Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne megnevelni?

Hogy lehetne megnevelni?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, hogy nem az én kutyámról van szó, de szeretnék nekik segíteni/a kutyával is kapcsolatban vagyok elég gyakran (nagyszüleimé a kutya).

Szóval van egy 8 hónapos németjuhász, akit 8 hetesen vettek magukhoz mamámék. Az elején egész jól megvoltak, de jött az az időszak amikor elkezdett harapdálni, felugrálni a kutya. És erről azóta sem sikerült leszoktatni. Az a legújabb mániája, hogy a két elülső mancsával átkarolja az ember lábát, és tépi a nadrágot/húst, ahol éri. Velem is megtörtént már ez, de sikerült visszamennem a házba mielőtt komolyabb bajom lett volna. Mivel nem tud viselkedni, elég sokat láncon van, és csak akkor sétál mikor mi ott vagyunk, mert nagyon húz és a nagyszülők nem tudják így elvinni (erre is szeretnék segítő válaszokat). Tudom, hogy nem a kutya hibája, és én ellenzem a láncot, de csak így tudnak kimenni az udvarra anélkül h elesnének mert a kutya felbuktatja őket/harapdálja őket. Milyen módszerrel lehetne leszoktatni? Kutyasuli nem nagyon jöhet szóba, mert egy egy kisváros, a legközelebbi kutyasuli kb 30 kmre van.



2016. okt. 2. 19:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Akkor csinálnék neki egy kennelt, minthogy láncra vernem.

Ezeket a problémákat előbb kellett volna orvosolni, a harapasra lehet alkalmazni testi fenyitest, ilyenkon a pofáját az ujjaiddal hozzaszoritod a fogaihoz, annyira hogy azért érezze. A felugralast, pedig úgy szoktak megoldani, hogy a terdedet felemeled, ezáltal elzarod a kutya elől a tested. Meg nyilván a kutyának tudnia kell a tiltoszavak jelenteset, de mvel nem hiszem hogy foglalkoztak vele, így elég nehéz lesz megnevelni. Nem mondom, hogy késő, de ha időben lett volna szocializalva,tanitva, akkor most nem lenne probléma.

2016. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem volt jó ötlet idős emberek mellé egy kölyök német juhász.

Nos, sajnos ez így nem fog menni.

A német juhász munkakutya. Szüksége lenne kutyasulira (30 km nem egy nagy táv, busszal, vonattal vagy autóval el lehet vinni heti egyszer legalább). Nem csak, hogy fegyelmet tanuljon, hanem mert nagyon intelligens kutya, ezért szüksége van "munkára", feladatokra, képzésre.

Minden nap kellene vinni nagy sétákra, olyan helyre is, ahol póráz nélkül is kimozoghatja magát, játszhat más kutyákkal, labdázhat a gazdival stb. Tehát le kell fárasztani fizikailag és agyilag is, minden nap, és nevelni, nevelni.

Mivel leírásod alapján a nagyszüleidnek ez nem megy, így nem érdemes megtartani nekik a kutyát, mert csak frusztált és veszélyes lesz, tönkremegy teljesen szerencsétlen állat.

A legokosabb döntés új, hozzáillő gazdát keresni számára. Vagy ha megteheted, akkor te vállalod a mindennap sétát, nevelést stb. amit fentebb írtam. De ettől még a nagyszüleidre ugyanúgy nem fog hallgatni. Nem való nekik, be kell látniuk, és mind az ő érdekükben, mind a kutya érdekében megfelelő gazdát kell neki találni.

2016. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Előszöris, tisztázni kell a kutyával, hogy ki a főnök (jelen esetben mamád vagy papád), DE meg kell értetni a kutyával, hogy minden ember a falkában felette áll. Én úgy csinálnám, hogy ha ezt csinálja kicsit megbököd/csíped az oldalát és nagyonmérgesen rászólsz, hogy nem és tolod el magadtól. Kicsit helyre kell tennetek, hogy ne érezze zt, hogy ő a falkavezér és azt csinál amit akar.

üdv. egy 5 hónapos németjuhász gazdija:)

2016. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor házhoz kell hívni kiképzőt.

De azt azért érdemes tudni, hogy a német juhász nem az a tipikusan időseknek való kutya. Határozott nevelést és sok foglalkozást igényel, utóbbiba beleértendő a napi séta és a tanítás, mivelhogy munkakutya, a lételeme a dolgozás. Ha továbbra sem mondják meg neki, mivel kösse le a felesleges energiáit, csak romlani fog a helyzet, és a kutya könnyen veszélyessé is válhat, magára vagy a gazdáira nézve. Mindez hatványozva értendő, ha még láncon is van. Ráadásul a kezelése ilyen korban már igényel némi fizikai erőnlétet, szóval hacsak nem sportosak a nagyszülők, én megfontolnám azt is, hogy esetleg egy másik gazdánál jobb lenne neki (és a nagyszülőknek is).

2016. okt. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mi ajánlottunk nekik egy labi és egy menhelyi kutyát, de nekik németjuhász kellett. Kennel van, nem tudom miért nem azt használják. Vinnék sétálni, de ugye a húzás miatt nem tudják. Én 100+ kmre lakok, besegíteni csak szünetben tudok. A falkavezéres tippeket majd kipróbáljuk, köszönöm. Várom még a tanácsokat főképp a húzással kapcsolatban.
2016. okt. 2. 20:13
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus időpont egy nagytestű kutyánál a 8-10 hónapos kor, amikor rájönnek a gazdák, nem bírnak a kutyával.nem hiszem, hogy csak most kezdte el a kutya az ugrálást, harapdálást. Ráadásul te sem vagy a helyzet magaslatán.

" Velem is megtörtént már ez, de sikerült visszamennem a házba mielőtt komolyabb bajom lett volna."

vagy kerestek kiképzőt, aki rendbe szedi a kutyát és megmutatja, miként kell vele bánni, vagy, ha valóban német juhász, kérjetek új gazda keresést a fajtamentőktől.

2016. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz, nem értem h miért pontozták le az 1est és a 3ast..
2016. okt. 2. 20:18
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen, mert 45 kilósan és 14 évesen mikor hiába parancsolok a kutyának, nem hiszem h okos dolog verekedésbe kezdenem vele.
2016. okt. 2. 20:20
 9/20 A kérdező kommentje:
A kutyát pedig nem fogjuk visszavinni, ha már itt van akkor helyre kell hozni nem elpasszolni másnak.
2016. okt. 2. 20:22
 10/20 anonim ***** válasza:

Elárulok egy titkot: senkinek nem okos dolog verekedést kezdeményezni egy német juhásszal :) Ezért kellene szakember, aki segít, mielőtt itt a jó tanácsok alapján szétharaptatjátok magatokat vele, mert esetleg mégsem az a módszer a tuti, vagy rosszul csináljátok, vagy csak egy részét alkalmazzátok.

Ilyen komoly problémát nem lehet neten orvosolni. És hidd el, komolyabb a probléma, mint amilyennek most tűnik. Nem a felugrálás a baj, meg a húzás, hanem a tisztelet, a lefárasztás és a hozzáértés hiánya, azt meg úgy lehet megoldani, ha van a kutyára idő, energia és pénz.

2016. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!