Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kéne sétáltani egy több...

Miért kéne sétáltani egy több ezer négyzetméteren tartott kutyát?

Figyelt kérdés

Azt maximálisan megértem, hogy egy panellakásban élő kutyát naponta többször is kell sétáltatni, de egy tanyán élőt, ami jellemzően 4-5-10 ezer négyzetméteren él, azt teljesen fölöslegesnek tartom. Ismerek olyat, ahol kerítés sincs, és mégsem megy el a kutya 100-200 méternél messzebb.

Én is tanyán élek, de még nem láttam erre kutyákat sétáltató embereket. Azt meg egyenesen ostobadágnak tartom, ha valaki azt mondja, hogy egy 7000 nm-es udvaron tartott kutyát ugyanannyit kell sétáltatni,mint egy 70 nm-es lakásban tartottat. Pontszerzésre, százaléknövelésre biztos jó ez a szöveg ezen az oldalon, de egyértelműen butaság.

Azért győzzetek meg az ellenkezőjéről, hátha én is elkezdem sétáltatni a kutyáimat!


2016. okt. 5. 07:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%

Azért, amiért te is kimozdulsz otthonról.

Hogy veled, a gazdival elmenjen csavarogni, világot látni, új szagokat érezni stb. Tehát itt nem elsősorban a mozgásigény miatt, hanem az új élmények miatt. A kutyák is szeretik ezt. :)

2016. okt. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Mert a kutyának sem poént 15 évig ugyan ott sétálgatni. Te is el lennél egy akkora területen, max egy évig találnál szórakozást de 15-ig már nem valószínű. Csak azért kell sétálni vinni hogy lásson valami újat és valami érdekesebbet, nem azért mert kicsi a hely.
2016. okt. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
73%
Te egyedül egy 7000 négxzetméteres kertben jól éreznéd magad? Nem, ugye? Akkor szerinted egy kutya jól érzi magát...? Nem.
2016. okt. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
8%
Ha rászoktatod a csavargásta akkor meg megszökik.. A kutyának az a dolga hogy őrizze a tanyát.
2016. okt. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
97%
Mert te se akarnád leélni az életedet a tanyára zárva.
2016. okt. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem sem kell, de lehet.


Nyilvan a tanyan egy kutya szerepe teljesen mas mint egy panelban tartotte. Elobbi haszonallat, altalaban akkent is kezelik.

Utobbi pedig egy hobbi, az ember a hobbijaval meg nyilvan szivesen foglalkozik a szabadidejeben.

2016. okt. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
94%

Hogy ne unja magát halálra a kutya, azért :) Oké, hogy 7000 nm elég nagy, de azért egy idő után ott se történik semmi izgi, nincsenek nagyon új szagok, új történések, új ingerek.

Plusz a kutya nem fogja magát lemozgatni, nem aranyhörcsög, hogy rohangáljon körbe-körbe egyedül, amíg el nem fárad. Kell neki a gazdával közös program, az élmények, ingerek.

A sétának nem elsősorban az a lényege, hogy teret adunk a kutyának (bár nyilván kisebb helyen tartott kutyák esetében az is játszik), hanem hogy programot. :)

2016. okt. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
39%

Bar a kérdés en nincs benne, de ha van munkája a kutyának akkor nem fogja unni magát. Pl. nyáj őrzés/terelés. Ne legyenek illúzióitok az kőkemény munka a kutyának koncentrációval mozgással. Ott nincs szaladgálunk/szimatolunk/játszunk a másik kettő kutyával. Mégis ilyenkor látszik, hogy az a kutya akinek hasznos az élete boldog, pedig se jutalomfalat,se folyamatos dicsérgetésben nincs része ezeknek a jószágoknak. Sajnos a mai ótvar kutya képzési szokások teljesen eltorzították a kutyákat és cirkuszi bohócokat nevelnek belőlük önmagukat szakembereknek mondott kóklerek. Legjobb van aki azt hiszi miután élete folyamán a kutyát leülteti 20000x az jól le fárasztja agyilag...azt mondtak regen sok volt a tévhit a kutyákkal kapcsolatban, szerintem a rengeteg idiótának aki kutya iskolát nyithat es üzemeltethet mara perselykent működő jutalom függő, hasznosság érzetet távolról sem ismerő kutyákkal van elárasztva az utca es ezzel együtt sokkal több felinformacio es tévhit. Régebben a kutya kutya volt, most meg szörnyű azt látni, hogy a kutya neha több mint egyik másik családtag (normálisra gondolok).


Persze nem mindenki terelhet marhát vagy vadaszhat kedvencével, de van ra lehetőség (coursing, vagy terelés), hogy alkalom adtán a kutyád megélhesse azt amire született. Lehet ennél jobb érzés akár embernek vagy kutyának? Ezeknek kéne elterjednie, mert a jelenlegi kutya nevelési rendszer inkább az emberről szól es arról, hogy kényszerítse bele az állatot a saját életébe. Ezzel sem lenne gond ha a kutya is kapna ezzel párhuzamosan "tombolási" lehetőséget.


A többi "te nem unnád magad?!" hozzászóló meg ne hasonlítgassa az embert es annak életvitelét egy kutyához.

2016. okt. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Platypus ***** válasza:
87%
Én még nem láttam bekerített telken terelt nyájat. Egy aktív terelő kutyát valóban nem kell külön fárasztani, épp elég neki a normál munkanapja, amit mellesleg együtt tölt a gazdájával. De egy 10 ezer négyzetméteres bekerített telken nem sok újdonság történik. Mondjuk egy gyümölcsös őrzése nudli interakció egy kutyának. Plusz az ilyen kutyákkal gyakran amúgy is nagyon kevés időt tölt együtt a gazdájuk. Aztán csodálkoznak, hogy "hálátlan dög" lesz, aki a gazdáját is megmorogja.
2016. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
16%

Pontosan a gyümölcsös védelme is lehet egy feladat. Nem csak a külső behatolóktól, hanem a belső kártevőktől egerek, patkányok.


Lehet minuszolni, ettől meg a kutyád nem attól lesz boldog, hogy parancsra leülhet es lab mellett sétálhat, hanem ha együtt futhat veled bele a vadonba, aminek a vége sikeres "vadaszat" es pihenés, vagy kielégíted a fajta jellemzőt.

2016. okt. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!