Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nem gáz a kutya...

Szerintetek nem gáz a kutya udvaron tartása?

Figyelt kérdés
Sokszor latok olyat, hogy csaladi hazak udvarába ott fekszenek/ugatnak magukba a nagy testű kutyak farkaskutya, stb ès szerintem tökre sajnálatra méltóak mert a kutyanak illene a hazban egy kis zugot kialakitani hogy a csaladdal lehessen ha már bevállalták, és nem az udvarra kilökni ahol szerencsetlennel semmi erdekes dolog nem törtenik, ès szociális hatas nem èri. Én ugy gondolom egy ilyen kutya nem boldog, hanemcsak van magának mint a befőtt, és allitom meg egy kutyakikepző iskolaban sem volt soha.
2016. okt. 10. 20:08
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
35%

Mennyi agyhalott van itt atya úr isten.

Minden kutyának más az igénye! Hiába akarod bent tartani a kutyádat ha ő nem szeret bent lenni.

Az, hogy egy kutya kint fekszik nem jelenti azt, hogy boldogtalan. Nagyon buta vagy kérdező! Ülj le, egyes!

2016. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
33%
Kedves kérdező! Menj a pics*ba! Utálom az ilyen cukkermukker idiótákat! Foglalkozzatok az éhező gyerekekkel, meg a télen magára hagyott, megfagyott idősekkel, a hajléktalanokkal, stb... Az nem akkora gond, mi? Vért adni már nem trendi, menhelyre gondolom nem jársz sétáltatni, csak másoknak osztod az észt, hogy a kutyája csak úgy van. Mennyi gondod van neked!?! A KUTYA NEM EMBER!!! Komolyan egy ötéves szintjén vagy, ha azt hiszed, hogy a kutyiskola meg a napi 24 órás együttlét a kutyatartás alapja. A kutya nálam az értékeimet őrzi. Ezért van. Ettől függetlenül szeretem, törődök vele, gondoskodok róla. De mit csináljak, ha 12 órát dolgozom??? Jaaaaa, akkor ne tartsak kutyát, ugye? Met Szerinted szegény kutyulimutyuli unatkozik, ugye? Más gond a világon nincs ugye? Amúgy a természet a kutyát KINTRE találta ki. Ha unatkozik, hozz mellé egy másikat. De az élet nem a kutyából áll elősorban. Tudom egy gerinctelen féreg vagyok, hogy a gyerekeimre több időt szánok, mint a kutyára. Tudom, az is gáz, hogy nem engedem be, mert nem érek rá reggeltől estig ktyaszőrt takarítani. Nekem akkor nem is való kutya. Mert szegény unatkozik. Nagyon felidegesítettél ezzel, hogy neked nincs jobb dolgod, mint ezen aggódni. Amúgy 5-ös voltam.
2016. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
22%
Ma megmondta a tutit egy "szakértő". Ha a kutyád nem szeret bent lenni az nem azért van, mert mások az igényei, esetleg nem ölebnek lett kitenyésztve, hanem azért mert téged nem szeret. :D köszönjük az önjelölt Szízörmilánnak az értèkes információt. :D
2016. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy az a kutya amelyik tolakodik be az ajtón elèggè félre lett nevelve. :D úgyhogy azért annyira büszke ne legyél magadra. Remêlem nem olyan fajtát tartasz amihez érteni is kell valamennyire.
2016. okt. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
51%

Általában ilyen kérdéseknél két véglet van.


1. nincs kutyája

2. van, csak még kutyát nevelni se tud

2016. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

22-es azért ne idegesitsd fel magad mert tudatosult benned a felelötlenseged es nem törődömségged nyugodj csak meg szepen :).


Ja hogy neked csak azért van kutya mert az értékeidet őrzi... Így már nem is szállok vitába veled mert elarultál mident magadról.

Neked a kutya csak egy házörző akinek kirakod a vizet es a kajat a taljaba aztan ugasson meg nezzelődjön amerre akar. Van sok ilyen ember sajnos, viszont vannak szerencsére olyanok is akiknel társ szerepet tölt be.


