Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem gondoljátok, hogy eljött...

Nem gondoljátok, hogy eljött az ideje a kutyatartás feltételeinek drasztikus szigorításának?

Figyelt kérdés

[link]


A linkelt cikkben olvasható, hogy egy elszabadult, vad kutya támadott meg brutálisan egy 4 éves kislányt. Nap mint nap történnek hasonló esetek, de – vélhetően az igen erős kutyalobbi miatt - csak a töredékük kap sajtónyilvánosságot. Az ártatlan emberek testi épségének vagy akár az életének veszélyeztetésén kívül még számos olyan probléma van, amelyet a kutyák, illetve gazdáik okoznak (póráz és/vagy szájkosár nélküli sétáltatás lakott területen, kutyaürülék fel nem szedése, egész éjszakán át tartó ugatás stb.). A linkelt cikkhez kapcsolódó fórumra érkezett kommentekben többen „hangot” adtak azon véleményüknek, miszerint szigorítani, akár engedélyhez, alkalmassági vizsgához kellene kötni a kutyatartást. Én még ennél is szigorúbb szabályokat vezetnék be (például ebadó, tömbházi kutyatartás betiltása, többszöri szabálysértés esetén a kutya elkobzása stb.), azonban most, itt, a kutyás fórumon a kutyatartók véleményére vagyok kíváncsi, hogy ők mit tesznek, illetve mit tennének annak érdekében, hogy a társadalmi együttélés legalább alapvető szabályainak betartásával ne veszélyeztessék mások életét, testi épségét és a környezetet (kutyaürülék)?


29/F



2016. szept. 3. 21:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%

Sok kommentet elolvastam onnan, de azok az emberek nagy része idióta. Meg a cikk is az. Nem az van kiemelve, hogy a gazda felelőssége és hogy ő tartja rosszul a kutyát, hanem, hogy A FAJTA.....hogy még nem derült ki, hogy pontosan milyen FAJTA....ennyi hülye embert komolyan...a tévében is mindig ezt hangoztatják, hogy A FAAAJATTAAA


Amúgy nem kellene ilyeneket bevezetni, mert mindig a normális kutyatartók isszák meg ennek a levét, a hülyék meg élik világukat. Igen változás kellene, de a fejekben és nem adókkal, meg elkobzással és hasonló baromságokkal...gyerekkorban kellene elkezdeni a nevelést, nem Orsós Józsinak azt mondani, hogy fizessen ebadót, mert elkobozzák a PITBULLJÁT. (mivel úgyis annyival elintézné, hogy agyonverné a következő bokorban a kutyát, majd ha lecseng az ügy, hozna egy másikat)

2016. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

"bollocks nevű felhasználó válasza:

Megint az unatkozó búzi az?"


Én sem személyeskedtem, kérlek Te se tedd! Mellesleg a szexuális orientációmnak semmi köze a kérdéshez.

2016. szept. 3. 22:38
 13/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell vele foglalkozni, a 29 éves kutyafóbiás meleg srác az megint, csak most rájött, hogy talán, ha nem emberi kereteket ad a kérdésének és nem azzal kezdi, hogy mennyire rossz, hogy a jól nevelt kutyákat elengedik póráz nélkül, aztán a gazdi még azt is hagyja, hogy 30-40 méterre megközelítse a kutya, amitől ő szívrohamot kap és megy a rendőrökhöz.

Vagy azzal, hogy a KUTYÁS strand mekkora hülyeség, meg hogy miért nem kell odavinni a kutyákat, meg hogy ő felsőbbrendű azoknál, akiknek kutyájuk van és velük osztja meg az életét... Lehetne még sorolni...

2016. szept. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
97%
Beleolvastam a link kommentjeibe...hát ennyi baromságot egy rakáson még nem láttam. Minden esetre aki a kutya elaltatását tanácsolja csak azért mert pl. bull típusú az egy idióta...A linkben szerepelt hozzászólások alapján azt mondom hogy gyönyörű példa rá amikor túl sok állatgyűlölő gyűlik össze egy helyen. Azért néha használhatnátok az eszeteket...az a kutya akart agresszív lenni? Aztán a félrenevelés miatt altassák el? Még lehetőséget sem kapjon bezzeg a gazda aki egy rakás szemét csak börtönt kapjon...hát eszem megáll...
2016. szept. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
97%
Az emberek sokkal több embert nyírnak ki, mint a kutyák (úgy kétmillió kuty van Magyarországon), szóval én elgondolkodnék akkor már az emberek bezárásán is.
2016. szept. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
96%

Vannak ésszerű elgondolásaid kedves kérdező, de akkor megpróbálom kitalálni, hogy ez hogy nézne ki a valóságban.

