Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapós és agresszív lett a...

Harapós és agresszív lett a kutyám, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves pekingi palotakutyám. 2 éve lakunk kertesházban, van egy 21 hós kislányom és egy 3 hónapos kan kiskutya. A palotapincsi mindig is agresszív volt, de most már kezelhetetlenné vált. Minket már többször megharapott sajnos, amire már nagyon figyeltünk és 'neveltük'.A kislányomat 2x megharapta és a kiskutyát úgy elverte, hogy tiszta vér volt a lépcső. Napközben meg van kötve a kutya, de estére el szoktuk engedni. 'Rászóltunk', amiért a lépcsőre kakilt, de szembe fordult velünk és támadó állást vett fel. Tudom, hogy ez így viccesen hangzik, mert termetileg kicsi kutya, de ez így nem mehet tovább!!! Kössem meg élete végéig? Adjam le egy menhelyen? Azt lehet? Elajándékozni nem akarom, hiszen azzal az emberrel szúrnék ki, aki jó szándékból elviszi, hiszen egy kezelhetetlen, agresszív kutyáról van szó, így meg nyilván nem kell senkinek. Ti mit tennétek a helyemben?
2010. ápr. 24. 21:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Beszélek majd az állatorvossal az ivartalanítás ügyben. Megoldjuk neki, hogy egy elkerített helyen szabadon legyen, ahova a gyerek se tud bemenni.


A kutya 8 hetesen is már ilyen volt! Más kölyök kutyaként is hamis, hebrencs természete volt. Akkor könnyebben tudtuk kezelni, mivel még egyszobás lakásban laktunk, kutyával együtt, de sosem aludt az ágyunkban és nem volt kényeztetve, pontosan ezek miatt. Nem az első kutyám!!

Lehet nem jó nevelés is, igen. Talán agyon kellett volna vernem, vagy mit?? Te is járhatsz még így! Jó indulatból, szeretetből befogadsz egy kutyát, vagy veszel egy fajta kutyát, amit szeretnél és lehet, hogy az a kutya talán már a fajtából vagy a sok túltenyésztés következtében eleve hülye természetű.


A jó és segítő szándékúaknak köszönöm a választ!

2010. ápr. 25. 08:17
 12/15 anonim ***** válasza:
87%
A verésnek köze sincs a neveléshez.. Ebből is látszik h nem értesz a kutyákhoz!
2010. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Mindenképpen érdemes megpróbálni a megfegyelmezését szerintem, mielőtt menhelyre adnád, vagy elaltattatnád, és a gyerekeknek is meg kellene tanítani, hogyan kell a kutyával viselkedni. Van pár olyan szabály, amit betartva esélyes vagy visszaszerezni a falkavezér szerepet, de most ezeket nem írom le, mert a ti esetetekben nem kellene házilag próbálkozni, mert balesetveszélyes. Mindenképpen javaslom, hogy legalább egyszer szánd rá a pénzt, és kérd szakember segítségét. Biztosan találsz olyan kiképzőt, aki házhoz megy, és ellát pár jó tanáccsal, illetve megmondja, hogy lehet-e tenni vele valamit. Ha van még rá esély, akkor menjetek suliba, tanuljon, szocializálódjon, és te is tanulj meg kutyául. A suli már csak azért is jó ötlet, mert a kiskutyát is meg kell majd nevelned, különben ugyanide juttok vele.


Értem, hogy már kis korában is hamis volt, de pont ezért kellett volna még szigorúbban betartani a szabályokat, mert az ilyen kutyuknak komoly munka letörni a szarvait.


Az én kutyám is ilyen volt kiskorában, simán beállt szembe, és megugatott, ha letiltottam valamiről. Ilyen helyzetekben nagyon szigorúnak kell lenni, de ez nem verést jelent, hanem pl. elzavarást, kizárást a falkából.


Olvasd el ezeket a cikkeket: [link]

[link]

[link]

[link]


De szerintem mindenképpen hívj ki egy kiképzőt, és beszéljétek meg vele, hogy a kutya miattatok, a rossz nevelés következtében viselkedés problémás, vagy esetleg idegi problémája van. Ha az utóbbi, akkor az altatás a megoldás, de ha az előbbi, akkor mindenképpen menjetek suliba, mert akkor sanszos, hogy a kiskutyát is elrontjátok.

2010. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Már volt pár kutyám, hidd el mindegyik olyan amilyenre vágytam. Ja hogy nem azt kéne követni milyen kutya volt legutoljára Paris Hilton kezében? :) Az kedvenc fajtám biztos hogy nincs túltenyésztve, mivel kb egy kezemen meg tudom számolni 8 év alatt hányan ismerték fel az utcán de még egy divatos fajtát is lehet egészségesen venni ha nem sajnálod rá a pénzt és az időt. :) És van befogadott kutyánk is, idős is, mégis normális. Főleg egy 8 hetes kölyök, alig van maradandó élménye úgyhogy ne mondd hogy nehéz dolgod lett volna!
2010. ápr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 doboszoli ***** válasza:
30%

Nos, a kérdés az, hogy mit tennétek a helyemben.

Nézzük a dolgot reálisan.

Adott egy idegbeteg pincsi, hogy hogyan vált azzá, most közömbös. Megharapott Titeket, meg KÉTSZER a gyerekedet.

Megvárod, amíg leharapja az orrát, vagy letépi a fülét?

Egész életében kutyafóbiás lesz, lélekbúvárhoz járhat gyerekként, a játszótér helyett?

Ha bármelyik kérdésre a válaszod NEM, keress egy állatorvost, és tegye amit tennie kell.

2010. ápr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!