Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapós és agresszív lett a...

Harapós és agresszív lett a kutyám, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves pekingi palotakutyám. 2 éve lakunk kertesházban, van egy 21 hós kislányom és egy 3 hónapos kan kiskutya. A palotapincsi mindig is agresszív volt, de most már kezelhetetlenné vált. Minket már többször megharapott sajnos, amire már nagyon figyeltünk és 'neveltük'.A kislányomat 2x megharapta és a kiskutyát úgy elverte, hogy tiszta vér volt a lépcső. Napközben meg van kötve a kutya, de estére el szoktuk engedni. 'Rászóltunk', amiért a lépcsőre kakilt, de szembe fordult velünk és támadó állást vett fel. Tudom, hogy ez így viccesen hangzik, mert termetileg kicsi kutya, de ez így nem mehet tovább!!! Kössem meg élete végéig? Adjam le egy menhelyen? Azt lehet? Elajándékozni nem akarom, hiszen azzal az emberrel szúrnék ki, aki jó szándékból elviszi, hiszen egy kezelhetetlen, agresszív kutyáról van szó, így meg nyilván nem kell senkinek. Ti mit tennétek a helyemben?
2010. ápr. 24. 21:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Először is ivartalanítanám. Nagyon sokszor hormonok is vannak a dologban. Másodsorban nem kötném meg. Mert ez is agressziót válthat ki a kutyából. Föleg egy pekingi elég vérmes is tud lenni. Makacs fajtának ismerem. Ha ivartalaníttatta és még mindig nem javult a helyzet, akkor ott más bajok lehetnek. Első körben az ivaratalanítást javasolnám.
2010. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mondanám hogy a kutya öregsége miatt lett ez a vadulás, mert ugye sok kutyánál előfordul hogy megbolondul öreg korára. De még annyira azért nem öreg, tehát nem ez a gond.

Ezt állatorvostól kell megkérdezned, de itt várj csodákat!

Egyébként nem akarok hülyeséget mondani, mert én sem értek hozzá, de nem lehet valami nyugtatóval/ injekcióval kezelni?

2010. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
34%
Hát.. én semm adnám oda senkinek mert az kiszírás szerintem ne is kösd meg.. mert az a kutyának nem jó.. agresszív kutyát nem hiszem hogy örökbe fogadnának a menhelyen megha már többször is meg harapott titeket elkéne vinned az orvoshoz elaltatni..
2010. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Neveld meg! Magát képzeli a főnöknek! Menhelyre ne add, mert az milyen már? Azért mert képtelen vagy megnevelni inkább eldobod magadtól? Mi lesz ha az új kiskutyát se tudod megnevelni akkor leadod őt is? Amúgy ahogy már írták ivartalaníttasd! Ez is segíteni fog, de neked is rendezni kell a helyzetet! A megkötés nem megoldás.
2010. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
A mi 5 éves kutyánk is ezt csinálta. Németjuhász és kaukázusi keverék volt, szal nem kiskutya... Amikor hazahoztuk menhelyről kiskorában, a doki megállapította, h epilepsziás, és ha az rossz irányba fordul, sajnos el kell altatni. Hát, rossz irányba fordult, harapott, ok nélkül, akkor is, amikor a hátás simogattam. Eleinte hagyta, aztán minden ok nélkül megharapott. Mondtuk ezt dokinak, erre kijött, és azt mondta, nem mehet ez így tovább, mert idegbajos lett. De most komolyan. Egyszer aranyos volt, márkor megbolondult, de nem lehetett haragudni rá, mert effektíve beteg volt. Elaltattuk, muszáj volt. Születtek kiskutyák, és erre azt gondoltuk, azért jött ki ez rajta, mert sosem volt kölyke. Hát, nem azért. A kicsik remélhetőleg ezt nem örökölték, am is csak akkor vettük észre, h vemhes, amikor vajúdott, mert iszonyat nagy szőre volt. RIP Buksi :(
2010. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%
Előző vagyok...főleg, ha a kutya megharapja a gazdáját, azt alapból el kell altatni :S
2010. ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én biztos hogy elaltattatnám! 8 éves kutyát már nem fogsz tudni megnevelni,írtad hogy mindig is agressziv volt és nem hiszem hogy itt még segíthet az ivartalanítás ő ilyen alaptermészetű!Neki fordul a gazdájának és megharapta a gyereket nem is egyszer!Én úgy gondolom hogy itt már nem igazán van mit tenni!Jön a nyár mit fogsz csinálni nem engeded majd ki a kislányodat az udvarra vagy kiteszed a kutya harapásainak?Azért mert kis termetű kutya megsebesítheti elég rendesen a a kisgyereket!
2010. ápr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Kiesett a szeretet kosárból Amig nem volt gyereked Ő volt a központ. Amint az ú jövevény átvette a szerepét, agresszív lett. Foglalkozz vele is, nem annyit mint az előtt, de legyen rá időd. Talán még segít. A falkavezér szerepet szerezd vissza. Ne a kutya uralkodjon rajtatok.
2010. ápr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Pár alapvető szabályt kellene csak betartani, és 2 hét alatt rendbe lehetne tenni a dolgokat.
2010. ápr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Talán időt, energiát és pénzt kéne rá fordítani hogy megjavuljon. Hiszen nem magától lett ilyen hanem a ti hibátokból. Jellemző hogy a kutyus a kiskirály, együtt alszunk, eszünk stb, aztán jön a gyerek és lesz a kiskirály. Megjegyzem a gyereknek sem jó ez a mai túlzott divatos imádat és állandóan vele foglalkozás. De az is lehet hogy rossz helyről hoztátok (mer ugye occsón kell a kutya) és öröklötten ilyen, az is a ti hibátok mert nem fiygeltetek, de ezt valahogy meg kell állapítani...

Azt sem tudom a gyerek meg harapós kutya mellé minek kellett még kiskutya is? Hogy még annyi időd se legyen mint ami eddig volt?

2010. ápr. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!