Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 Hónapos Pit Bullom nem...

4 Hónapos Pit Bullom nem tudja szépen elvenni kézből az ételt. Hogy lehetne erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
A kezünket is leharapja az étellel együtt

2016. szept. 4. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
A csukott tenyeredbe teszed az ételt. Amikor megszaglássza és nem akarja bekapni a kezedet,/ ezt elérheted azzal, hogy amikor be akarja kapni a kezedet, rászólsz, hogy nem! / szépen kinyitod a tenyeredet és úgy kínálod neki a benne lévőt.
2016. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Először nyitott tenyérrel etesd, utána fogj meg valami hosszúkás kaját (pl pedigree-t). Így valószínűkeg nem ér el majd a foga az ujjadhoz. Ha már nem olyan harapós, lehet próbálkozni egyre kisebb kajákkal.
2016. szept. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az 5 hónapos bullterrierem csinálja sokszor ezt, de mindig kap érte, ha harapósan veszi el, persze nem durván, csak meglegyintem a száját oldalról, olyankor tudja is, hogy nem így kellett volna. Ha túl sokáig csak lebegtetem a szeme, orra előtt a kaját, arra bepörög és azért veszi el durván, azért nem kap soha, mert az én hibám, hogy ingerlem, de ha épp oktató jelleggel próbálom adni neki a kaját, hogy normálisan vegye el, az működik. Van, hogy megfogom a száját, hogy ne táthassa olyan nagyra és adok neki egyet, csináltatok vele valamit, pl. feküdjön le, üljön fel, kap jutifalatot. Nagyobb falatokkal nem próbálkozom pont azért, hogy ne ehhez szokjon hozzá.
2016. szept. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!