Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a videóról?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy husky kiskutyát, és nézegetek dolgokat neten róluk, és ezt a videót találtam.

Nehéz lehet így megtanítani egy huskyt? eddig mindenhol azt olvastam, hogy nehezen képezhetőek, és hogy makacsak, meg nem ajánlott az elengedés, meg stb sorolhatnám, itt meg egy tök okos kutya van, aki szemmel láthatóan szabadon van, mégse fut el.


írnátok véleményeket, tapasztalatokat, meg hogy mennyire van esély arra, hogy minden huskyval elérhető e ez amit a videóban is láttam.


https://www.youtube.com/watch?v=BNuCgYVxytY



2016. szept. 12. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
nagyon kemény és következetes neveléssel elérhető ez de ne várd el hogy 2 nap alatt megtanulja mint egy labrador. Nekem egy husky-nál makacsabb kutyám van és hiába tanítom nem behívható mert makacs és neki más elképzelése van a dolgokról. A husky munkakutya arra lett kitenyésztve hogy a feje után mennyen. Inkább tenyésztőkkel beszély ha ennyire érdekel a fajta. Nem nem jófogáson kell keresni, kenneleket keress az interneten és írj a tenyésztőnek biztosan szívesen válaszol a kérdéseidre.
2016. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

A huskyt egyáltalán nem nehéz tanítani, jutifalatért bármit megcsinál neked, nagyon kajás fajta. Azt nehéz elérni, hogy a lakáson/kerten kívül is érdekelje, hogy te mit akarsz, mert ahhoz bizony ki kell vívni a tiszteletét, ami melós.

Csak hogy egy példát mondjak, nemrég besétáltak a suliba egy fiatal huskyval, hogy húz, meg minden egyéb baja van, tojik a gazda fejére. Kivittük sétálni, megmutattam párszor, hogyan kell pórázt rántani, sétáltattam kicsit láb mellett, hogy lőn, így is lehet, a kutya tudja, csak el kell várni tőle; visszamentünk a sulira, elengedtük, és a kutya első szóra vigyorogva repült vissza hozzám, ha hívtam, gazdi szavára a füle botját se mozdította. Szóval náluk a megfelelő nevelés nagyon alapvető, hogy meglegyen az a viszony, amitől te nem kajaautomata meg játszótárs leszel, hanem az az ember, akire felnéz.

A másik alapvető dolog a huskynál a megfelelő lefárasztás, anélkül nem lehet elvárni tőle, hogy koncentráljon. Arra tenyésztették ki, hogy fél napokat kocogjon szánt húzva, nem várhatod el, hogy póráz végén sétálgatva vagy kertbe zárva is kiegyensúlyozott legyen.

2016. szept. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A husky tényleg nagyon makacs, viszont ha elérik hogy kellően figyeljenek a gazdira akkor nagyon hamar megtanulnak dolgokat, ügyesek és fogékonyak. ÉN, személy szerint kivittem egy tóhóz hatalmas terület van körülötte, kétszer háromszor visszahívtam egy olyan fűttyel amit csak nála használok és amikor visszajött attam neki egy kis jutalom falattot és tudta hogy amikor ezt a füttyöt hallja és a nevét akkor jönnie kell. Volt hogy hosszú percekre eltűnt a szemem elöl fütyültem neki kiabáltam a nevét és már futott is. Szóval nagyon okos állatok kell nekik a tér, de ha nagy korában veszed és nem ilyen 4-6 vagy fiatalabb hónapos korban akkor el ne engedd mert tuti hogy világgá megy és nem fogod tudni utol érni, azért hagyni kell 1-2 hónapot minimum hogy mind a ketten megismerjétek egymást és habár szereti ha ő az úr de tudja hogy te vagy a főnök azért. Igen is szidni kell, jutalom falatot adni és valahogyan tudani vele hogy mi helyes mi nem. Nagyon hűséges kutyák.
2016. okt. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!