Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a kutyát a kapkodásról?

Figyelt kérdés
10 hónapos szuka kiskutyámat szeretném pórázra szoktatni, de egyelőre odáig sem sikerült eljutni, hogy ráadjam a hámot. Amint meglátja rávetődik és szét akarja rágni. Próbáltam hogy leteszem elé és rászólok, jutalmazom ha nem bántja, de amint hozzáér elfelejti és nekiáll. :/ (kutyaiskolába azért nem vittem még mert nem tudom!)
2016. okt. 12. 11:46
 1/7 anonim válasza:
0%
Hívd el Cesar Millen-t.
2016. okt. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A rászólás semmit sem ér, ha nem tanítottad meg neki, hogy mit jelent. Tiltsd le róla. Érd el, hogy azonnal hagyja békén a hámot, zökkentsd ki abból a viselkedésből, állítsd le a rágásról. Legyél olyan erélyes és határozott, amit már komolyan vesz, és ehhez kell a fizikai behatás is.
2016. okt. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen fajta, de nem lenne könnyebb nyakorvvel próbálkozni először? Mivel nem csak simán megfogod és raadod, ezért gondolom, hogy közepes testű lehet minimum, nekik pedig nem gond a nyakörv sem, sőt, azzal könnyebb lesz megtanítani sétálni. Nálunk egyszerűen ment, van egy játék kötele, azt húzta az egyikunk, a kutya vele szemben, én a kutya mögött, és simán racsatoltam a nyakorvet hátulról, fel sem tűnik nekik. A porazra szoktatas már kicsit nehezebb. Én azt vettem észre,hogy ha nem otthon vagy a kertben próbálod,akkor kint az utcán simán jön minden kutya, nem rágják a pórázt.
2016. okt. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ne hámmal, hanem nyakörvvel kezdd a szoktatást. Könnyebb vele megtanítani a sétálást. De nem is ez a lényeg, hanem egyrészt ne engedd, hogy szétrágja a hámot - fizikailag akadályozd meg benne, és add rá. Nyugodtan alkalmazz enyhe erőszakot. Az a lényeg, hogy az legyen, amit te akarsz, ha a fene fenét eszik, akkor is.

Mostanában fogadtad be? Vagy 10 hónapig hogy-hogy nem sétált?

Másrészt pedig, legyen az a kutya lemozgatva, elfárasztva. Azért vetődik a hámra, mert azt hiszi, játszol vele. Játssz vele olyan dolgokkal, amire vetődhet nyugodtan, hadd élje ki magát. :) Amit viszont nem szabad rágni, azt nem szabad és kész.

Miért nem tudod kutyaiskolába vinni? Ahogy olvasom, nagyon rátok férne.

2016. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egyszerű: határozottan, b*szakodás nélkül ráadod -.-

pl: jobb kezedre rábújtatod a hámot, jobb kézzel megfogod a kutya fejét, bal kezeddel áthúzod a hámot a kutyára és átrakod a lábait(ha olyan a hámod). a kutyát az oldalára fekteted és becsatolod a hámot. és jééé! rajta van a hám.

határozottság=nem állsz le vele játszani és röhögni rajta, h milyen cuki, viszont nem is ordítozol vele, hanem csendben és gyorsan elvégzed a hám ráadását.

2016. okt. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy elég virgonc, amiért sokszor kap pofont nemcsak tőlem hanem mindenkitől, de aztán szinte rögtön 'elfelejti' és megint próbálkozik. Komolyabban megverni viszont nem akarnám ha lehet, mert az biztosan nem használ.

De akkor meg fogom próbálni sima nyakörvvel.

2016. okt. 13. 11:41
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az a helyzet hogy elég virgonc, amiért sokszor kap pofont nemcsak tőlem hanem mindenkitől, de aztán szinte rögtön 'elfelejti' és megint próbálkozik. " Jézusom...

Ennek semmi értelme. Miért is kell azért pofon verni egy kutyát, mert jókedvű, örül, és játszana?! Sürgősen nézzél utána, hogyan működnek a kutyák, és hogyan kell hatékonyan nevelni őket.

Meg kell nevelni, hogy parancsra leálljon a virgonckodással, de nem ütéssel (mint látod, nem is hatásos). Ugyanakkor ki kell elégíteni a játék-és mozgásigényét is. Sok-sok séta, futás, játék más kutyákkal, póráz nélkül. Na meg, a legfontosabb a kutyasuli lenne.

2016. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!