Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nem gáz a kutya...

Szerintetek nem gáz a kutya udvaron tartása?

Figyelt kérdés
Sokszor latok olyat, hogy csaladi hazak udvarába ott fekszenek/ugatnak magukba a nagy testű kutyak farkaskutya, stb ès szerintem tökre sajnálatra méltóak mert a kutyanak illene a hazban egy kis zugot kialakitani hogy a csaladdal lehessen ha már bevállalták, és nem az udvarra kilökni ahol szerencsetlennel semmi erdekes dolog nem törtenik, ès szociális hatas nem èri. Én ugy gondolom egy ilyen kutya nem boldog, hanemcsak van magának mint a befőtt, és allitom meg egy kutyakikepző iskolaban sem volt soha.
2016. okt. 10. 20:08
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
60%

Hát ez sokmindentől függ. Elsősorban ugye a kutyától, hogy ezt mennyire viseli jól, illetve a gazdától, hogy rászánja-e azt az időt, amire a kutyának szüksége van.

Van olyan kutya, amelyikkel egyszerűen nem lehet eleget foglalkozni, ha kint van, mert neki az igazi összetartozás érzéséhez szüksége lenne a passzívan együtt töltött időre is (gazdi lábánál heverészés, egy szobában alvás, ilyesmik), ami nyilván nem lesz meg a kertben, pláne hidegebb időben, amikor még csak az sincs, hogy kiül az ember olvasni egy-két órát a napra. És van olyan is, amelyik tök jól elvan a kertben napi 2-3 óra sétával meg játékkal (ha az a séta tényleg az együtt sétálásról szól, és nem csak az egymás mellett levésről), és tényleg rendben van a kapcsolata a gazdával.

De általánosságban elmondható, hogy a kinti kutyáknak többségében nem olyan jó a viszonyuk a gazdával, nem ismerik úgy egymást, nem is olyan fontosak egymásnak, hiszen gyakorlatilag nem részei egymás életének. Nagyon össze kell ahhoz passzolniuk, hogy úgy is rendben legyen minden.

2016. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 Szilvi & Argos ***** válasza:
81%

Egyet értek a benti-kinti tartás a legjobb.

Az se utolsó szempont, hogy sok ismerősöm kutyájának az életét az mentette meg, hogy a kutya a lakásban alszik a gazdával, és pl. gyomorcsavarnál, bélcsavarnál, egyéb gyors lefolyású dolognál AZONNAL észrevették a bajt és rohantak dokihoz...ilyenkor 1-2 óra tétlenkedés az állat életébe kerül!!!!

De azért ne túlozzunk...aki a kutyájával NAPI 3-4 órát sétál-játszi-foglalkozik-tanul, az SZUPER gazda!!!!! Legyen szó akár kerti, akár lakás kutyáról :)

2016. okt. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
27%

"Ez a lustaságodhoz is jobban passzol, kedves válaszoló."


Nem tartok kutyát már elég régóta, úgyhogy tőlem aztán nem függ. És akkor te viszed magaddal munkahelyedre is a kutyát? Vele alszol?

2016. okt. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező egy kicsit túl tekered ezt a dolgot.

Egy nagy testű kutyát nem szaabad házban tartani, 1 nem szeretik a bezártságot, 2 ha bent állandó melegben van nem fogják bírni a hideget és pikk-pakk megfáznak majd.

Német juhászom kinti kutya, ha mindenki ennyit foglalkozna vele, mint én akkor minden kutya boldog lenne.

Attól, hogy kint van, törődésben, játszásban, tanításban nem szenved hiányt. Másrészt nem is szeret bent lenni, kint jobban érzi magát.

Van egy zárt hely ahol van ágyikója, széltől, hidegtől óvva.

2016. okt. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
38%

Nekem ezzel csak az a bajom, hogy azért mert te kint látod feküdni a kutyámat az aszfalton, nem azt jelenti, hogy a hátsó kertben nincs kutyaháza vagy nem jöhet be a házba. Ha mínusz 20 vagy + 40 fok van, be szokam hozni de kb. 5 perc után ki akar menni. Utál bent lenni. A szakadó esőben is kèpes kint kószálni a kertbe, ő ilyen csövi. Tèlen is szeret valamiért a hóban feküdni.


Arra cèloztam, hogy ne te döntsd már el, aki esetleg elsètál a kapum előtt, hogy a kutyámnak jó dolga van-e vagy sem, mert nyilván nem olvasod ki a szeméből, hogy hányszor viszem sètálni illetve kirándulni, nyaralni magammal.

2016. okt. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó vagyok.

Még annyit, hogy baromság amit a 11/14 ír. Attól, hogy kint van a kutyám, attól még minden rezdülését ismerem, ahogy ő is és igen is nagyon fontos a számomra. A legjobb társ, barát.

2016. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó előtti! Bocs
2016. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
61%

Két nagytestűm van, bent alszanak, és napközben is inkább a benti létet választanák, ahogy nyílik nekik az ajtó tülekednek is be. Persze ők ahhoz lettek szocializálva, hogy velem legyenek, nekik mindegy hol vagyok, csak ott lehessenek a közelemben. Ennél fogva ez hülyeség, hogy nem szeretik a bezártságot -ennyi erővel kerítés se legyen a kert körül-, vagy hogy kintre valók. Te így nevelted a kutyádat, neki az a normális, hogy kint legyen, valószínűleg rajtad is érzi, hogy nem szereted, ha melletted van a lakásban. Én pedig úgy neveltem a sajátjaimat, hogy velem akarjanak lenni.

Érdemes átgondolni a dolgokat és ha lehet ne mond meg, hogy mi a jó egy kutyának és hogy tartsák mások a kutyájukat.

2016. okt. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom miért lettem ennyire lepontozva, de legyen ez a legnagyobb örömed. :D vagy ha valaki nem ért veled egyet, mert màsok a tapasztalatai (esetleg több van neki) az hülye? :D
2016. okt. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
21%

" Te így nevelted a kutyádat, neki az a normális, hogy kint legyen, valószínűleg rajtad is érzi, hogy nem szereted, ha melletted van a lakásban. Én pedig úgy neveltem a sajátjaimat, hogy velem akarjanak lenni. "


Imádom az ilyen passzív agresszív sötétzöldeket :D

2016. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!