Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kér pénzt egy állatorvos ha...

Kér pénzt egy állatorvos ha csak ránéz egy kutyára?

Figyelt kérdés

Teszem azt nincs semmi baja csak valami apróság és elmondja mit kéne csinálnom azért elkér pénzt egy orvos?


Ha igen kb mennyit?


2010. ápr. 25. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Még ha csak ránéz is, az idejéből valamennyit rászán, és ezért pénzr is kérhet. Hogy mennyit, azt ne tőlem kérdezd, mert orvosa válogatja. Ha becsületes, erkölcsös, akkor nem kér pénzt, ha nem is kezelt semmit.
2010. ápr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem orvos függő. A régi állatorvosom ilyenkor nem kért semmit, viszont a mostani kapásból 3000Ft-ot kért egy ránézésért+1 receptért.
2010. ápr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ettől félek én is.

Mert a kutyámnak van egy kis baja, vagyis sokak szerint én reagálom túl... és szeretném ha doki ránézne. De nem tudom ilyenkor hogy megy ez, hogy kének-e pénzt akkor ha semmi baja a kutyának, csak valami olyan dolog van amit a gazdi kicsit túlreagált...

2010. ápr. 25. 20:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos akkor is szolgáltat, amikor csak "ránéz" a kutyádra. Elvégre meghallgatja a gondodat,megvizsgálja. Mindezt teszi a munkaidejében.Nem a vizsgálat végeredményéért fizetsz, hanem magáért a vizsgálatért.
2010. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az elöző,idős állatorvosunk megvizsgálta ha az 5 perc is volt kérte a végén a 3000Ft-ot..most nyugdíjba ment.

A mostani orvosunk 2 fiatal,fiú (fiatalabb)

És ha nincs komolyabb baja,csak aggódom akkor felhívom és mondja(k),hogy szerinte(ük) kutya baja,de szaladjunk be és gyorsan meglesik.

És akkor bemegyünk 5 perc megmondják és venném a pénztárcámat és azt mondják,hogy "ugyan haggyad már"

Nagyon aranyosak.

Persze azért ha komolyabba akkor elkérik a pénzt,dehát megkell élniük nekik is.

Bár mi nem kevés pénzt hagytnk ott.Eddig össz-vissz a család 8 kutyát ivartalanitott/oltatott nállunk nem kevés pénz volt,de véletlen pont akkor volt akció nekünk.


Szerintem ez orvos függő,de ugy a 90% elkéri a pénzt.

Szerintem számits rá,de ha mondjuk felhívnád a dokit??

2010. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is hivd fel, mondd el neki a panaszodat roviden, utana pedig megmondja, hogy vidd-e be, vagy ne.

Amugy nem tudom, Magyarorszagon hogy megy, de itt, ahol lakom, az emberek biztositast kotnek a kutyaikra, amiert havonta fizetnek egy keveset es cserebe, amikor allatorvoshoz mennek, a dij nagyreszet a biztosito allja. Es akkor is jo, ha valami baleset tortenik, amikor muteni kell, mert az ilyenek tobb szazezer forintba is belekerulhetnek. Ilyenkor is fizet a biztosito.

Sot, a tenyeszto, akitol a kutyankat vettuk meg se kerdezte, hogy be akarjuk-e biztosittatni, hanem egyszeruen csak kozolte, hogy mire megyunk a kutyaert, addigra mar meg lesz kotve a dolog, szoval nekunk nem kell mar azzal veszodni. Meg is lepodtem, olyan varatlanul ert. De, ha kiszamolom az allatorvosi koltsegeket, meg ne adj isten valami balesetet is beleszamolok, hat akkor inkabb fizetem havonta a biztositast.

Szeritnem Magyarorszagon se lehet olyan sok ez a havi osszeg, erdemes ra aldozni!

2010. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy itt, Magyarországon olyan kevés dologra érvényes a biztosítás, hogy szinte nem is érdemes megkötni.
2010. ápr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt orvosa válogatja, de szerintem fog kérni!


A mi dokink nem kér ilyenért pénzt.


Az, hogy mennyit kér, nagyon sok mindentől függ, pl. hogy melyik városban rendel, stb.

2010. ápr. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ma kiderül, délután viszem a kutyát.


Jó lenne ez a biztosítós TB szerű, hogy x összeget fizetsz és ha valami baj van akkor "ingyenesen" ellátják, de én még ilyenről nem is hallottam itthon...

2010. ápr. 26. 12:01
 10/10 A kérdező kommentje:
Voltunk és nagyon korrekt volt az állatorvos megnézte, mondta hogy mivel kenegessem de nem kért pénzt :)
2010. ápr. 27. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!