Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyával?

Mit csináljak a kutyával?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, a ház eladva, de a 10 éves kutyusunk nem maradhat. Én albérletbe nem vihetem, egyik szülőm sem tudja magához venni, apámat nem érdekli, édesanyám pedig nem tudja befogadni élettársával. Amúgy egy puli, világ életében kint lakott. Az elaltatástól egyszerűen rosszul leszek. Rokon, ismerős egyenlőre nincs. Szeretnénk a legjobb helyet és megoldást találni neki.

#kutya #probléma #felnőtt kutya #elhelyezés probléma
2016. okt. 7. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Keresd fel a helyi állatvédőket, ha már a felnőttek kibújtak a felelősség alól. Facebookon fent vannak az ilyen szervezetek, írj, kérj segítséget, próbáld meg örökbe adni vkinek rajtuk keresztül. Adj meg a kutyáról leírást és küldj fényképeket is.

Normális orvos balf*** emberek miatt nem altat (természetesen nem rád gondoltam, nagyon rendes vagy, hogy nézed a kutya érdekeit is).

2016. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :)

Gondoltam rá, de eleinte féltem, hogy ott is esetleg elaltatják, de rájöttem, hogy nem a 80-as években vagyunk és nem sintér telep. Bár félek, hogy szegény ott ragad bent. Nagyon szép, fajta tiszta éjfekete puli, de nem nagy pacsis meg ilyenek.

2016. okt. 7. 20:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Ott nem altatnak. Ha tudják fogadni (eléggé leterheltek ezek a helyek) akkor agy mázlid van, szerintem amíg nálatok van helye, addig csak segítenek hirdetni. Még most írj nekik, ne késlekedj!
2016. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm! Igazából elviszem bárhova az országba ahol tudják fogadni :)
2016. okt. 7. 21:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Google-ben keress pulimentő szervezeteket is.
2016. okt. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na erre nem gondoltam, köszönöm!
2016. okt. 7. 21:46
 7/9 anonim ***** válasza:
szia! facebookon nagyon sok pulis oldal van, fajtamentes meg ilyenek, plusz van magyar fajtak mentese csoport is, ha oda belepsz es kiteszed, akkor nagyon sokan latjak. az oldalaknak erdemes irni egy uzit, hogy rakjak ki, altalaban segitenek. gyepmesteri telepen altatnak meg ma is, menhelyek pedig tomve vannak, nem nagyon tudnak bevenni kutyat. ha esetleg hangoztatod, hogy milyen szep, csinalsz rola egy jo kepet, es valami jo kis szoveget (az emberek mindig elolvadnak attol, ha pl a kutya szemszogebol irsz, hogy gazdit keresek) igy megnovelheted az eselyeit. sok sikert! :)
2016. okt. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Tipikus, a család költözik, az idős kutya marad a kertben... Lenne megoldás, ha lenne rá motiváció is. Érdekes módon én tudtam vinni a 3 nagytestű kutyámat magammal, amikor költöztem. Csak akarni kell megoldani a helyzetet. Persze lepasszolni a kutyát könnyebb, mint szembenézni a felelősséggel. Gratula nektek. Soha többet ne legyen állatotok!
2016. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes segítőkész hozzászólásokat :)


Igen, gyűlölöm a kutyákat, nyilván... Nem ismered az egész sztorit. Ennek fényében hogy jössz ahhoz, vagy vádaskodj? Te egy remek ember vagy, én meg egy szar. Gratulálok!

2016. okt. 11. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!