Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már nem tudom mitcsináljak (? )

Már nem tudom mitcsináljak (? )

Figyelt kérdés
2 éves beaglem ha közel hajolok hozzá meg morog néha megis kap de ez ritka..lehet nem szeret:S... na de mások azt mondják hogyha ezt csinálja kicsit üssem meg"" , néha persze gyengéden megpöckölöm az orrát vagy rákiabálok.ez egyáltalán nem hatásos, csak jobban morog vagy erősebben megharap. na meg nem is jó szerencsétlen kutyát "bántani" mit tegyek?...
2010. ápr. 25. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vedd át a falkavezér szerepét! Ha ilyet csinál azonnal büntesd meg, fordulj el, ne foglalkozz vele vagy zárd külön tőletek, ezzel is kiközösítve a falkából.
2010. ápr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

olvasd el ezt a 4 részes cikket nem hosszúak, szerintem ha ezeket betartod az megoldja a problémádat:



1rész: [link]


2rész: [link]


3rész: [link]


4rész: [link]

2010. ápr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát az apámnak volt egy ilyen kutyája, de más fajta...Ő volt ilyen, hogy önfejű volt, harapott, morgott stb. Egészen addig amíg apám meg nem verekedett vele. Szó szerint le kellet apámnak álnni vele bunyózni,mert a kutya nekitámadt! De aztán elfogadta apámat falkavezérnek, és nagyon jó párost alkottak. Őersze ezzel nem azt mondtam, hogy te is bunyózz egyet a kutyáddal :)
2010. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Mindenképp olvasd el ezt a könyvet: [link]

Segít visszatérned a vezető szerepbe!

2010. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is a végén a csetepaté segített sajnos. Abszolút állatbarát vagyok, de oda kellett jobban ütnöm, mert az apróbb fenyítésekre csak farokcsóválással válaszolt. Utána én voltam a góré :)
2010. ápr. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
kössz a segítséget, de lehet valamit rosszul csinálok, de a verés nem sokat segít..
2010. ápr. 26. 13:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ha ez nem segít, lehet hogy beteg a kutyus. Megtörténhet, hogy komoly fájdalma van, amit így tud kimutatni mert "fél" tőled. Mert lehet hogy pont rossz helyen simogattad, fájt neki és megjegyezte. Vidd el egy átvizsgálásra dokihoz, tapogassa meg, hátha kiderül. Szerintem a verést nyugodtan abbahagyhatod, inkább fini falatokkal és türelemmel próbálkozz. Először távolról adj neki, aztán egyre közelebb hajolva. Ha morog hagyd abba. Minden nap picivel közelebb közelebb, aztán hátha megszokja. Egyébként nem szerencsés, ha farkaszemet nézel vele. Kutyáknál ez kihívást jelent állítólag.
2010. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A verés nem megoldás! Nem szabad! Ha esetleg a "birkózós" dolog mellett döntesz akkor kapd el a grabancát ha morog, kicsit rázd meg és teperd a földre, egészen addig amíg teljesen a hátára nem fekszik! Moroghatsz is közben és ezt nem viccből írom :D
2010. ápr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:

A verés valóban nem segít, mert a kutya nem érti. Kutyául kell nevelni, ahogy egy másik, erősebb kutya tenné.

Lenyomni a nyakánál a földre, rámorogni. Ha még mindig tartja magát, meg is kell harapni. Megengedhetetlen, amit csinál Veled. És ez nem lesz jobb, csak egyre rosszabb. Ha egyedül nem boldogulsz, menjetek iskolába.

2010. ápr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen mikor a bunyót írtam, én sem verésre gondoltam, de nézzétek meg a farkasok mit tesznek ahhoz hogy elismerjék őket vezérnek!Nálunk bevállt
2010. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!