Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mudi tartható panelban? Mi...

A mudi tartható panelban? Mi a tapasztalat? Mennyire hullik a szőre?

Figyelt kérdés
Köszönöm :)

2016. okt. 11. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tartható, a miénk is főleg bent van, pedig van kert. Sok mozgás kell neki, fizikai és szellemi fárasztás. És az ugatásról le kell szoktatni. A szőre úgy hullik, mint minden kutyának
2016. okt. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden további nélkül tartható panelban: alkalmazkodik, le lehet állítani nagyon hamar a felesleges ugatásról. A legtöbb lakó még hálás is, mert ha az én ebem jelez, ( 7. emelet) akkor tudják, hogy nem unalomból teszi és tényleg idegen mászkál valamelyik emeleten, tehát ok nélkül nem hangoskodik. Nagyon gyorsan tanul. Ha lefárasztod és sokat játszol, foglalkozol vele, hamar megtanulja, "hol a helye" a családban. Mindig tudni akarja, hol vagy, nem veszít szem elöl sem a lakásban, sem az utcán. :) Postásokkal, futó emberekkel, gyerekekkel semmi gondja.

Az én kutyám nem "rasszista", csak a piás embereket utálja ( bár azokat nagyon).

De úgy vélem , ez természetes


A szőre nem hullik jobban, mint más kutyáknak, amúgy meg talán a leginkább tisztántartható. Hetente-kéthetente kifésülöm: a lakásban természetesen van szőr, de nem sok és sokkal könnyebb takarítani, mint egy olyan kutyus után, aminek--fenyőtüske-szerűen--"beleáll"

a szőre a szőnyegbe. Ha mudit választasz, ne tartson vissza a szőre miatti minimális "bosszúság": egy kutyánál sem "nehezebb" vele!

2016. okt. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak érdekelt mennyiben különbözik az ő szőre egy rövidszőrű kutyáétól, most is van egy csivava keverékem és egy cicám. Nálunk heti egyszer van 'fésülés'. :) Gondolom télen sem fázik, ugye? :)
2016. okt. 11. 12:10
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem. Nem kell sem öltöztetni és ismeretségi körömben olyan mudis gazdiról sem tudok, aki kozmetikáztatná, nyíratná a kutyáját. (Én soha nem tenném: amennyire szigetel az télen, épp úgy véd a nyári hőség ellen. Pásztorkutya : gondolhatod, hogy kint a pusztán is bírniuk kell hideget-meleget) Kullancsok miatt ellenőrzöm gyakrabban, amúgy nem igényel semmi "extrát", amúgy tökéletesen tisztán tarjta magát.

Ha vizes a hasa, mint így esős időben, azt letörlöm, aztán hamar leszárad a többi.

A most meglévő házikedvenceid akkor látják majd először a leendő mudidat, amikor már házhoz hozod? Az enyém nehezen lenne összehozható egy cicával , bár nem tudom , kölyökként biztosan könnyebben elfogadnák egymást....

2016. okt. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igen, de a kutyámmal biztos nem lesz gond, kölykökkel ritka türelmes jószág, felnőtt kutyákkal is mindig barátságos vagy semleges. A cica megvédi magát, de csak úgy nem fogja bántani, békés állat, de fent tartja a rendet. :D majd összeszoknak :)
2016. okt. 11. 13:01
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, igen. Nem fogom nyírni, szerintem is fölösleges. ;)
2016. okt. 11. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A mudi, aki a cicával fog élni, kölyök még? Nálunk is a cica volt előbb, a kicsi mudi simán tudomásul vette, hogy lakik itt egy cica is. A cica kicsit megdöbbent, de most már nagyon jóban vannak :) A cica ráfekszik a kutyára és mosdatja.

Egyébként a mudi szőre nem igényel sok törődést. Néha át kell fésülni, de nem gubancolódik. Ha séta közben koszos is lesz, lepereg róla, vagy simán letörölhető. Nincs kutyaszaga.

Ha egész nap bent lesz, nagyon-nagyon ki kell fárasztani! rengeteg az energiájuk :)

2016. okt. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, kölyök, tenyésztőtől, de ez még sajnos nem most lesz (olyan 1 éven belül).
2016. okt. 11. 15:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy normnális lelkületű mudi szereti az állatokat, hisz ez a munkája. Nekem sosem kellett egyiket sem hozzájuk szoktatni külön. Az idegen kutyákkal figyelmesen össze kell szoktatni, de akivel együtt él, azzal nincs gond.
2016. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
1 éves volt a mudim, amikor kiscicát hoztunk. Sosem bántotta, de kezdetben mindig felügyelettel voltak egy légtérben. Sosem volt köztük semmi gond, játszanak. :) Nekem is lakásban vannak. A cica szőre jobban hullik, de takarítás mellett nem fulladtunk még bele. :D
2016. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!