Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendbe jön most már ugye?...

Rendbe jön most már ugye? Vajon mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Van egy 3 kg-os sicu/bischon féle kutyám (nem tudják pontosan milyen fajta) 5 éves lány! Csütörtökön kezdődött, elkezdett fulladni, valamiért nem kapott az orrán levegőt, ezt kicsinek csinálta amikor izgalomba jött, de kinőtte, elhagyta, elég sokszor csinálta aznap, felhívtam a dokinkat, hogy mi lehet ez? mondja bizotsan valami léguti allergia adjak neki calcimuscot, rendben elkezdtem neki adni, de semmi változás, este próbált volna enni, de elkezdett így fulladni, hívtam a dokit, nem értem el! hívtam másikat ő azonnal jött, természetesen azonnal szívre gondolt, mert el volt lilulva a nyelve is, adott neki egy vagon injekciót meglátjuk mi lesz reggel! nem sokra rá abbahagyta a fuldoklást (gyanítottuk hogy a szteroid hatott rá) nyugodtan telt az éjjel, másnap délelőtt újra kezdte, így mondta a doki vigyük el szív uh-ra mert szerinte tuti azzal lesz a gond, péntek este el is vittük egy állatkórházba ott megvizsgálták de kézi vizsgálat alapján azt mondták midnen oké, szív uh-s doki nem volt, így átküldtek másik városba, ott megcsinálták, azt mondtár egy nagyon enyhe szívzörej, de korához, fajtájához és méretéhez képest nagyon szép a szíve attól ilyet nem csinál, viszgálja tovább doki! aznap kapott még vízhajtót este meg még pár injekciót. Másnapra elkezdett úgy cisnálni mint aki csupa takony, krehálni prüszkölni nem kap levegőt az orrán csak liheg folyamatosan, megint doki szombat este kapott 3 injekciót , egy hetes szteroidot, vízhajtót és valami antibiotikumot, picit javult a helyzet! vasárnap ismét kezdte ezt a nagyon taknyolást, szóltam a dokinak hogy olyan mintha kimenne a vízhajtó hatása és újra kezdené vagy nem tudom! hát jó akkor nem tud mit tenni ad furosemidet adjak neki 1/4 ampullával reggel és este hétfőtől mellé kálium aztán meglátjuk ez volt reggel 9. 11 óra a kutya nem a javul csak a száján keresztül kap levegőt liheg ezerrel! elvittem másik dokihoz, megvizsgálta elmeséltem neki mindent eddig ki és mit csinált vele véleménye szerint valami léguti gyulladás, így adott neki 3 injekciót, köptetőt antibiotikumot és hörgőtágítót, majd kapott egy fehér port (köptető) és Synuloxot amit ma kellett kezdeni neki reggeltől! tegnap du már elkezdett váladék jönni az orrából kamillázom neki gőzölöm, ilyen nozit is tettem az orrához szegénynek tegnap nagyon durván ki volt, nem is tudott velem aludni mert kisfiam folyton felébredt rá ahogy nem vesz levegőt majd egy perc után majd megfullad és lihegve kapkod a levegő után! ma sokkal jobban van úgy vélem, már vesz az orrán levegőt nagyon keveset liheg , igaz brutál hangot ad szegény, mint aki erősen horkol gondolom ahogy el van dugulva az orra! még 3 napig kap gyógyszert! Nagyon megviselt ez az utóbbi pár nap egyébként jó kedvű, eszik iszik, igaz nehezen fura hangokat ad közbe ( vasárnap nem tudott vagyis nagyon nehezen nyelt akkor visszautasította, de aztán hamar rendeződött ez ) aki esetleg ért hozzá, nyugtasson meg hogy rendbe jön most már elég lesz ez a következő 3 nap és elmúlik (már attól félek a sok gyógyszertől készül ki)
2016. szept. 12. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondd? Belenéztek az orrába egyáltalán?
2016. szept. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
természetesen nem... mondván hogyan? hát olyan pici és hát oda úgyse ment bele semmi, ha meg igen már kijött volna... (nekem volt ilyen gondolatom, nem -e valami, valahogy idegen tárgy odakerült valóban nagyon picike orrlyuka van de hátha, de ezt elvetették, hogy az tuti nem
2016. szept. 12. 22:31
 3/5 A kérdező kommentje:
most pl nagyon szépen veszi a levegőt, csak közelről hallom hogy nehezebben lélegzik mintha dugult lenne az orra amikor az ember is náthás! párom szerint sokkal jobban van a kutya , igaz ő ritkábban látja én egész nap vele vagyok és már azt várom hogy hipp hopp rendbe legyen, elég aggódós típus vagyok
2016. szept. 12. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy türelmetlen az ember. De egy komolyabb betegségnél idő kell, míg hatnak a gyógyszerek.
2016. szept. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen! tényleg szinte 100%, hogy ez a léguti hörggyulladása vagy mi amire most kap gyógyszert, ez van, mert lassan de folyamatosan javul a légzése is és hallani hogy már nem annyira taknyos, már csak inkább száraz, mint amikor bedurran az ember orr nyálkahártyája és nem kap levegőt! azért jó lenne már vége lenn :) köszönöm
2016. szept. 13. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!