Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg van ilyen kutyáknál,...

Tényleg van ilyen kutyáknál, hogy gyomorcsavarodás?

Figyelt kérdés
A szomszédoméknak nemrég elpusztult a kutyája, és kérdeztem mi történt? Bélcsavarodás? Mondták, hogy gyomorcsavarodás, miszerint a kutyák gyomra át tud fordulni, ha tele eszik magukat, és utána futkároznak. Nekem ez olyan hihetetlennek tűnt, nem tudom anatómiailag elképzelni, hogy hogyan fordulhat át. Meg ha így is van, hogy állapították meg? Tudtommal nincs annyi pénzük, hogy boncolást végeztettek volna. Nem mintha az ő esetében már számítana, de nekem is vannak virgonc kutyáim, és érdekel, hogy tényleg van -e ilyen?
2016. okt. 9. 09:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
valóban a legjobb a nyers etetés lenne, de ezt nem mindenki tuja kivitelezni (én se) az enyém ilen keverten kapja brit prémium+nyers hús/zöldség/gyömülcs ha éppen tudok venni. (a tenyésztő akitől vettem így javasolta) A száraztápból nagyon meg kell nézni, hogy milyen összetételűt ad neki az ember.
2016. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

A másik meg, hogy már kiskoruktól kell őket rászoktatni.

Én felnőttként fogadtam őket örökbe, és eléggé fanyalognak a nyers hústól. Egy egy falatot lenyelnek, ha a szájukba adom, de ha most hirtelen úgy adnám nekik a vacsorát, biztos néznének rám hülyén. Nem főzöm meg nekik annyira alaposan, mint embernek, de kicsit átfőzöm. Épp az előbb akadtam ki az állateledel boltban. Bementem, hogy veszek nekik valami húsfélét, vagy aprólékot. Kérdeztem, hogy mit tartalmaz a kacsacsont. Azt mondja az eladó mindent. Mondom akkor azt nem veszek, mert nem adok nekik csöves csontot. Erre az eladó: Óóóóó mindegy az nekik, semmi bajuk nem lesz. Nos hát igen. Legtöbb esetben megússzák... kivéve mikor nem.

2016. okt. 13. 12:29
 13/13 anonim ***** válasza:
ha valóban át akarsz állni nyersre drasztikusan kell. Egy nap kimarad, majd másnap már csak a nyerset kapja valószínű meg fogja enni. csöves csontot nyersen kaphat a kutya, mer így nem törik szilánkosra (főzés v sütés következtében viszont átalakul a szerkezete és emiatt lesz kemény és veszélyes)
2016. okt. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!