Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gyepmester mit csinál a...

A gyepmester mit csinál a kutyákkal?

Figyelt kérdés
Múltkor hazahoztam egy kutyát az utcáról, felhívtam a menhelyet, hogy befogadják-e. Azt mondták, nincs hely, hívjam a gyepmestert. Sokat gondolkodtam, mert a legtöbb gyepmester a kazánba dobják a kutyákat... :S Én meg akkor inkább kiteszem az utcára, mint elégessék! Még csak 6-8 hónapos lehetett. Felhívtam, azt mondta, hogy megtartják, gazdit keresnek, és menhelyekre adják, és a nagyon öreg, beteg kutyákat altatják el.
2010. ápr. 25. 23:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

de legalább a jó szándék megvolt benned, azt látom a kommentjeidből :)

de legközelebb harcolj szegény kutyusért

2010. ápr. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
55%
A kutyákat nem a kazánba dobják, hanem elaltatják, ha nincs több hely. A két hét egy mítosz, annyi az igazság belőle, hogy addig keresik az eredeti gazdát, utána meg, ha nincs hely elaltathatják. De nem úgy van, hogy na letelt a két heted most meghalsz. Csak akkor ha nincs hely. Egyébként a gyepmester ilyet nem mondhat, hogy dobd ki, neki el kell szállítani. Ha nincs hely, elaltatnak, hogy legyen. De nem mondhat olyat, hogy nem viszi el a kóbor kutyát.
2010. ápr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%

miért nem hívtál fel több menhelyet? miért nem fogadtad be addig amíg nem találsz neki gazdát? miért nem adod magánmenhelyre? miért nem raktad fel az internetre?

benned cseppnyi jó érzés sincs.

2010. ápr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, én megértelek, nem mindenki tud kutyát örökbe fogadni, ti meg ne oltsátok, segíteni akart a kutyának! Visszatérve a kérdezőhöz, legközelebb megtennéd, hogy nem linkelsz olyan képet, mint az utolsó? Inkább írd le, de elég szär, amikor lefekvés előtt látok egy ilyen képet, aztán meg vele álmodom, és gondolom, nem csak én vagyok így ezzel, köszi.
2010. ápr. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a gyepmester azt mondta, hogy hiába jár le a két hét, inkább megkegyelmeznek a kutyáknak, és elpasszolják osztrák állatbarát szervezeteknek, akik ott gazdát keresnek nekik. (Ny-Dunántúlon lakom.)
2010. ápr. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

00:41

bárcsak mindenhol így csinálnák, mint nálatok!

2010. ápr. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Látom,elég nagy a zűrzavar a fejekbensintér-témában:

a törvény szerint a befogott kutyákat 14 napig tartják,eddig csak a gazdi viheti el,ha igazolja a tulajdonjogot pl.oltási könyvvel(ez is adhat visszaélésre okot:ismerősöm pl.magyar vizslát hozott ki gyepiről a korban,nemben stimmelő vizslája papírjával,de ez van,ebbe hosszú lenne belemenni),14 nap után a kutya a telep tulajdona lesz,elaltathatják,vagy bárkinek átadhatják.

Embert mart kutyát 90 napig tartanak megfigyelés alatt,a tulaj ennek költségét vagy kifizeti,vagy lemond a kutyáról.

A leadott kutyákat akár azonnal kiadhatják új gazdának vagy altathatják.

Altatási sorrend:öregek,betegek,agresszív kutyák,legrégebben bent lévő kortól függetlenül.

Honnan vette a kedves Kérdező ezt a kazános baromságot?

ÁLLATORVOSNAK kell végeznie az altatást ugyanolyan módon,mint teszi a gazdás kutyákkal.

2010. ápr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
5%

utolsónak:

azért van különbség a menhely és a sintértelep között...

amiről te írtál, az a menhely.

én közeli kapcsolatban vagyok az egyik kisváros gyepmesteri telepével, ennek köszönhetően tudom, hogy mi a különbség a sintértelep és a menhely között.


egyébként igen, csak állatorvos altathatná, de ez nem jelenti azt, hogy a gyakorlatban is így van.

bizony sok sintér dobja kazánba, fojtja meg dróttal, és dobja ÉLVE a dögkútba a kutyákat. sajnos.

ilyen világot élünk.

2010. ápr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen NEM altatnak helyhiány miatt,NEM végezhetnek hatósági megfigyelést,NEM az állam,a helyi önkormányzat tartja fenn,hanem magánszemélyek,NEM kötelesek a lakosság által leadott kutyákat mindenképpen fogadni stb.ez csak a sintértelepek kötelessége.


Ha valaki bizonyítani tudja a kazános esetet,akár mint tanú,vallomást tenni,miért nem lettek még az illetők feljelentve?

Mivel vidéken sok az összefonódás,egymás megvédése a sintér,jegyző,körzeti állatorvos között,így érdemes egyenesen a megyei vagy országos hatósághoz és a médiához fordulni.

Ha nem ezt teszi az,aki LÁTTA is a dolgot,bűnrészes.

2010. ápr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
64%

Azt birom itt mindenki úgy el van szállva, hogy szegény kutya így meg szegény kutya úgy, inkább menjen a szép kis endezett (amit belinkeltél) utcára minthogy a csúnya gonosz SINTÉREK kezébe kerüljön. Hát hol éltek ti, meseországban??? Ha nincs ki gondoskodjon róla, legjobb neki ha elaltatják. Annál is jobb mintha egy hasonló menhelyen nyomorogna mint amit belinkeltél, meg annál is, minthogy az utcán éhezzen, és veszélyt jelentsen az ottjárókra, ha esetleg megtámad valakit.


Most akkor belinkelnék egy reálisabb képet a te kis idilli utcácskád helyett:



[link]


Nyugodtan lepontozhatnak a kedves állatvédők, de azért megnézném mit csinálnának ha szembetalálkoznának egy csapat ilyen kis kutyussal....

2010. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!