Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babesiosis / babézia kutyáknál...

Babesiosis / babézia kutyáknál? SÜRGŐS

Figyelt kérdés
Sajnos a nagyon későn vettük észre (már véres volt a vizelete) . Ma rohantunk reggel orvoshoz vele, megkapta az ellenszert, de nagyon bágyadt, nem eszik (már 3 napja) . Inni ivott még tegnap rendesen, így ma reggel az orvos azt mondta, ha iszik ne kínozzuk infúzióval, de ma (reggel 8 óta) nem hajlandó semmit inni. Várunk 3-ig és ha nem iszik meg addig legalább fél liter vizet vissza visszük. Az orvos is ezt tanácsolta. Viszont félek, ő egy kinti kutya, de tegnap este és ma bent van, mert a kinti rossz idő legyengítené és most minden erejére szüksége van.Most épp itt alszik mellettem. Meddig várható ez a nem evés, bágyadtság? Orvos azt mondta, hogy ha holnap már tiltakozik az injekció ellen az nagyon jó. Próbálgassunk adni neki valamit enni? Rizset vagy májkrémet? Vagy hagyjam most békén. Vizet erőltetem, de nem akaródzik neki az ivás. Annyira aggódóm érte. A másik gond, hogy a fertőzött kullancsot már kiszedtük belőle, de azóta 2-szer szedtem le szőrén mászó kicsi kullancsot. Nem tudom honnan szedi őket össze, mert nincs kint a kertben, itt alszik a szobában. Mivel védekezhetnék a kullancs ellen? Már kezelés közben lehet rá kullancs irtó nyakörvet tenni vagy várjunk vele? És melyik a legjobb kullancs elleni nyakörv? Az ár nem számít.

2016. okt. 3. 11:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Csepp, nyakorv(pl foresto), tabletta. A kutyád hagyd pihenni ez egy durva fertőzés es igénybe veszi a kezelés is a szervezetet. Itatni esetleg fecskendővel tudod ugy hogy finoman a szájába nyomsz egy keveset. De elsősorban kövesd az orvos utasításait es hagyd gyógyulni. Nem simogatásra szepszavakra vagyik, hanem nyugalomra.
2016. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az első nagyon jól leírta. Én még azt tudnám hozzátenni, hogy sovány husiból vagy sima csontból főzhetsz neki húslevet/csontlevet, és megpróbálhatod, hátha ezt a levet szívesebben inná, mint a sima vizet. Ez még a gyomrát sem terhelné meg túlzottan.
2016. okt. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: természetesen só nélkül értettem.
2016. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! (Persze aki tud még mit hozzászólni az ne habozzon) .

Vagy 30 perce sikerült megitatni, magától ivott vagy 2,5 dl-t, de most kijött belőle az összes, úgymond "kihányta", de se nyál és egyéb dolog nem volt a vissza "hányt" folyadékban, csak víz.

2016. okt. 3. 13:22
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez nem jelent jót, infúzió kéne neki, vagy lehet túl sokat erőltettél bele. Fecskendőből és csak keveset.
2016. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is aggódom, magától ivott, nem erőltettem, csak oda tettem elé a tálat ő ivott, de kijött belőle. Később felállt a tálhoz ment, ivott, de az is kijött most a percen belőle. 3-ra megyünk dokihoz infúzióért.
2016. okt. 3. 13:52
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne engedd egyszerre sokat inni. Attól is hányhat, hogy hirtelen sok neki. Legközelebb ha inna, akkor csak rövid ideig hagyd, vedd el tőle, ha benne marad, akkor kaphat megint egy keveset és így tovább.
2016. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy kutyusom anno aki szinten átesett ezen és csak azt tudom mondani, hogy felügyelet, türelem és nyugalom kell neki. A hányás szinten legyengiti, mert erőlködik vele. Mindenből mondjaval kapjon sokszor. Én ebben az időszakban csirkemellet adtam csak neki.

Remelem hamar felépül a kutyusod! Drukkolok neki!

2016. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Illetve a kullancsok ellen inkább ezeket használd:

[link]


[link]

2016. okt. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Advocate. Én mindig ezt veszem a kutyámnak, bolha, szúnyog, kullancs, szívféreg ellen. Nyáron jön velünk nyaralni, kirándulni egy kullancs sincs benne soha. Drága, de megéri.


Főtt csirkemellet próbáltad? Nekem az mindig beválik. Esetleg sprotni? Azt adhatod neki nyersen is, enyèm is azt eszi, akármilyen betegek, a hal mindig lecsúszik. Vagy csinálhatsz neki egy levest ha nem válogatós és a kajáját felöntöd a levével. Èn főztem bele neki mindig rèpát, az enyèm imádta.

2016. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!