Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem gondoljátok, hogy eljött...

Nem gondoljátok, hogy eljött az ideje a kutyatartás feltételeinek drasztikus szigorításának?

Figyelt kérdés

[link]


A linkelt cikkben olvasható, hogy egy elszabadult, vad kutya támadott meg brutálisan egy 4 éves kislányt. Nap mint nap történnek hasonló esetek, de – vélhetően az igen erős kutyalobbi miatt - csak a töredékük kap sajtónyilvánosságot. Az ártatlan emberek testi épségének vagy akár az életének veszélyeztetésén kívül még számos olyan probléma van, amelyet a kutyák, illetve gazdáik okoznak (póráz és/vagy szájkosár nélküli sétáltatás lakott területen, kutyaürülék fel nem szedése, egész éjszakán át tartó ugatás stb.). A linkelt cikkhez kapcsolódó fórumra érkezett kommentekben többen „hangot” adtak azon véleményüknek, miszerint szigorítani, akár engedélyhez, alkalmassági vizsgához kellene kötni a kutyatartást. Én még ennél is szigorúbb szabályokat vezetnék be (például ebadó, tömbházi kutyatartás betiltása, többszöri szabálysértés esetén a kutya elkobzása stb.), azonban most, itt, a kutyás fórumon a kutyatartók véleményére vagyok kíváncsi, hogy ők mit tesznek, illetve mit tennének annak érdekében, hogy a társadalmi együttélés legalább alapvető szabályainak betartásával ne veszélyeztessék mások életét, testi épségét és a környezetet (kutyaürülék)?


29/F



2016. szept. 3. 21:21
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Tedd azt :D Bár a legtöbb polgármester akit ismerek szintén kutyás, de azért sok sikert :D
2016. szept. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
95%
Akkor mégis miért tetted fel a kérdést, csupán provokáció miatt? Nagyjából értelmes válaszok érkeztek, de te azokat is lepontoztad. Fröcsögj te is a kutyagyűlölő posztoknál, és hagyj békén minket, akik szeretik a kutyákat. Vagy jól esett lepontozgatni! Vagy azt élvezed, hogy hogy direkt ellent mondasz nekünk? Semmi keresnivalód itt... Ennyire unalmas az életed? Keress magadnak egy psasit, és szállj le rólunk.
2016. szept. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

én sokkal jobban féltem a testi épségem az olyan kutyáktól, akik kertes házban laknak és évek óta nem voltak sétálni..aztán véletlenül kiszabadulnak.. sokkal veszélyesebb az ilyen, mint a panelos kutya akit legalább napi 2-3x levinnek sétálni.

kertes házakban sokkal inkább elhanyagolják a lemozgatást és a nevelést.

nyilván panelban is van aki rossz gazda és inkább vesz műfüvet,hogy fent szarjon a kutya,mert ő bizony nem viszi le.

mindenhol vannak ilyen emberek.az emberek hozzállását kéne megváltoztatni . és alaposan kioktatni őket kutyavásárlás előtt. sokan nincsenek tisztában a kutya igényeivel,fogalmuk sincs mit kell kezdeni egy kutyával . és annyira nem is érdekli a téma őket,hogy utána nézzenek. de a kutya kell azért. az ilyet kéne leállítani.

és én azt is tiltanám,hogy az otthoni szaporulatot pénzért árulják.keményen megbüntetném az ilyet. nagyon sokan direkt szaporítják és ebből próbálnak hasznot húzni.undorító dolog és nagyon káros is a hazai állományra.. + az anya kutyával gondolhatjuk mennyire jól bánnak.csak a haszon a lényeg.

és én ingyenessé tenném az ivartalanítást. az állam állná ezt. így drasztikusan lecsökkene pár év alatt a kóbor cicák/kutyák száma. és a menhelyek sem lennének szarásig. nyilván ez időbe telne.

sokan vannak akik most is inkább megölik az almot,mint hogy fizessenek 10 ezret ivartalnításért. na az ilyenek is hátha elvinnék inkább a műtétre,ha ingyenes lenne.

2016. szept. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!