Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt, hogy tudnám a kutyámnak...

Azt, hogy tudnám a kutyámnak megtanítani, hogy az utcán ne akarjon mindenkihez odamenni?

Figyelt kérdés

Először is tudom, hogy kéne a kutyaiskola, de most ninsc lehtőségem rá.


Ha megyek vele az utcán, akkor ha meglát valakit egyszerűen megőrül, hogy odamehessen. Ha kutyákhoz amik a kapu másik oldalán vannak azokkal nagyon ritkán törődik. Ma láttam egy kis kutyát sz utcán kinnt valakivel hát nézte, de nem olyan volt, mintha egy emberhez akarna odamenni. Nem ugat vagy hasonlók.

Kb. 7-7,5 hónapos.

laza pórázra tanitom, hát az úgy ahogy megy. De kell pár perc bemelegitő, hogy ne húzzon.



2016. szept. 26. 20:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én még úgy tudom, de azóta eljárhatott efelett a világ, hogy a hám húzásra van. Én legalábbis arra használom. Vagyis ha a fojtóval kizökkented a rántásból, akkor a kutya nyugodtan ott marad melletted, nem fog rángatni vagy húzni. Vagy ezek szerint mégis?


Ezt a hám plusz fojtó nyakörves módszert a vakvezető kutyáknál használják, de ott a kutyának ugye állandóan húznia kell, a fojtó használata pedig korrigálásra van. De ha nem húzhat a kutya, akkor minek?

2016. szept. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ki is zökken, amikor húzok a fojtón és nincs probléma. Alapból a hámot használjuk. A fojtó tényleg csak és kizárólag korrekció. A hámban nem kellemetlen neki, ha meghúzom, a fojtóval igen. Elsősorban arra szoktatom, hogy magát a hangjelzést társítsa a negatív élménnyel, hogy később ne legyen szükség a fojtóra. Sem a nyakörvet, sem a fojtót nem viseli el önmagában, egész egyszerűen bepánikol, belefeszül, ha azzal akarom elindítani, leblokkol. A fojtós kínlódást valószínűleg a kozmetikusnál sikerült összeszedni, fülpucolás közben. Azt végig ordította és kínlódott. Akkor is a fojtóval húztam vissza, amikor egy megtermett német juhász keverék lerohanta a 15 kilós kutyát. Önmagában fél tőle, ha nem érzi magán a hámot, bizonytalan. Viszont muszáj szép sétára tanítani, ez nyilván érthető, ahhoz pedig a hám nem elég. Energikus, nagy mozgásigényű kutya. Flexit meg ilyeneket sosem használtunk. A kutyám még tini, feszegeti a határokat, játszanak nála a dacos ökörködések. Ha nagyon bepörög, akkor megállunk, leguggolok hozzá és addig állunk ott, amíg le nem nyugszik. Nem szánhúzó, nem inu, nem is terrier, vagy "harci" fajta, de igenis makacs és akaratos. Tudunk szépen sétálni ezzel a rásegítéssel. Így nem áll le vergődni 10 percenként, hanem elég csak figyelmeztetni, hogy nem másra figyelés van. Ha más emberhez, állathoz húzna, húzok egyet finoman a fojtón, és sétál tovább szépen. Sokkal kevesebb a hisztink és sokkal szebben jön láb mellett. Nála tényleg működik. A cél pedig az, hogy szépen jöjjön. Amikor megyünk, és én vezetek, akkor én vezetek. Megvan minden alkalommal a lehetősége a kutyafuttatón elengedve szocializálódni, szimatolni. De amíg pórázon van, addig vannak szabályok, amiket be kell tartani.
2016. szept. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
OKé, de azért kiszedhetnéd belőle az indokolatlan félelmeit, amiket a nyakörvekkel kapcsolatban szedett össze. Nem is tartom etikusnak olyan dologgal fegyelmezni a kutyát, amitől fél.
2016. szept. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nyilván dolgozunk rajta. A kutya a fojtós rántástól nem fél, nem retten meg, hanem észleli, hogy nem engedem. Ha hagyom belefeszülni, és rángatózni, na akkor pánikol be. De azt meg nem hagyom. Az apró, korrekciós rántások nem váltanak ki benne semmilyen túlzott reakciót. Ezért nem megoldható a csak fojtó vagy nyakörv.
2016. szept. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

De miért hagyod belefeszülni? A fojtóval való korrekció lényege az, hogy azonnal rántasz rajta, ha kezd a póráz vége felé menni, és nem várod meg, hogy belehúzzon. Az, hogy elkezd pánikolni ha fojtod, valahol természetes, sok érzékeny kutya megijed ettől, de ezt eleve el kell kerülni, másrészt hozzá lehet szoktatni ehhez is.


Érdemes lehet hozzászoktatni a húzáshoz is -erre egyébként a flexi jó módszer-, vagy akár csak egy feloldó szóval engedni, hogy hadd menjen szaglászni, mászkálni úgy is, hogy húzhatja a pórázt, ne pánikoljon be. Ez megfér a szabályos pórázfegyelem mellett.

