Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt, hogy tudnám a kutyámnak...

Azt, hogy tudnám a kutyámnak megtanítani, hogy az utcán ne akarjon mindenkihez odamenni?

Figyelt kérdés

Először is tudom, hogy kéne a kutyaiskola, de most ninsc lehtőségem rá.


Ha megyek vele az utcán, akkor ha meglát valakit egyszerűen megőrül, hogy odamehessen. Ha kutyákhoz amik a kapu másik oldalán vannak azokkal nagyon ritkán törődik. Ma láttam egy kis kutyát sz utcán kinnt valakivel hát nézte, de nem olyan volt, mintha egy emberhez akarna odamenni. Nem ugat vagy hasonlók.

Kb. 7-7,5 hónapos.

laza pórázra tanitom, hát az úgy ahogy megy. De kell pár perc bemelegitő, hogy ne húzzon.



2016. szept. 26. 20:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Erélyesen letiltod róla és mint egy szabályt, elvárod, hogy mlletted maradjon.
2016. szept. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Tiltani kell tudni, és minden ilyen problémád megszűnik :) Ha nem megy, akkor a kutyasulit neked találták ki.
2016. szept. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Probálj meg legelösször otthon menni vele ugy, hogy a lábadnál maradjon parancsszóra és lassan növeld az ingereket egy időután az utcán is hozzá fog szokni, hogy a parancsszóra ott kell mardnia és bármilyen inger éri csak rád figyeljen és ne másra.
2016. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%
És ha a tiltás nem megy megkérsz egy a kutya által ismeretlen embert hogy ijessze meg, és később egy adott parancsal odaengeded a kutyit hogy megsimogassa. Ezzel bizalmatlanságot tanul mert most csak pozitív tapasztalata van az emberekkel.
2016. szept. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és ha véletlenül a kutya nem úgy reagál, ahogy a nagykönyvben meg van írva, akkor lesz a kérdezőnek egy félős/agresszív kutyája ahelyett, hogy jól nevelt lenne. Menjen inkább az a tiltás.
2016. szept. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%
Nekem úgy működik a dolog (a laza pórázas sétálás is), hogy egyik kezemben a hámra csatolt póráz, a másikban pedig a fojtó póráz. A fojtóval csak korrigálok. Működik.
2016. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, akkor mi értelme a hámra csatolt póráznak?


Idegen emberek pedig ne ijesztgessenek egy kamasz, épp bizonytalan, az idegrendszeri fejlődésnek egy érzékeny státuszában lévő kutyát! Pláne úgy, hogy se a gazda nem ért a kutya neveléséhez, a kutyája kontrollálásához, se az idegen! De eleve ostoba módszer, így csak ahogy Akumi is írta, bizonytalan félős vagy agresszív kutyákat lehet nevelni.

2016. szept. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%
Azért van a hámon is, mert ha csak a fojtóval vezetem, pánikol, lecövekel. A fojtó az csak és kizárólag húzás elleni korrekció, egy erőteljes "ccsss" csitító hanggal kombinálva. Észreveszi magát, és sétál szépen láb mellett, laza pórázon. Neki is és nekem is biztonságérzetet ad a hám, mert kínlódás nélkül tudom visszafogni akkor is, ha túlpörgött. Ha agresszív kutyával találkozunk, fél, mert támadták már meg, így a fojtóval elkerülöm a teljes pánikot, mert kizökkentem, a hámmal pedig biztosan tudom tartani. Egy idő után pedig teljesen elhagyható lesz a fojtó, elég lesz csak a hangjelzés, ha korrigálni akarom. Nálunk a dolog teljesen működőképes, sok a neveletlen, agresszív zsebharcos, és nagyobb rambo is felénk. Jó, mondjuk ő nem picike fajta, tiniként sem, egy kistermetűvel nem szórakoznék így, de nagyobbal igenis kell a teljes kontroll a kezembe.
2016. szept. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
... Jó. Akkor a lepontozók mondjuk meg is írhatnák, hogy mi a bajuk az egyébként működőképes módszerrel...
2016. szept. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát, részemről abszolút nem látom, mi értelme van ennek, meg eleve az egész olyan kusza.

Most akkor fojtóval sétáltatva lecövekel, vagy húz? Vagy csak ez a két állása van olyankor? Miért nem szoktatod hozzá, hogy csak fojtóval is lehet normálisan sétálni? Vagy miért nem használsz sima nyakörvet, ha a fojtó sok neki? Vagy most ez mi ez?


A hám meg aztán totál feleslegesnek tűnik ebben a történetben. Ha a fojtóval kizökkented, akkor utána nem kell visszatartani, hiszen kizökkent, nem csinálja már a marhaságot. Ha mégis, akkor nem zökkentetted ki rendesen, csak a nagy hisztit kis hisztire cserélted, annak meg így sose lesz vége, és a kutya sem érti teljesen, hogy mit akarsz tőle. Ha a fojtó működik, akkor használd rendesen.

Szóval így előttem van a kép, hogy belerántasz a fojtóba, aztán hagyod vergődni a kutyát a hámban, és őszintén, nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek. Feleslegesen túl van ez komplikálva. Döntsd el, hogy mit szabad és mit nem, és azt várd el a kutyától. Egy eszköz bőven elég ahhoz, hogy korrigálni tudd a kutyát, ami esetetekben vagy egy sima nyakörv lesz, vagy egy fojtó. A hámmal csak magatokat hátráltatod a fejlődésben.

2016. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!