Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 6 hónapos mopszunk és...

Van egy 6 hónapos mopszunk és mióta megnőtt akkorára hogy feltudjon ugrani az ágyra rá**arik! Belenyomtam az orrát elporoltam a seggét de semmi. Valami ötlet hogy leszokjon erről? Ja és nem szobatiszta de eddig mindig a pelusára tojt.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van nálunk is :S Kb 2 hónapja tanulta meg, és nem tudom mit csinálak
2010. ápr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*csináljak
2010. ápr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
napközben körberakjuk már lécekkel és nem tud felugrani de ez sajnos nem állapot
2010. ápr. 22. 19:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy még nem szobatiszta? Hogyan tanítjátok neki? Az orrát beledöngölésen kívül? Ugye tudod, hogy ezt nem szabad?

Az ágyba kakálás szerintem súlyos dominancia probléma. Alapvetően kell ilyen esetekben a gazdáknak a kutyához való hozzáállásukat megváltoztatni. Nem tudok ugyan semmit a te esetedről, de ez a tapasztalat. Nem kényeztettétek el?

Ajánlom a linket, amit adtam, első válaszoló voltam. Abban minden le van írva, hogyan kell nevelni egy kutyát. Ha betartod a könyvben leírtakat, néhány hónap alatt minden rendbe jön. Következetesnek kell lenni. Nincs verés. Ha valamit szabad, akkor azt mindig, ha valamit nem szabad, akkor azt sosem. Nincs kivétel. Egyértelmű szabályok. És nem szabad feladni akkor sem, ha látszólag nem haladtok előre. A kutyát nem szabad megsajnálni. Stb. Ezeket nagyon komolyan venni, a könyvet elolvasni és csinálni. Attól, mert beleveritek az orrát, elbarikádozzátok az ágyat, a probléma még nincs megoldva és ezt te magad is látod.

2010. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Ha belevered az orrát, azzal legfeljebb azt éred el, hogy legközelebb meg is eszi.

Súlyos viselkedészavar, az tényleg dominanciaprobléma, bármennyire elcsépelt is ez ezen a fórumon.

Először is sürgősen kutyaiskola, hogy tisztázzátok a rangsort. Utána lehet pszichológushoz fordulni, mert nem fogod tudni egyedül megoldani. Ilyen problémához sok éves tapasztalat kellene.

2010. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Jól rázd meg grabancánál fogva és dobd le az ágyról!!!mutasd meg neki ki a falkavezér,tanulja meg hogy nem piszkítunk a falkavezér helyére!Lehet drasztikusan hangzik de az anyjuk is így tanítja őket!Én még az ágyakról is letiltanám a helyedben addig amíg nem tanul rendet!
2010. ápr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

En olvasas helyett ezt a linket ajanlom.

[link]

Nem tudom, melyik reszben van az agybakakilos dolog, asszem tobb reszben is. De fontos, hogy az elejetol nezzetek meg, minden reszt az elso evadbol, mert a ti problematokkal (is) foglalkozik.

Valojaban sok problemaval foglalkozik, de az a tapasztalat, hogy ahol egy problema fennall, ott igazabol tobb mas is van, csak a gazdik nem kepesek felismerni. A leirtak alapjan ez a sorozat tipikusan rolatok szol.

Nekem megsporolta a kutyaiskolat, nagyon ajanlom mindenkinek!

(Kb sajnos egy ora, mire egy resz lejon, de ez ne vegye el a kedved!)

2010. ápr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget erről a sorozatról már hallottam végig fogjuk nézni.
2010. ápr. 25. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!