Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítasam meg, hogy...

Hogyan tanítasam meg, hogy visszajöjjön a kutya?

Figyelt kérdés
Nagynéném halála után senkinek nem kellett a nagynéném kutyája, mert már 5 éves, és támadja a többi kutyát, az emberekel is bizalmatlan. Szóval igazi házőrző. Kertes házban élt eddig a kutyus, én a belvárosban élek, megsajnáltam a kutyust, akire elaltatás várt volna, az egybehangzó rokoni döntés után, ezért most nálam van. Igyekszem vele sokat sétálni, de nem merem elengedni, mert nem jönne vissza. A szájkosarat jól tűri. Hogyan tanítsam meg, hogyha elengedem futkározni, vissza jöjjön? Elektromos nyakörvet nem akarok rátenni, mert sajnálom. Hallottam, hogy van olyan nyakörv is, ami hangot ad ki. Az hatásos? Vagy hogyan tanítsam a kutyust?

2016. okt. 17. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%

Közterületen ne engedd el.

(senkinek nem szabadna, csak tojnak a szabályra)


Engedd el kutyafuttatóban. ott szaladgálhat. Amúgy tegyél rá szájkosarat, és járj el vele kutyasuliba.

2016. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Miért hiszitek azt hogy kutyafuttató minden városban van?...
2016. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb lenne, ha elmennétek kutyaiskolába. Nem árt, ha szocializációval is foglalkoznak, hátha a támadókedvén is lehetne változtatni. :)

Ui. szép tőled, hogy befogadtad!

2016. okt. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nincs nálunk kutyafuttató. Párszor voltunk kutyasuliba, csak sajnos váltott műszakban dolgozok, így ritkán jutok el oda,meg nincs is nagyon szabadidőm. /kutyasuliba fél óra az da, fél óra vissza/. Naponta kb. 3-szor fél órát vagyunk kint, néha többet is, de látom a kutyuson,hogy szaladna. Mit tehtenék? Elajándékozni nehéz lenne egy 5 éves kutyust, meg nekem is a szivemhez nőtt.
2016. okt. 17. 14:53
 5/14 A kérdező kommentje:
Bocs, valahogy nagyon összegabalyodtak a betűk. Helyesbítek: fél óra az út oda, és fél óra vissza...
2016. okt. 17. 14:55
 6/14 anonim ***** válasza:
tudom a törvény szerint tilos, de mi a beaglekkel amég fiatalok voltak rendszeresen mentünk biciklivel, és így kifutották magukat és nagyon élvezték.
2016. okt. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1 éves kor előtt nem ajánlott terhelni a kutyát hiába élvezi.
2016. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6-os voltam, a kérdező 5 éves kutyáról beszél, azt nyugottan lehet futtatni (kivéve ha dp-s v nagyon nagy testű)
2016. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#7 vagyok. Azt neked szántam #6, nem a kérdezőnek.
2016. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

"Szóval igazi házőrző."

Egy bánatot. Ez egy szocializálatlan kutya, akinek igencsak helyre kellene tenni az agyát: megtanítani, hogyan kell viselkedni kutyák és emberek társaságában.


A "hogy tanítsam meg, hogy visszajöjjön?" egy több összetevős probléma.

1. Eleve úgy tanítom a kutyát, hogy szeressen mellettem tartózkodni: nem zrikálom, nem lépek a lábára, ha ugrál, nem verem nyakon (csak ha nagyon muszáj) stb.

2. A behívást számára biztonságos helyeken gyakoroljátok: otthon, a szomszéd néni kertjében, a rokonoknál stb. stb. Így hamarabb felfogja, hogy máshol is ez az elvárás, könnyebb lesz kiterjeszteni a feladatot a póráz nélküli sétára.

3. Megmondom mi hogy tanultuk a póráz nélküli sétát: falkában, olyan kutyákkal, akiket ismer és szeret, vadidegen terepen (röpke fél év rehab után).

Falkában, ugyanis nem csak azért érdemes rendet rakni a kutya agyában, mert rohadtul nem fair a többi kutyával és gazdival szemben, hogy rájuk támad (akkor sem élmény, ha szájkosár van rajta), hanem mert a kutyák rengeteget tanulnak egymástól. Séta esetében, ha van egy falka, amiben jól érzi magát, esze ágában sem lesz elmenni. Innentől kezdve meg a tanítása sima ügy: ha magától odamegy, rommá dicséred, ha hívod és odamegy rommá dicséred, néha elbújhatsz, hogy szokja, hogy figyelni kell rád stb. Ráadásul a többi gazdi figyelni tud a kutyádra ("hé, nézzetek már hátra, hogy mögöttem van-e még" miközben te játszod a magabiztos gazdit), ha hívod és a füle botját sem mozdítja, a többi gazdi finom felhívhatja rá a figyelmét, hogy szóltál neki, miközben te határozott léptekkel elsétálsz stb.

2016. okt. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!