Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne megnevelni?

Hogy lehetne megnevelni?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, hogy nem az én kutyámról van szó, de szeretnék nekik segíteni/a kutyával is kapcsolatban vagyok elég gyakran (nagyszüleimé a kutya).

Szóval van egy 8 hónapos németjuhász, akit 8 hetesen vettek magukhoz mamámék. Az elején egész jól megvoltak, de jött az az időszak amikor elkezdett harapdálni, felugrálni a kutya. És erről azóta sem sikerült leszoktatni. Az a legújabb mániája, hogy a két elülső mancsával átkarolja az ember lábát, és tépi a nadrágot/húst, ahol éri. Velem is megtörtént már ez, de sikerült visszamennem a házba mielőtt komolyabb bajom lett volna. Mivel nem tud viselkedni, elég sokat láncon van, és csak akkor sétál mikor mi ott vagyunk, mert nagyon húz és a nagyszülők nem tudják így elvinni (erre is szeretnék segítő válaszokat). Tudom, hogy nem a kutya hibája, és én ellenzem a láncot, de csak így tudnak kimenni az udvarra anélkül h elesnének mert a kutya felbuktatja őket/harapdálja őket. Milyen módszerrel lehetne leszoktatni? Kutyasuli nem nagyon jöhet szóba, mert egy egy kisváros, a legközelebbi kutyasuli kb 30 kmre van.



2016. okt. 2. 19:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Éppen ezért nem értem h miért is nincs rendben, hogy inkább bementem a házba mint h komolyabb bajom legyen. Akkor ennek a kutyanevelő szakembernek vagy minek utánanézek alaposabban. Tisztelet az megvan,a pénzre ugyanezt nem mondanám mert nem bővelkednek benne, de ha a kutyára nem költenek, akkor semmire sem érdemes :)
2016. okt. 2. 20:30
 12/20 anonim ***** válasza:
Merre felé éltek?
2016. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A kutya Bács-Kiskun megyében van.
2016. okt. 2. 20:41
 14/20 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem a lakóhelyre, mert itt lehet, valaki tudna is ajánlani kiképzőt.
2016. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Izsák a település neve.
2016. okt. 2. 21:41
 16/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem kérdező, a tiszteletet egy másik válaszadó úgy értette, hogy a kutya tisztel benneteket. Márpedig az itt egyáltalán nincs meg.

Most még kölyök, csak játékból, kezdeti dominanciából csinálja ezeket, de később már valóban komoly, akár életveszélyes sérüléseket is tud okozni.

Láncon tartani egy kölyök németjuhászt???????

Te jó ég!

Tudod van az a mondás, hogy ha szereted elengeded, hisz a legjobbat akarod neki.

Be kell látnotok, hogy a nagyszülőknél nincs jó helye szegény kutyának, hiába hívtok hozzá kiképzőt, az a kutya elél 1015 évig, szánalmas, sanyarú sors várna rá, ha a nagyszülőknél maradna.

Ha kerestek neki új gazdát aki ki tudja elégíteni a kutya igényeit az egyáltalán nem a ti kudarcotok, hanem egy nagyon becsülendő hozzáállás, érett, felelősségteljes gondolkodásra vall.

Ha valóban szeretitek ezt a kutyát akkor keressetek neki más gazdát.

2016. okt. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Az 1015 természetesen 10-15 év akar lenni... :)
2016. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Az a baj, h nem az enyém a kutya, nem szólhatok bele hogy adják a fajtamentőknek, stb.. Ezért is várok még leginkább arra vonatkozó válaszokat, hogy gyakorlatban hogyan lehetne megnevelni. Nem harap állandóan, csak pl. Amikor rúgdosom neki a labdát,akkor nem a labdát kapja el hanem a lábamat kapja meg, és baromi nehéz aztán onnan leszedni a kutyát.
2016. okt. 3. 07:30
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál választ, hogy hogyan lehet megnevelni. Csodaszer sajnos nincs.

Napi lefárasztós séta, póráz nélkül is, fizikailag és agyilag is, szocializálás, a hatékony tiltás megtanítása, nem láncon tartás. Munkakutya, ezekre szüksége van. Kutyasuli/ kiképző azért kellene elsősorban, hogy a kutya gazdáit tanítsa meg arra, hogyan kell egy kutyát nevelni, hogy normálisan együtt lehessen vele élni, szót fogadjon.

Máshogy ez nem megy.

2016. okt. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó :)
2016. okt. 3. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!