Akiknek a kutya kiakar menni a házbol nyilván azert van mert megszokta hogy kint el és így lett beszoktatva, nem olyan szoros a kapcsolat köztük.


Én ugy gondolom eleg paraszt felfogás kutyát értékörzőnek tartani es udvarra kilökni, mert ő egy szociális társas előleny, és vannak már manapság riasztóberendezesek, a kutyát meg az mergezi meg aki akarja igyis ugyis kirabolnak ha akarnak... A kutya felelősség, es vannak kötelezettsegeink felé, ha meg valaki nem tud ennek a kötelezettsegeinek eleget tenni különböző kifogások miatt az ne vállalja be.

2016. okt. 11. 21:14
 27/41 anonim ***** válasza:
31%
22-es jó nagy retardált vagy.
2016. okt. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
51%
#25! Remèlem nincs neki, ha meg van akkor sajnálom.
2016. okt. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
76%

Nem kellene ilyen kijelentéseket tenni kedves kérdező. Értem, hogy számodra csak a benti kutyatartás az elfogadható, de azért ne jelentsünk ki olyat, hogy a kutya azért szól, hogy ki szeretne menni a házból, mert nem olyan szoros az emberrel való kapcsolata.

A mi két kutyánk közül az egyiknek olyan bundája van, mintha te felvennél eg irhabundát. A házban lévő 20-21 fokban olyan melege van, hogy egy idő után folyamatosan zihál, ezért szól, hogy kimenne. Az ajtó elé fekszik és onnan néz befelé. Így látja, hogy bent mi történik, de legalább a szabad levegőn van.

Házőrző, mert szól, ha valaki a kapu közelébe jön és a legjobb barátom is. Kitalálja a gondolataimat és én is az övét.

Megmérgezni nem tudják, mert rajtunk kívül senkitől nem fogadnak el semmit.

Az nem baj, ha én vajas kenyeret eszek ebédre, de a kutyáknak főzök, hogy változatosabb legyen az étrendjük, ne csak tápot kapjanak.

Kutyasuliba járunk velük, reggel korán kelünk, hogy megfuttassuk őket és este is sétálunk velük.

Sokat vagyunk kint, mert van egy kis gazdaságunk. Néhány baromfi és egy nagy kert, amikor kint dolgozunk, ott vannak velünk.

Vacsora után bejöhetnek és ott lehetnek velünk, amíg végezzük az otthoni, benti teendőinket.

Este lefekvéskor kimennek a saját házukba és ott alszanak.

Amíg dolgozunk akkor is kint van az udvaron a két kutya.

Én sem értek egyet azzal, hogy valaki befogad egy kutyát, kiteszi az udvarra, rá sem néz, csak néha dob neki egy kis ételt és vizet. Csak nem árt tudni, hogy a lakásban tartás és a ridegtartás között azért létezik egy arany középút is.

A kutyás ismerőseink nagy része a hozzánk hasonló kinti-benti tartásban hisz.

Más a helyzet a kistestű, rövid szőrű kutyákkal, akiket valóban kegyetlenség kint tartani.

Szóval száz szónak is egy a vége, szerintem nem feltétlenül gáz, ha kint van egy kutya. Feltéve, ha megfelelően gondoskodnak róla.

2016. okt. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező! Honnan pattant ki a pici buksidból, hogy amelyik kutya kint él annak nincs szoros kapcsolata a gazdájával?

Befognád a pici szádat ha látnád az én kutyámnak milyen élete van mellettem. Attól, hogy kint van jobban ismerem a rezdülését mint bárkinek.

Mielőtt újra okoskodnál, csak mondom van neki külön zárt lakó rész ahol nem fázik, nem huzatos stb.


Te SEMMIT nem tudsz egy kutya helyes tartásáról! Egy bernáthegyi testű kutyának ne mondja már senki, hogy a ZÁRT helység jó! Annak mozgás igénye van és nem pár nm hely kell neki.

2016. okt. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!