Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire számítson aki Amstaff...

Mire számítson aki Amstaff kutyás vásárol?

Figyelt kérdés

Úgy konkrétan minden érdekelne. Kisgyerek mellé lenne, tavasszal vásárolnánk tenyésztőtől. Idő az természetesen van rá. Ami érdekelne, hogy van-e esetleg olyan fajtajellemzője amire nagy figyelemmel kell lenni?

Annyit persze szeretnék elérni hogy az idegeneket ne tárt karokkal várja.



2016. okt. 7. 11:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne amstaffot vegyél, mert emberbarát fajta. Gyakran el is lopják őket, annyira nem valók őrkutyának.

Amúgy terrier, következetes nevelést igényel, érdemes kutyasuliba vinni, ha első kutya. Nagy a mozgásigénye, amit csak a kertben nem fogtok tudni kielégíteni.

2016. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A kutyasuli sosem árt. :) de ha nincsenek fèlrenevelve, akkor a világ legcukibb kutyái, szeleburdik, játékosak ès imádják a gyerekeket. Elég nagy a mozgásigènyük, szóval sokat kell vele játszani, sétálni.

Makacsak, akaratosak, de ez mèg elèg sok kutyafajtára igaz.

Azért javaslom a kutyasulit + a kutyaovit, mert így egészen kiskorától hozzászokik más kutyákhoz, így a szocializációval sem lesz baj.

A tenyèsztőt meg nagyon ellenőrizd le, ha egy jó vérvonalból veszel kutyát, akkor egy jó idegrendszerű társatok lesz, akit imádni fogtok.

2016. okt. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Tudnék vele komolyabban foglalkozni. Szolgálati kutya mellé kellene.
2016. okt. 7. 11:09
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Első! Az igaz, hogy alapvetően emberbarát, de a kutyasuliban meg tudják neki tanítani az alapdolgokat, hogy kivel barátkozzon ès kivel ne. :)
2016. okt. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudják. Ez ösztön, ha nincs benne, akkor képezheted akárhogy, nem lesz igazi őrkutyád,aki önállóan tud intézkedni. Az, hogy vezényszóra rongyozik a segéddel, az csak játék, nem igazi harc.
2016. okt. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom, az enyémek nem engednek be senkit...
2016. okt. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

Nekem két pit mixem van, a természetük ugyanaz, mint a staffoké. Nagyon imádják az embereket, bújósak, és szeretetéhesek. Ám elég kemény akaratúak, makacsak. Iszonyatosan értelmesek, így ha nem vagy következetes a nevelésben, akkor azt ki fogják használni, és a fejedre fognak nőni. Ha egyszer nemet mondasz, akkor még 2-3-4-5-6 és sok alkalommal be fognak próbálkozni, és nagyon-nagy színészek.


Ha elfogadnak falkavezérnek, akkor egy tökéletes kutyát kapsz. Odaadó, hűséges, szófogadó, és mint írtam nagyon intelligens.



Házőrzőnek nem mindegyik való. Nálam az idősebb pitem mellől simán el lehetne lopni mindent, sőt, még magát a kutyát meg az ágyát is. Annyira nem feltételez emberekről rosszat, pedig verték az előző gazdái. Imádom, soha többet annyira emberi kutyám nem lesz, ő a 25 kilójával az ágyban alszik.


A másik pit-boxer keverékem már másabb tészta. Fiatal is, másfél éves, és sok mindent helyre kell még tenni a fejében. Ő azért került hozzám, mert szerettem volna egy házőrzőt, nem bull típust akartam, de mikor mondták, hogy kellene neki gazdi, és területvédő is, akkor azt mondtam, hogyha az idősebb elfogadja, jöjjön.

Ő ugat, míg meg nem szokta a helyét mindenre ugatott, arra is morgott ha zenét hallgattam. Az idegeneket nem bírja, főleg a pasikkal áll hadilábon. Akiknél előzőleg volt szintén verték, főleg mert szeleburdi, hiperaktív kutya, és nem tudták hogyan kell kutyát nevelni. Ezért a családfőtől sokszor kapott, a mai napig vannak bizalmi gondjai. Ezért a pasiktól tart, de róla tudom, ha bárki idegen lépne a területre, ő nem hagyná egyben. Ellenben a családjával iszonyatosan lojális, bújós, szeretetéhes.

Az idősebb kutyámnak szokása ugatva és morogva játszani, illetve kézjelre, bizonyos mozdulatokra is ugat játékból. Ezt a fiatal eleinte nem tudta, és mikor rám ugatott az idős, akkor nekiment. Ezt egyszer lekezeltem, azóta nincs probléma.



Szóval ha házőrzőt akarsz, akkor az vagy a vérében van, vagy nincs. A suliban oktatnak őrző-védőt, de oda kell a gazda is, inkább biztonsági őrök mellé vagy rendőrök mellé való az őrző-védővel, házőrzőnek nem.



Az amstaff, a pit és a többi bull típus inkább családi kutya, de csak és kizárólag következetes, erőskezű gazdiknak. Mellettük csodás kutyává válnak, és aki egyszer megismeri őket, soha többet nem akar más kutyafajtát :)

2016. okt. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
igazából amitől tartok az a 2 kutya közti dominancia. mennyire viselkednek dominánsan a staffik más kutyákkal?
2016. okt. 7. 12:03
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb egyed nagyon-nagyon domináns!
2016. okt. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Van egy pit keverékünk, örökbefogadott kutya, már lassan hat éves lesz. Nagyon nehéz volt vele eleinte, bár okos, értelmes, de a szófogadást nem ismerte. Nagyon makacs, domináns, a macskákat nem tűri, de bújós, hízelgős, játékos, a kertet, házat őrzi. Jelez és ugat is, ha bent van, morogva jelzi, hogy valami gond van. Egy biztos, nem a pit őseitől örökölte a házőrzést. Utcán és kertben sem támad ok nélkül, inkább barátságos, ha velem látja az illetőt (pl. szerelőt). Ivartalanított kan, ennek ellenére jelölget, de a utcán megtanítottam, hogy nem mindegy, mit és hol. Villanyoszlop töve jöhet, de autók nem. Megtanulta. Fiatal korában járt kutyaiskolába is, ül, áll, fekszik, gyere, hagyd stb.-t tudja, sőt amikor elesett a kisfiam a lépcsőn, tartotta a nyakát, hogy kapaszkodjon bele, így fel tudott állni. De persze képen nyalta szegényt.
2016. okt. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!