Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 éves kutyának (border)...

7 éves kutyának (border) lehet még új "trükköket" tanítani?

Figyelt kérdés
Elég alap dolgokat tud csak, de okos és ezeket gyorsan tanulta meg kicsiként, de pl az agilitys dolgokra nagyon nem volt vevő, szóval nem erőltettem. Labdával pl nagyon ügyes egyébként. Na szóval onnan jött az ötlet hogy a közelben van most ilyesmi pálya, nekem meg több időm és gondoltam megpróbálnám megint, hátha. Ha itt mindenki azt írja hogy felesleges akkor is megpróbálom, hátha mégis, de érdekelnek a vélemények, esetleg tapasztalatok:)

2016. szept. 5. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy próbát mindenképpen megér :) sok sikert!
2016. szept. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem sikerült :) most 8 éves a borderem, bár vele 5 évet versenyszerűen agilityztünk-és szerzett jó pár kupát és érmet is-ő sem igazán szerette. :/

de egy próbát mindenképpen megér, nem veszítesz semmit :)

persze nem a hátraszaltóra vagy a mellső lábakon sétálásra kell gondolni :D

2016. szept. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Nem nagyon komoly dolgokra gondoltam, meg nem is akarom versenyeztetni, nem olyan típusú kutyus akinek a kiállításozás meg a versenyzés való, csak gondoltam megtornáztatom valami újjal az agyát:D
2016. szept. 5. 20:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, az első szülinapjukon bezárul az agyuk és ennyi volt. Na jó, csak szívatlak, de tényleg nem értem, honnan jön az az urban legend, hogy idősebb kutyát már nem lehet tanítani.
2016. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én nem gondoltam hogy nem lehet, de nem is tudtam biztosra:D De a "nagyon neheze,n egy kínlódás az egész" választ is a nem lehet kategóriába vettem volna még ha technikailag lehet is. Köszi a választ neked is:)
2016. szept. 5. 20:54
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Simán tanítható...előző kutyám közel 15 évesen halála előtt pár héttel tanulta meg a fém tálat odahozni nekem vacsi előtt

Arra figyelj, hogy a kora miatt túl nagy fizikai megerőltetésnek ne tedd ki

2016. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) Hihetetlenül mozgékony és izmos amúgy, ha nem tudnám mennyi idős nem hinném el:D De a legdurvább amire gondoltam az a keréken átugrás:)
2016. szept. 5. 22:55
 8/9 anonim ***** válasza:

14 éves kutyámnak is lehet új trükökket tanítani és nem is border,hanem egy padlócirkáló.


Ha van vmi amivel a kutya jól motiválható és van türelmed akkor bármikor meg lehet tanítani bármit. Nem kor függő.

2016. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

egy bordernél, ha nem szaporítótól van és nem lett rosszul terhelve kiskorában, hét évesen még bőven nem kéne olyan dolgokra külön figyelni, hogy ne terhelje meg fizikailag... ha igen az már régen rossz. későnérő viszont sokáig fitt, aktív fajtának lett (eredetileg...) kitenyésztve.

egyébként akármilyen fajtájú kutyát lehet akármeddig tanítani, amíg egészséges.

2016. szept. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!