Kutyaadó: nagyon szívesen befizetném, ha ebből mondjuk futtatók epulnének, nem zsebkendőnyi méretűek. De akik a mostani szabályozásra is szarnak, még chipet sem rakatnak a kutyájukba, azoknak tök mindegy, nem fizetik ki, esetleg szélnek eresztik a kutyát rosszabb esetben, és hoznak egy újat, akit már tényleg nem jelentenek be sehol.

Alkalmassági: remek lenne, gyakorlatban megint nem működne. Az ilyen emberek nem hivatalosan tenyésztőtől veszik a kutyát, azt meg megnézném, hogy Józsi bácsi a szomszédból csak vizsgával adja oda a keverék kiskutyákat, vagy rosszabb esetben a disznóólas szapik sem fogják nézni.

Tömbház: az ember miért nem tarthatna lakásban kutyát? Gyereket is tartanak, az sem halkabb.

Ha megnézed már kikötve se lehet tartani kutyát, de simán láncon tartják őket, nem érdekel "senkit" a rendelet.

Nem tudom miért zavar téged, egy olyan kutya ami póráz nélkül sétál a gazdájával, hidd el, ő nem fog megenni. Kutyakaki összeszedés meg alap. Ha látsz olyat, aki nem szedi össze, nyugodtan szólj rá. A társadalmi együttélés számomra, pedig az, hogy a kutyások elfogadják ha fél a kutyától valaki (testbeszedbol latom, megfogom az 50 kg kutyám) de az emberek is fogadják el, hogy a kutya csak úgy nem esz meg senkit, merjenek már elsétálni mellette akármilyen nagy és fekete, én mint gazdi azért vagyok ott, hogy kordában tartsam, akár csak azzal is, hogy szólok neki. Annyit teszek még az ügy érdekében, hogy gyerek jön, akkor megkötöm. Ja, és kertes házban élünk, 1500 nm kert, de semmit nem mozog benne. A testi épségedet meg a városi kutyák nem veszélyeztetik.

2016. szept. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
95%
Még annyit hozzátennék az előbbi monológomhoz, hogy nem tudom miért hiszik azt sokan, hogy nagytestű kutyára szájkosár kell. Nem kell. A veszélyesnek nyilvánítottra kell, de az meg nem fajta, hanem egyed. Ha ember jön, az én kutyám nem kóricál, szépen bejön láb mellé, ha latom, hogy az ember mosolyog, és szereti a kutyát, akkor mondom a kutyámnak, hogy mehet, de ha az ember nem hívja magához, akkor sem megy oda hozzá. Annyi mindent le lehet kommunikálni városi sétánál, hogy csak na. Annyi elég, ha te félsz a kutyától, nem hőbörögsz, hanem megkéred a gazdit, hogy legyen szíves megfogni, hidd el 99% megfogja. 1%ba meg nem a kutya a hülye. Sajnálom a kislányt, de nem a kutya a hibás, hogy így nevelték, a cikknél a kommentek meg, szerintem még képes könyvben sem láttak kutyát.
2016. szept. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 bollocks ***** válasza:
96%
Nem személyeskedésből írtam, csak szerettelek volna beazonosítani, és mivel te vagy az, így a továbbiakban magasról leszarom a problémádat.
2016. szept. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Nem is vártam mást az itteni fórumozóktól, viszont a linkelt origo-s cikkhez érkezett hozzászólásokban nagyon jó érzés volt olvasni, hogy sokan egyetértenek velem, a válaszolók kb. 90%-a.


Először arra gondoltam, hogy elkezdem kimásolgatni és beidézni ide azokat a kommenteket, de szerencsére rengeteg olyan válasz érkezett, amely megegyezik az én véleményemmel és sokat az itteni moderálási szabályok alapján ki is moderálnának provokációra hivatkozva (holott tények vannak benne), és amúgy is, a linkre kattintva bárki elolvashatja őket. Ezekből is látszik, hogy a társadalomban sokaknak elegük van a már-már beteges kutyamizériából és kutyáknak biztosított többletjogokból. Előbb-utóbb a normális emberek tűréshatárát át fogja lépni ez a kutyamániás, debil felfogás és erre érdekvédelmi szervezetek fognak létrejönni a települések "elkutyásodása" ellen. Lehet, hogy nekem kellene létrehoznom az első ilyet?

2016. szept. 4. 22:53
 20/23 anonim ***** válasza:
96%
Légyszi, tedd meg, addig se minket fárasztasz vele :)
2016. szept. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!