2016. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
De ez az, hogy nem hagyom belefeszülni. Mint írtam, korrigálok mielőtt megtenné. És nem húzunk. Flexivel sem, meg sehogy. Ha néha hagyom, néha nem, na attól tényleg összezavarodik. Szaglászás és játék a többiekkel akkor van, amikor bemegyünk a futtatóra. Ha megyünk, akkor megint. Ha én állok meg beszélgetni, leveszem a fojtót, akkor szabadon mozoghat a pórázon, de csak addig, amíg nem kezdene el húzni valamerre, mert akkor visszakerül a fojtó, és leültetem láb mellé, és ott kell maradni. Amíg nem jutunk túl a fojtós komplexusokon, addig is túl kell élni valahogy. És addig sem ökörködni akarok séta közben, hanem szabályokat, és normális viselkedést. A hülyéskedésnek is megvan a maga ideje. Sok zsebharcos sétál póráz nélkül nálunk, a legtöbb igencsak neveletlen és pofátlan, kötekedni jönne oda. Én ezt nem hagyom, az én kezemben van az irányítás. Ha elé lépek, és elküldöm, esetleg szólok a gazdinak, hogy vigye onnan, a kutyám nem konfrontálódik. Láttatok már kölyköt, akinek nekiment egy kétszer akkora? Ha idegen kutya, legyen az egy yorki, vagy csivava is, a kutyám fél. Ismeretlen kutyát csak úgy akarok a közelében látni, ha az pórázon van, és odafigyel a gazdi. Nem harap az enyém, nem agresszív, de a lába közé kapja a farkát, leblokkol és remeg. De csak abban az esetben, ha a másik közelít. Ő menne ahhoz, aki szimpatikus neki. Ilyenkor előre kérdezek a gazdától, hogy lehet-e, a fojtót pedig leveszem, hogy ne feszélyezze. Ennél többet, akárhogy is van, nem tehetek. Egyébként engedelmes, ivartalanított a kutya. Ezeken a komplexusokon azonban túl kell jutnunk, dolgozunk is rajta, de addig is, kell egy módszer, hogy normálisan teljenek a séták. Ez csak nem akkora bűn. Sőt, bele is szarhatnék, meg rángathatnám halál fszára, de az sem nem nekem, sem nem neki nem jó.
2016. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Akkor is hidd el, hogy túl van ez komplikálva :) Ha csak nyakörvben sétáltatnád, két nap alatt túl lennétek az egészen. Rossz technikával legyen egy hét. De ha sehogy se húzhat, és a fojtós korrekció működik, akkor tényleg nem értem, minek kell az a hám, és miért veszed le a fojtót, ha azzal együtt is képes közlekedni.
2016. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A problémák akkor válnak valóban problémákká, mikor a gazda gondot csinál belőlük. Ha az egésszel nem foglalkoznál, nem figyelnél a kutya hisztijére, vergődésére és nem mennél bele ebbe a játékba, ami a leírtak alapján leginkább a sajnálatodról és idegességedről szól, akkor a kutya sem csinálná ezt. De mivel odafigyelsz rá, teret adsz ezeknek az irreális félelmeinek, pláne még rá is segítesz ezekre az ilyen plusz körökkel, így megerősíted benne, hogy a fojtó bizony egy rossz dolog, amiben idegesnek kell lennie, az idegen kutyák pedig ijesztőek, akiktől félni kell.


Minden kamasz kutya átmegy ezeken a félelmeken. Megijednek emberektől, kutyáktól, szemeteszsákoktól, az én egyik kutyám egyszer csak felfedezte, hogy lámba van a mennyezeten és nem mert bemenni a szobába 4-5 órán keresztül. De ha nem foglalkozol vele, ráhagyod, hogy feldolgozza ezeket és magától túljusson az ilyen dolgokon, sokkal hamarabb vége szakadnak ennek.


A kutyád mit ért meg ebből? A fojtó tényleg rossz, hisz mikor valami oldott, jó dolog történik, akkor a gazda leveszi róla, amikor az véget ér, vissza rakja rá. Ha fojtó van rajta, akkor a gazda ideges, pláne ha még bele is húz. Én is azt mondom, hogy túl van komplikálva, és a leírtak alapján nem is tartom jó terápiának ezt a módszert. De te tudod. Jellemzően elmondható, hogy egy-egy módszernél már 4-5 alkalom után mutatkoznia kellene a javulásnak, ha az a jó út. Ha nincs javulás a nyakörv iszony ellen, akkor az még sem biztos, hogy a legjobb út.


Azt, hogy egyszer húzhat, egyszer nem, szintén te szabályozod. Vagyis a kutya nem dönthet ebben, nincs kavar. Az én kutyáimnál csak pórázfegyelmet nem lehetne használni, mert ez egy olyan erős szabály, amitől a munkájuk romlana. De gyakran van, hogy pórázon kell lenniük. Összesen 4 séta van nálunk, mikor pórázon húzhatnak fától fáig, mikor laza pórázon, nyugodtan kell mellettem jönniük, mikor szabadon kell szorosan mellettem és mikor szabadon mehetnek rohanni. És nincs kavar, nincs gond, nem vagyok ettől következetlen, mert én szabok meg mindent.

2016. szept. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, bocsánat, hogy szétoffoltuk a kérdésedet.

Akik pedig az én problémámon segítettek, köszönöm.

2016. szept. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!