Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kéne sétáltani egy több...

Miért kéne sétáltani egy több ezer négyzetméteren tartott kutyát?

Figyelt kérdés

Azt maximálisan megértem, hogy egy panellakásban élő kutyát naponta többször is kell sétáltatni, de egy tanyán élőt, ami jellemzően 4-5-10 ezer négyzetméteren él, azt teljesen fölöslegesnek tartom. Ismerek olyat, ahol kerítés sincs, és mégsem megy el a kutya 100-200 méternél messzebb.

Én is tanyán élek, de még nem láttam erre kutyákat sétáltató embereket. Azt meg egyenesen ostobadágnak tartom, ha valaki azt mondja, hogy egy 7000 nm-es udvaron tartott kutyát ugyanannyit kell sétáltatni,mint egy 70 nm-es lakásban tartottat. Pontszerzésre, százaléknövelésre biztos jó ez a szöveg ezen az oldalon, de egyértelműen butaság.

Azért győzzetek meg az ellenkezőjéről, hátha én is elkezdem sétáltatni a kutyáimat!


2016. okt. 5. 07:15
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Még annyi jutott eszembe az ingerekről, szagokról, hogy a 80-as években minden tanya körül léckerítés volt, ami arról volt híres, hogy a kutyák akkor mentek ki, amikor akartak. Akkor szokás volt a veszélyesebb kutyákat láncon tartani, de a többi bármikor kimehetett, de ettől függetlenül a kutyák szinte mindig otthon voltak, nem vágytak sehova, nem akartak új ingereket maguknak, kivételt képeztek a párzási időszakok, akkor pár napig minden kutya ment mindenhova, utána nyugi volt hónapokig. Még a bicikliseket és a Simsonosokat szerették kergetni, de ugye ez nem hiányzik senkinek. A kutyáim ivartalanítva vannak, így eszükben sincs menni, nyugodtan kinyithatom a kaput amíg az autóval kiállok, és még sose ment ki egyik se. Nyilván a sétában a gazdával töltött idő a lényeg, nem maga a séta, de ha a gazdával töltött idő napi szinten megvan akár játék, akár simogatás, fülvakarás formájában, akkor nem szükséges a séta. Ha nem lenne ekkora mozgásterük, akkor biztos minden nap elvinném őket 1 órára.
2016. okt. 5. 19:26
 22/31 anonim ***** válasza:
Bocs a kisregényes megjegyzés a 15-ösnek szólt.
2016. okt. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
18-asnak: nem kényszerű pótlása, mert a napi szabadon futkározós-szaglászós adagjuk minden áldott nap meg van :)
2016. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Hat figyelj mi 10 200 000m2-es erdőben setalgatunk es az sem túl izgalmas. Szoktunk is járni Margitszigetre, Városligetbe, Romaira úszni stb..Kb ez olyan mintha egesz nap a házban lennel es nem csinálnál semmit. A kutyáknak vannak halistennek osztoneik amit ki kell elégíteni.
2016. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Ha kiskorától rá van szoktatva, akkor nyilván elvárja, de ha nincs rászoktatva, akkor nem igényli. Magától nem menne sehova, ezért is volt könnyű háziasítani. Amióta enni kap az embertől, amióta nincs szükség vadászásra a napi élelme megszerzéséhez, és azóta eszébe sincs menni sehova.
2016. okt. 7. 19:50
 26/31 anonim ***** válasza:
MIlyen kutyád van attól függ, látó az egész kérdés a lustasagod es nemtörődömséget megvédésére íródott. Az én kutyám pl. megszökött a második gazdájától,mert nem foglalkoztak vele eleget.
2016. okt. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Ez nem szoktatás kérdése. Vagy igényli a kutya, vagy nem. Mindegyik örül a sétának, de némelyik elvan nélküle. A többi meg egy idő után elkezd hülye pótcselekvéseket felvenni, vagy szökni. Ez vidéken ugye sose volt probléma, mert agyonvágták a kert végében, ha hülye lett, vagy elszökött és nem ment haza, mert valami történt vele. Szereztek gyorsan másikat, volt miből, mert a szomszéd Buksi kutyája úgyis minden évben szült kétszer az utca végében lakó Cézártól, volt utánpótlás. Senki nem szívott a "hülye" kutyával, pláne nem ismerte el, hogy az ő feladata lett volna tenni ellene, egyszerűbb volt újat szerezni.

Akik viszont társként tartják a kutyát, és kötődnek hozzá, azok nem cserélik le ilyen egyszerűen. Ide azért zömében azok járnak, akik azért tartanak kutyát, mert szeretnek vele foglalkozni, és jó életet akarnak neki biztosítani, nem csak elviselhetőt. Ha más álláspontot képviselsz, akkor jobb, ha a faluszéli kocsmában beszélgetsz erről, ott fogsz találni neked való hallgatóságot :)

2016. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Akumi jól osszefoglalta👍
2016. okt. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát ha nincs pótcselekvés, akkor nem igényli a sétát. Akkor minden rendben van. Nem szöknek, nem rágnak szét semmit, nem ásnak gödröket. Szerintem boldog, kiegyensúlyozott kutyáim vannak.

Itt soha nem volt egy kutya sem agyonütve a kert végében, majdnem minden kutyám 10-15 évet élt, és ahogy írtam már, csak párzáskor szöktek régen a kutyáim, egyébként mindig itthon voltak. Ma már olyan kerítés van, hogy nem is tudnának szökni, de mivel ivartalanítva vannak, így nem is akarnak. Én már nem az a láncon tartós, kutyaverő generáció vagyok, itt tényleg kedvencek, családtagok, és tényleg sokat vagyok velük. Kocsmába viszont már kb. 20 éve voltam. :)

Biztos jobb életük van itt, mint a panellakó társainak, akik naponta kétszer végighugyozzák ugyanazon az útvonalon azt a pár fát 10 éven át.

2016. okt. 7. 23:40
 30/31 anonim ***** válasza:
53%

Azért arra ne vegyél mérget. De szerintem erről felesleges vitázni addig, amíg nem próbálod ki a "modern" kutyatartást egy jó kutyás környezetben, vagy mi nem próbáljuk ki a te stílusodat.

Szerintem mondjuk te veszítesz többet, mert egész más minőségű kapcsolatod lehet a kutyával, ha együtt éltek át élményeket, jobban megismeritek egymást, de ez meg a te dolgod :)

2016. okt. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!