Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hétvégén hozzuk haza a kutyánk...

Hétvégén hozzuk haza a kutyánkat.9 hetes. Mi a legjobb fekhely neki?

Figyelt kérdés
Nagyon jó kutyaházat készített a férjem, de nem értünk egyet, hogy mi legyen az aljában. A kutyaház betonra lesz téve. A férjem szerint nem kell túlzásokba esni, én viszont attól tartok, hogy megfázik, hiszen csak most hozzuk el az anyja mellől. Egy nagypárnára gondoltam, bár sok képen azt látom, hogy szalmán fekszik a kutya, az alomban is abban vannak. Mit tegyünk a betonra?
2010. ápr. 22. 14:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Először is kérj a tenyésztőtől valami rongyot, amin együtt aludt a család, ill. a mama. Nagyon sokat számít ha az átszokás időszakában van egy ilyen rongydarab a régmúltból, egy csomó stresszortól megkíméli a kutyust.

Még ha később kerti kutya lesz is, az első 2-3 hétben érdemes lenne a házban letenni neki valami kis fekhelyet, hogy lássa ti vagytok az új családja. Mondjuk az előtérbe, hadd figyelje a jövés-menéseteket. Lehet, hogy ezzel a véleménnyel egyedül vagyok, tudom takarítani kell utána, hisz ilyenkor a legtöbb esetben még nem szobatiszták, de megéri így kezdeni, higgyétek el sokat számít a jellemfejlődésében, ha nem azzal kezditek, hogy kinn van a kertben és ti csak meg-megjelentek...

2010. ápr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen fajta? :)
2010. ápr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
betonra falapot, és arra párna - kutyapárna( nem kell venni, varrsz egyet és szivacsdarabkákkal kitömöd)
2010. ápr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%

Szia! A kutya nem ember, nem kell neki párna. A legtöbb tenyésztő szőnyegpadló darabot szab be alá a házba, vagy szobakutya esetén dobozba. Általában a legtöbb kereskedő árul akciósan fillérekért! kimaradt szőnyegpadló darabokat. Sokáig elég, átveszi a kutya szagát, és a férjednek is tetszeni fog az ötlet.


Gondolj az esetleges későbbi ellésre is, akkor sem tehetsz alá párnát. De ő, mint kiskutya sem párnán nevelkedik most. Tehát szőnyegpadló:


egy tenyésztő

2010. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Labrador retriever. Köszönöm a válaszokat.

Hát igen, én szívem szerint beengedném az előtérbe, viszont a férjemnek is igaza van abban, hogy amint a gyereknevelésnél is: "Úgy kell kezdeni, ahogy folytatni akarjuk!" A tenyésztőtől való rongykérés nagyon jó ötlet!!!

2010. ápr. 22. 14:49
 6/20 A kérdező kommentje:
A betonra falap és arra párna, ez is jól hangzik. Így lesz! Viszont még egy kérdés: Az egész kutyaház alját "kipárnázzuk", vagy hagyjunk helyet, ahol csak a falap van?
2010. ápr. 22. 14:51
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm "Tenyésztő" a válaszodat! Talán túl aggodalmaskodó vagyok, de a tenyésztőnél mégiscsak az anyja is ott fekszik azon a szőnyegen, hogy melegítse. Tényleg elegendő egy szőnyegdarab, egy 9 hetes kutyának, aki addig az anyjával, testvéreivel volt?
2010. ápr. 22. 14:53
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a nevelés ne a 9. hétben kezdődjön, amikor ráadásul vadiúj minden inger. :) De ti tudjátok. Ha 1 hétre hagyjátok, hogy az előtérben lakjon, szigorú keretek között, hogy nem mehet át egy bizonyos vonalon, azzal még nem kapatjátok el. Gondolom azért az előtérbe be fogjátok engedni -20as éjszakákon, vagy ha épp hiánya van belőletek. Márpedig ez a hét számára kritikus, és sokkal könnyebben túl lesz rajta, sokkal könnyebben elfogadja a szabályokat később, ha most ezen a héten megismerhet titeket jobban. Tehát, ha szemmel tarthat titeket. Nem kell abajgatni folyton, ha legalább jövés-menés közben lát titeket, az is enyhíti a magányát. Viszont mikor ti eltűntök a házban, és nem lát titeket, nem tudja összekapcsolni a házat veletek és egyedül érzi magát.
2010. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A szőnyegpadló jó megoldás, és mi még tettünk be használt rongyokat is. Lyukas lepedő, kinyúlt pulóver... stb.

Ez azért kell, mert ha esik az eső, a kutya vizesen megy be a házába, a szőnyegpadló átnedvesedik. Senki sem szeret vizes "ágyba" aludni, pláne ha még hideg is van kint. A nedves rongyokat ki lehet venni, megszárítani, vagy cserélni másikra, és még jól be is lehet közéjük vackolódni. Persze van olyan kutya amelyik nem tudja elviselni, ha bármi is van a házában, kirángatja és szétszórja az udvaron. Azért egy próbát megér, főleg ha még kicsi. Már nincs mama, nincsenek testvérek, legalább egy rongykupachoz tudjon hozzábújni.

2010. ápr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%

TENYÉSZTŐ VAGYOK ISMÉT!

HIdd el, elég a szőnyegpadló. Az anyja ilyenkor már nincs a kicsivel, általában külön is zárják őket, mert a kicsi még mindig szopizna, amire az anyakutya annyi foggal, amennyi egy 9 hetes kutynak van már nem kíváncsi. Van amelyik anyakutya tudatosan elmorogja a kutyusát. Nem mintha nem szeretné ..

2010. ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!