Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házi koszt etetésénél ez az...

Házi koszt etetésénél ez az összeállítás jó lenne, NYERSEN TÖBB OKBÓL sem tudnék etetni?

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy nagy testű kutyát, de a tápot nem bírja, több félét kipróbáltunk de mindig ment a hasa, ezért állatorvos javaslatára főzünk neki.

Étrendje ez lenne:

Hétfő: csirke nyesedék + rizs + pici zsír / kiegészítő: immunerősítő + csipkebogyó por

Kedd: Csirke nyesedék + 1 libanyak + zöldség mix + rizs / kiegészítő: csipkebogyó + lazacolaj

Szerda: csirke nyesedék + 1 db tojás + rizs / kiegészítő: csipkebogyó + immunerősítő

Csütörtök: u.a. mint kedden

Péntek: csirke nyesedék + pici zsír + rizs / kiegészítő: csipkebogyó + immunerősítő

Szombat-Vasárnap: vadnyesedék + tészta /kiegészítő: spirulina.

A hús: 70 dkg, a rizs: 30 dkg, kivéve a vadnyesi mert ott 80 dkg, a tészta : 20 dkg. Napi 2x kap majd enni, hogy jobban hasznosuljon.

Jelenleg 30 kg. még olyan 3-4 kilót szeretnék rápakolni, ha mozog akkor látszik minden bordája.

A kiegészítőket a Barf shopból rendeltem.



2016. szept. 30. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Rizs nem kell, D csontok, belsőségek igen. A kiegészítőket miért adod? Illetve nyersen miért nem tudsz etetni?
2016. szept. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
Szinte bármilyen konyhai maradékot megetethetsz vele,baja semmi se lesz,sőt nagyon jól tarthatók rajta
2016. szept. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Ja, a szilvás gombóc csokitortával a legjobb minden kutyának, ugye, második? -.-"
2016. szept. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

A tápnál biztos jobb. Első kutyám anno még a 90-es években hasonló, neki főzött ételen élt 14,5 évig, viszont ő kapott kúraszerűen multivitamin+ásványianyag étrendkiegészítőt. Kalciumot mindenképpen kellene neki adnod, akár tojáshéjpor formájában, és mivel az fog, ezért kikísérletezhetnéd, hogy mellette mennyire tudod elhagyni a rizst-tésztát. A kutya nem igazán szénhidrát emésztésére van berendezkedve.


Őszinte leszek, én nyersen etetek, és ezért is ajánlom neked, hogy figyelj oda a vitamin-ásványi anyag oldalra, mert ha megfőzöd a húst, akkor főleg a vitaminoknak jó része elvész (a hőérzékenység miatt), illetve bizonyos ásványi anyagok nincsenek jelen ebben a menüben megfelelő mennyiségben. Ahogy az első mondja: csont és belsőség hiányzik, de mivel a főtt csont veszélyes, ezért kellene pótolni valami viszonylag természetes kalciumforrással. A belsőségekben meg szintén rengeteg a vitamin.


Szóval összefoglalva: köztes megoldásnak átmenetileg nem rossz a menü, de egy-két dolgot gondolj át, és hosszú távon próbálj meg minél jobban közelíteni a BARF elveihez. Hátha idővel megbarátkozol a nyersetetés gondolatával is és nyílik rá majd módod kipróbálni.

2016. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Rizs, tészta nem szükséges, csak ha éppen hasmeséses. Akkor lehet péppé főtt rizst adni főtt csirkemell-lel. Tészta nem kell akkor sem!

Ne főzd szét a húst, csak éppen forrázd.

Csontosra is szüksége lenne, azt meg pláne ne főzd, add éppen csak leforrázva.

(Engem is érdekelne, miért kell főzni, miért nem etethetsz nyersen?)

2016. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A nyers etetés nem lenne ellenemre, de több problémám is van vele, másodlagos, hogy nincs elég hely a tároláshoz, illetve így is macerás a hús beszerzése, elsődleges pedig, hogy a családomban vannak vadászok és a tudtom nélkül már 2x adtak a kutyának vaddisznót amit tudom, hogy nem lehet és hiába magyarázom nekik ha én is nyersen etetném akkor tuti adnának belőle. "Szerencsénkre" mikor legutóbb kapott vaddisznó belsőséget gyomorrontást kapott, így ők is megijedtek.

A kiegészítőket a barf-os csoportból lestem el, gondolom ártani nem árt.

Rizst azért adok neki, hogy fogja a székletét, de még így is egy héten 1x napi 3 kakiból az egyik folyós.

Volt vér,- és széklet vizsgálata nem találtak semmit, a kedve jó, állandóan pörög.

Valahogy a csontos részt kellene eltalálnom, de minden nap nem mernék neki adni csontot.

Tojáshéjporról még nem hallottam, meg is nézem hátha segítene.

Nagyon-nagyon örülnék neki ha normális lenne a végterméke, és nem kellene "kaki naplót " vezetnem mert most ez a helyzet :)

2016. szept. 30. 19:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A kiegészítőket a barf-os csoportból lestem el, gondolom ártani nem árt.


Nem árt, de én ennek nem vagyok híve. Miért kéne pl spirulinával etetni egy szárazföldi ragadozót, ha amúgy semmi nem indokolja? Szerintem semmi értelme erre költeni.


Rizst azért adok neki, hogy fogja a székletét, de még így is egy héten 1x napi 3 kakiból az egyik folyós.


Arra nem a rizs kéne, pláne nem tészta, hanem csont! Nyugodtan adj minden nap. Ha nem csöves baromficsontot kap, eheti főzve, persze nyersen jobb. Vagy ott van a tojáshéj por, ha a csont nagyon nem megy.

2016. okt. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó, a főtt csont akkor is okozhat gondot, ha nem baromfi. Pl. láttad te már, hogy törik a sertéskaraj, milyen élesen?


Kérdező, ha ezek szerint nem idegenkedsz a nyerstől alapból, akkor a tojáshéjpor mellett létezik csontliszt is (pl. Grau márka), ami remekül fogja a székletet. Ezekkel pont arra kell csak vigyázni, nehogy túlságosan is megfogja.

A husinál meg csinálhatnád azt, hogy egyre kevésbé főzöd, majd csak forrázod, így a családod felé is megvan a "látszat" és akkor talán nem fognak nyers vaddisznót adni. A kutya pedig jobb minőségű ennivalóhoz jut. Idővel hátha sikerül megértetned a családtagokkal is, hogy mit miért nem szabad. ;)

2016. okt. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!