselkedés, csak nem tüzel és annyi. Szóval így, hogy már ivarérett a kutya, mit gondoltok, megmaradnak-e a kanokra jellemző belső tulajdonságai? Nekem az a gyanúm, hogy igen. Egyébként mondtam azt is neki, hogy húgy tesz, mintha az ő golyóit akarnám kivágatni. Erre csak röhögött és mondta, így van... Azt is állítja, hogy az ő kutyájának semmilyen gond nincs a viselkedésével, teljesen kezelhető. Én ezt nem kétlem, el is hiszem, bár ritkán látom a kutyát. Ugyanakkor abban is biztos vagyok, hogy ott kint a tanyán alapvetőn föl sem merülhetnek olyan problémák egy kutyával, mint városi környezetben. Pl. ott nem találkozik nap mint nap idegen kanokkal, ezért ezek a dolgok nem is jönnek a felszínre, csak akkor, ha olyan szituációba kerülne a kutya.

Hát nem egyszerű eset a pasim. A betegségeket is említettem megint, régebben már elismerte ezt, most azt mondta, ugyan már, kicsi az esélye. Hát én már láttam kan kutyát 9 évesen prosztata rákban elpusztulni. :(

Köszi az eddigi válaszokat. Próbálkozom tovább, de ha van még ötlet, akkor írjátok le! :)

2010. ápr. 22. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!