Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg van ilyen kutyáknál,...

Tényleg van ilyen kutyáknál, hogy gyomorcsavarodás?

Figyelt kérdés
A szomszédoméknak nemrég elpusztult a kutyája, és kérdeztem mi történt? Bélcsavarodás? Mondták, hogy gyomorcsavarodás, miszerint a kutyák gyomra át tud fordulni, ha tele eszik magukat, és utána futkároznak. Nekem ez olyan hihetetlennek tűnt, nem tudom anatómiailag elképzelni, hogy hogyan fordulhat át. Meg ha így is van, hogy állapították meg? Tudtommal nincs annyi pénzük, hogy boncolást végeztettek volna. Nem mintha az ő esetében már számítana, de nekem is vannak virgonc kutyáim, és érdekel, hogy tényleg van -e ilyen?
2016. okt. 9. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Igen sajnos van, főleg a nagytestű kutyákat érint (persze kivételek vannak). Ha nem veszik észre időben és nem kezelik/műtik, akkor halálos kimenetelű (akár pár óra leforgása alatt elvihti a kutyát).

Elég tipikus tünetei vannak. Felpuffad a kutya hasa, nem vagy nagyon nehezen áll fel és mozog, nem eszik/iszik, levert.

2016. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Igen van, súlyos dolog, gyakran végzetes. Gondolom, a tünetek alapján állapítottam meg az orvos.

[link]

2016. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Tényleg nem adott ki a Google semmit?
2016. okt. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Miénk is abban pusztult el sajnos. Németjuhász volt és valószínűleg túl hamar kapott aznap enni és még rohangált az udvaron meg játszottunk vele. Ma már mindig inkább későn 9 körül kap, azután már nem fog futkosni.
2016. okt. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Első kettőnek köszönöm a választ.

3# Bármilyen hihetetlen, de a google-n lévő információkat is emberek szerkesztik és sokszor írnak baromságokat egymást cáfolva. Mivel ez egy kérdezős oldal, és az állatok kategóriába az állatokkal kapcsolatos érdekeltek járnak, személyes tapasztalatokra is kíváncsi voltam.

2016. okt. 9. 10:17
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
gyomorfelvarrással könnyedén megelőzhető. Rutin műtét mint az ivartalanítás. Semmi hátránya nincs a kutyára nézve.
2016. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi 4-es. Én is este adok nekik, mikor már utána mi sem vagyunk az udvaron, és nem futkosnak, lenyugodnak.
2016. okt. 9. 10:22
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk vizslánk halt meg ezért :'(
2016. okt. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Nézd meg a képet a kutya gyomra körül.

[link]

Ha túl sokszor túl sokat kap enni a kutya, a tartó szalagok idővel megnyúlhatnak. Van olyan nézet is,a lazább szalagok örökölhetők.

Sajnos, ha a kutya hajlamos rá, akár egy nagy adag víz ivása is oka lehet egy gyomorcsavarnak. És volt már olyan is, hogy az üres gyomor csavarodott meg.

2016. okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A szomszédom kutyája is vizsla volt. Lehet ők hajlamosabbak erre. A minap olvastam egy cikket, hogy "úgy etesd a kutyádat, mint egy farkast". Miszerint az emésztési rendszerük ugyanaz. Tehát az orvos tanácsa szerint nyers hússal kéne őket etetni, és elegendő lenne két naponta. Szerinte a száraz táp pedig egyáltalán nem való nekik. És hát igen, a túletetésre is hajlamos az ember puszta szeretetből. Már csak azért is, mert mindig sóvárognak szegénykék amikor mi is eszünk, és ugyan ki állja meg, hogy egy egy nap nem kap enni? Szerintem alig van gazdi, aki ezeket betartja, és megérti, gyakorlatilag a kutyák ragadozók.
2016. okt. 13. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!