Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg neki ezeket?

Hogyan tanítsam meg neki ezeket?

Figyelt kérdés

A kutyám csak akkor ül le ha a labda a kezemben van és mondom neki, hogy ül. Szeretném ha akkor is leülne amikor nincs labda a kezemben. Azt is szeretném, hogy visszaadja a labdát, nem adja soha inkább elszalad vele. A múltkor kerítésen keresztül elkezdtem dobálni a szomszéd keverékkutyának a labdát és meg is dicsértem, gondoltam ha látja akkor érti, hogy mit akarok.

Biztos írni fogjátok a jutalomfalatot. Mi legyen az?

Az első kutyámat (Tacskó keverék) nem igazán tanítottam. Ő egy 3 éves Vizsla.

13/L


2010. ápr. 23. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Jutalomfalat: pl kiskockára vágott párizsi, virsli karikák, kis sajt kocka, az a lényeg hogy egyből megudja enni és ne rágódjon rajta.

3 éves létére nagyon nehéz dolgod lesz vele, eddig mi volt vele, hogy ezeket az alapdolgokat nem tudja? enyém 4 hónapos és ott tartunk vele hogy az "ott ül"-t tanulja már.

A labdázásnál, azt kipróbálhatod, hogy a ladára ráködsz egy hosszú madzagot, eldobod persze úgy hogy a madzag vége a kezedbe marad, majd elkezded magadhoz húzni a kutyával együtt. Na ez nálunk a most 10hónapos kutyánknál nem jött be amikor kicsi volt. Szóval ő úgy tanulta meg hogy ahova járunk naponta kifutóra, ott "megtanulta" egy idő után a nagyoktól, hogy mi a lényege a labdázásnak:)))


Az ült, meg úgy tudod megtanítani, hogy fogod és a jutalomfalatot elkezded az feje felé vinni, és közben mondod hogy ül, ha le ül egyből! megkapja, és ezt addig csinálod, míg első szóra megnem csinálja, majd a jutalom falat elhagyható. Ha így nem megy mint nálunk a kicsinél, lekell nyomni a seggét bár ennek nem vagyok híve, mert akkor jó ha magától jön rá hogy mit akarsz és nem segítséggel.

De 3 éves kutyánál nagyon nehéz dolgod lesz, főleg a vizslánál, mert ők nagyon kajlák.

2010. ápr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olvasd el a www.klikker.hu-t elejetol a vegeig. Majd szerezz be egy klikkert es kezdheted is, amihez csak fantaziad van.
2010. ápr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. ápr. 23. 19:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ültetést és a jutifalat típusát már elmondták.

A labdát úgy fogja visszaadni, hogyha felajánlasz valamit cserébe. Vagy jutalomfalatot, vagy egy másik labdát.

Idővel meg fogja érteni, hogy ha elengedi a labdát, akkor kap kaját, illetve újból eldobod neki a lasztit.

2010. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!