Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kérdések?

Dobermann kérdések?

Figyelt kérdés

Lehet-e vele: engedelmesizni, ŐV-ni, nyomkövetőzni komolyabban illetve hobbi szinten: fyball, agility, dogdanching, frisbie?

Lakásban tartva elég lenne-e, ha ezekt heti 1x csinálnám vele+ heti 2x hosszabb túrázás(4-7ora), többi napokon pedig naponta: 2 óra bundázás, futkosás, játszás, tanulás stb+3 óra sima pórázos séta+1 óra biciklivel futtatás?

Etetés: barf vagy jó minőségű száraztáp-jó minőségű konzerv-pehelykeverék? + Ízület védő, csont erősítő, multivitamin, lazacolaj, tojás.


Jó lesz?



#dobermann #Kutyás kérdések
2016. szept. 18. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Tökéletes
2016. szept. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Simán :)

A flyballt nem ajánlom illetve 1,5 éves koráig az akadályok legyenek a földön :)

2016. szept. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze, az ilyen ugrálós feladatokat majd másfél éves kortól gondoltam
2016. szept. 18. 11:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel elég jól kielégíted az igényet mind fizikálisan mind mentálisan. Egy dologra figyelj oda, hogy ne kezdj bele mindenbe egyszerre. Pl. kezd engedelmessel (úgyis mindegyik ezen alapszik) aztán vedd hozzá az agilityt és mondjuk utána az ÖV-t . Én a németjuhászommal 3 hónapos korától járunk kutyaoviba+ alap engedelmes gyakorlás (már elég jól megy neki) és kb 1,5 hónapja elkezdünk agilityre járni (most 5 hónapos). Etetésnek mi félig nyers félig táp módszert alkalmazzuk (a tenyésztő javaslatára) az elején kapott royal canint, de azt hamar leváltottuk fit active-ra mostantól meg brit prémiumot fog kapni+ nyers hússal/zöldséggel/gyömülcsel kiegésszítve. Nagyon szépen fejlődik tőle, a szőre szép fényes.
2016. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az etetésből a pehelykeveréket mindenképpen kihagynám, arra semmi szüksége.

Egyébként tökéletes, de a futtatást, és az ugrálós sportokat majd csak akkor, ha teljesen kifejlődött és egészségesek az ízületei.

2016. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, sőt ajánlott vele engedelmesezni, IPO, obedience nagyon testre szabott sport nekik, ahogy az ÖV is, láttam már mantrailingező dobit is.

Flyball-os dobit még nem láttam, és profi szinten nem szoktak vele frizbizni sem, az a könnyebb testfelépítésű kutyák sportja, mert a bonyolultabb gyakorlatoknál sokszor a gazdi testéről rugaszkodnak el. Hidd el, elég kék-zöld leszel anélkül is, de hobbi, egyszerűbb szinten az enyém is szeret frizbizni :)

Agility, dog dancing simán mehet, akár canicross, bikejöring, egyéb bekötős közös mozgások, alap szinten akár súlyt is húzhat (profi szinten szintén nem az ő sortjuk), persze minden sporthoz figyelembe kell venni az ajánlott terhelési görbét, szóval csak fokozatosan.


Nálunk is lakásban van, hét közben minimum napi 3 óra, hétvégén nagyobb túrák is beleférnek.

Amit te leírtál, ha erre tényleg van ennyi időd, akkor maga lesz a kánaán a kutyádnak :)

(Bringás futtatáshoz ha elég idős és fejlett bikejöringezzetek, jobban elfárad, mint a sima bringázástól)


Ami a kaját illeti, saját tapasztalatból kiindulva BARF (Nálunk az van, rengeteg egészségügyi problémát megoldott)


Látszik is rajta, a BARF nálunk nagyon bevált:

[link]

2016. szept. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!