Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eléggé megszenvedek a kutyám...

Eléggé megszenvedek a kutyám nevelésével, más is járt így és írnátok történeteket/tapasztalatokat, hogy ne adjam fel?

Figyelt kérdés
Munkavonalú németjuhászt kaptam, számomra nem egyszerű a nevelése. Eddig még csak befogadott kutyáim voltak (menhelyről, utcáról)de őket könnyen tudtam kezelni.

2016. okt. 17. 13:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha kutyasuliba nem is tudsz eljárni, de valami sportot érdemes lenne választani. Az engedelmest, nyomkövetést, frizbit példának okáért otthon is lehet csinálni, sok mindent netről, videókból is, vagy szemináriumokra eljárva meg tudsz tanulni.
2016. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
van egy kaukazusi juhaszkutyank akit 3 eve elvittunk egy idomarhoz, hogy az alapdolgokat megtanitsa, azt mondtak nehez lesz, mert nem tanulekonyak, de meg most is tudja amiket megtanult. Az egy eves nemetjuhaszunkat is ugyanoda vittuk, ugyanazokat megtanulni, de a ket het alatt semmit nem tanult...
2016. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

2 év??? akkor fel kell kötnöm a gatyámat :)

Az inkább tükrös mint munkakutyás iskolában beszéltem a vezetővel és abban maradtunk, hogy nálunk jöhet a fojtó nyakörv, külön járunk majd szocializációs foglalkozásra illetve egy héten kétszer még kijár hozzánk és gyakoroljuk a sétát is.

Amúgy mindennap fárasztom, tanuljuk az alapparancsokat, labdázunk, keresőset játszunk, és látom rajta ilyenkor van az elemében.

Ja és még azt tanácsolta amit nagyon nehéz betartanom, hogy keveset simogassam csak akkor ha jól végezte a dolgát.

Szorítsatok, és remélem fél év múlva már lesz egy tök jól kontrollálható kutyám.

2016. okt. 21. 19:59
 14/14 anonim ***** válasza:

Gondolkodtam rajtatok egy picit és ehhez az egészhez két dolgot tudnék hozzátenni, hátha segít.


Először is azt, hogy a menhelyi és utcáról összeszedett kutyáknak (hacsak nem nagyon babák még) már van valami alapvető élettapasztalatuk. Ez néha meg tudja könnyíteni az ember dolgát (pl. mert megtanulta hogy kell közeledni kutyákhoz, esetleg macskákhoz is), néha meg a gazdi a pokolba se kívánja (pl. megtanulta, hogy ha jól lemorogja, leugatja a szemüveges férfit, az elmegy). De az, hogy "van kutyás tapasztalatom" nem biztos, hogy jelent bármit is :)


"Valószínű nincs tekintélyem, húz a pórázon, támadja a macskákat, pillanatok alatt fel tudja pörgetni magát, kétszer már rám morgott..... "

No, ezt elemezzük egy picit! Ezt itt nem feltétlenül tekintély-probléma. És, ha igazam van, önmagában a még több mozgás, ÖV, kutyás sportok nem fogják megolnani - bár kétségtelenül ezekre is szüksége van a kutyádnak.

Az, hogy pillanatok alatt kapcsol, felpörög a kutyád, fajtajelleg. Ahhoz, hogy egy munkakutya megfelelően tudjon dolgozni, iszonyatosan kiélezett ösztönök kellenek, nemde? :)

Amiket írtál: macskakergetés, túlpörgés "egyszerű" impulzus-kezelés probléma. Azért idézőjelben, mert magyar szakirodalomban túl sokat erről nem olvastam. Szóval meg lehet tanítani a kutyát pl. arra is, hogy sokkal jobb dolog a macskára ránézni és tovább menni, mint megkergetni, hogy kérésre relaxáljon stb. A következő dolgokat tudom neked ajánlani:

- Look at that! game, tehát "nézd meg!" játék, néhányszor már leírtam itt a játékszabályokat, keress rá! Angol nyelvterületen nagyon elterjedt.

- Leslie McDevitt: Controll Unleashed c. könyve. Pont arról szól, ami nektek a problémátok: a kutya tudja az alapfeladatokat, de mégsem működik. (A LAT! játékot is ebben a könyvben írják le először)

- Laura VanArendonk Baugh: Fired Up, Frantic and Freaked Out - ez is valami hasonló, csak ő a relax on mat feladványra alapoz. Az első fejezetet mindenképp megéri elolvasni, hogy átlásd mi meg végig a kutya fejében, amikor túlpörög.

- Érdemes Karen Pryor weblapját is átnyálazni ( [link] ő foglalkozott még problémás kutyákkal (de nevelt delfint is pozitív megerősítéssel :D)

- Ha gyanúsan fáraszthatatlan a kutyád, érdemes az étrendjére is rálesni. Vannak olyan kaják ugyanis, amelyek képesek túlpörgetni a kutyákat. (Egy barátnőm pontosan most nyúlt bele egy ilyen tápba.)


Ha elkezded kezelgetni a problémáit, a kapcsolatotok is javulni fog, a tekintélyed meg nőni ("jéé, ez az ember mégis tud valamit?" :D)

2016. okt. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!