Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát válasszam...

Melyik kutyát válasszam család mellé?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van egy 6 éves lány és egy 4 éves fiú.

400 négyzetméteres kertünk van.

Családi kutyát szeretnénk vásárolni,

ami szelíd,barátságos és jól kijön a gyerekekkel.

Ezek közül választanánk:

-golden retriver

-labrador retriver

-cocker spániel

Esetleg tudnátok más családbarát kutyákat ajánlani?

Légyszíves írjatok hozzá indoklást,hogy miért ajánlátok!

Előre is köszönöm a válaszokat!☺



2016. okt. 2. 10:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Fajtiszta labradort fogunk venni,Trixi lesz a neve!❤

Már beszéltem a tenyésztővel is jövőhéten hozhatjuk el!!!❤

2016. okt. 2. 14:29
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

1. Nagyon-nagyon-nagyon szépen kérlek, ne próbálkozzatok a jövendőbeli kutyátokkal "tenyésztéssel". Egy másik válaszoló biztosan le fogja írni, hogy miért, de ha akarod privátba egy csomó oldalt tudok linkelni. Nagyon hosszadalmas lenne leírni.

2. A csúnyaság, szépség mind szubjektív dolog. Szóval ha más azt írod, hogy a keverék kutyák csúnyák (amit 2 keverék kutya gazdájaként elég sértőnek találok), akkor kérlek helyette írd inkább azt, hogy neked nem tetszenek. Több ezer gyönyörű keverék kutyát tudnék valószínűleg neked mutatni (köztük az enyémeimet).


Ezek a fajták mind alkalmasak gyerekekek mellé. Viszont készüljetek fel arra, hogy egy tenyésztőtől származó kutya ára 100 ezer forintnál kezdődik, ezek után jönnek még a "kezdő költségek" (oltások, kaja, felszerelés stb) ami megint minimum egy 30-40 ezer forintos tétel.

Labrador, golden: nagyon hasonló habitusú kutyák. Okosak, tanulékonyak, a legelterjedtebb kutyafajták. Viszont emiatt nagyon meg kell választani, hogy melyik tenyésztőtől veszel kutyát, mivel sok betegségük lehet (pl.a diszplázia elég gyakori). Közepes-nagy mozgásigényű.

Cocker spániel: kicsit makacsabb, mint a fent említett fajták, de következetes neveléssel csodálatos kutyák. Kozmetikushoz érdemes évente 1-2 alkalommal elvinni. Közepes-nagy mozgásigényű. Fülével, szemével lehetnek legfőképp gondok.

2016. okt. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Igen,ezt mind tudom

Bőven megengedhetjük magunknak

És tudom hogy drágák,mi is 140.000 ezerért fogjuk venni

És én eddig soha életembe nem láttam szép keverék kutyát

2016. okt. 2. 15:21
 14/18 A kérdező kommentje:

Valaki írta,de már kitörölte illetve már többen is írták,hogy a fajtiszta kutyák betegesek.

Ez egyáltalán nem biztos

Nővéreméknek volt keverék kutyája,nagyon beteges volt elég sokat költöttek rá.

Gyerekekkel nagyon nem jött ki jól,de a felnőttekkel sem.

Odakapott folyamatosan,minden ok nélkül.

Anyukáméknak egy gyönyörű fajtiszta németjuhásza van.

18 éves egyszer volt csak baja,amikor egy másik kutya megharapta.

Rá alig kell/kellett költeni.

Nagyon jól kijön a családdal,gyerekeket mindentől védi.

Szóval nekem ezért jönnek be jobban a fajtiszta kutyák

2016. okt. 2. 15:34
 15/18 anonim ***** válasza:
20%

Hát ez lutri.

Figyelj, mi 300 rugóért vettünk egy olyan fajtájú kutyát, akiből alapból nincs is minden utcasarkon (mint német juhász, labrador, stb), és a legjobb mestertenyészetből hoztuk el, 6 évesen meghalt. Szomszédba pitbull (vagy amstaff) volt törzskönyves, 7évesen egyik percről a másikra meghalt.

Rokonék labradorja (!) most 2 éves lesz karácsony környékén, és eddig 5x műtötték meg a lábát. 200 környékén volt az ára.


Nem minden a pénz, ki lehet fogni a sz.rt is kutyában is. Ahogyan pl az utcasarkon egy vén nyamvadék kutyája láncra van kötve kb 13 éve és az oltáson kívül mást nem igen költöttek rá... már ha egyáltalán be van oltva.. és semmi baja, látszik a kutyán, teljesen oké...ja és amúgy keverék.


Amúgy a labrador télen nem fogja kint bírni... vagy ha bírja, majd 5 évesen ízületi gondjai lesznek. Kintre általában az értelmes emberek hosszúszőrű kutyát választanak. Ha már így lekezeled némelyik válaszadót :)

2016. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Utolsó

Télen be fogjuk engedni bármilyet is veszünk

De lehet hosszószőrűt veszünk

Most hívott a tenyésztő hogy az összes kutyáját elvitték😢

Az egyik barátomnak vannak elajándékozásra váró újfundlandijai lehet befogadunk egyet☺

2016. okt. 2. 20:42
 17/18 anonim ***** válasza:
82%
Na, az pont nem lesz fajtatiszta. :'DDDD
2016. okt. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Utolsó tudom,de szerintem gyönyörűek☺
2016. okt. 4. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!