Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a kutyámat?

Hogyan neveljem a kutyámat?

Figyelt kérdés
A Barátnőmnek és a bátyjának más elképzelései vannak a kutya nevelésről mint nekem.Ők megütik erősen fegyelmezik a kutyát ha valamit nem ugy csinál ahogy ők szeretnénk.Például ha nem jön oda hozzá a kutya amikor hívja megüti és ezt addig amíg oda nem jön és aztán megdicséri ha odajön.Én viszont jutalomfalatokkal tanítottam meg ara hogy jöjjön oda és ha nem jön próbálom kedvesen noszogatni hogy jöjjön már.sokat veszekedtunk azon hogy melyik modszer eredményesebb.A fegyelmezés verés vagy a kedvesség.Szerintetek?

2016. okt. 18. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jutifalis módszer jobb.

Én soha nem verem a kutyát. Nem vagyok szakember, de nagyon nem vagyok híve az erőszaknak sem a gyerek- sem a kutyanevelésben. Két kutyám van.

Kicsi korukban kutyaoviba jártam velük, ami nagyon hasznos volt, mindenkinek csak ajánlani tudom. Azóta alkalmanként kutyaiskolába járunk, az is nagyon jó, sokat tanulunk egy-egy ilyen alkalommal.

Szerintem minden kutyát érdemes lenne kutyaiskolába elvinni. Egy-egy ilyen óra kellőképpen kifárasztja a kutyát és erősödik a kapocs a gazdival is.

Szóval ez a te kutyád, ne hagyd magad meggyőzni! Nem ütjük-verrjük a kutyát. Egyébként a barátnődnek sem kellene.

2016. okt. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű.

A baratnodek módszerével a kutya félelemből megy oda, fel hogy mi.lesz ha nem megy oda.

Hozzád meg boldogan fog oda menni, mert te kedves vagy vele.

Szerintem mindenki néha oda csap egy kicsit, nem utesre gondolok. De veressel nem lehet nevelni

2016. okt. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

most le lehet pontozni, de szerintem egyikőtöknek sincs igaza.

tanítani pozitív megerősítéssel érdemes. kajával, játékkal, dícsérettel. de nevelni lehet poroszosan, akár egy pofonnal is, ha a kutyának az használ. ütlegelni nem kell, az hülyeség.

az enyém például kiskorában jutalomfalattal, dícsérettel lett tanítva, hogy jöjjön oda hozzám. a mai napig megdícsérem ha odajön. de nem tartok magamnál folyamatosan jutalomfalatot csak azért, hogy engedelmeskedjen nekem, nem vagyok hajlandó kajaautomatává válni, mint néhány gazdi. éppen ezért, ha sz.rik a fejemre és nem jön oda (felnőtt kutya, nem süket, tudja, hogy mit jelent az ha hívom) akkor én nem fogok fél óráig kedveskedve hízelegni neki, hanem igenis odamegyek és megcibálom. nem kell agyonverni a kutyát, ez sem féj neki kifejezetten csak elgondolkozik. tanítás közben soha nem bántom, de vannak dolgok amiket elvárok tőle és ha nem hajlandó engedelmeskedni akkor büntetés jár érte. ez lehet egy pofon, a figyelem, jutalom megvonása is. vagy az, hogy pórázra teszem és hazamegyünk.

2016. okt. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A középút lenne a helyes. Az ütés nem jó, nem szabad rettegő kutyát nevelni.

Viszont az sem, hogy ha nem jön oda, próbálod noszogatni kedvesen. (Képzeld el, mire vezet ez, ha pl. egy kamion száguld a kutyád felé, aki éppen az útjában áll, és nem jön rögtön a hívó szóra).

Szükséges tehát a fegyelmezés, a szigor is. Jutalomfalattal inkább kezdetben kell tanítani, hogy rájöjjön, mit is akarsz, és motivált legyen. Meg különféle trükkök tanításánál jól jön. De amikor már pontosan tudja, hogy mit vársz el tőle, akkor elvárható, hogy jutalomfalat nélkül is azonnal engedelmeskedjen. Ha nem teszi, akkor kell a szigor (nem ütés, de olyan akár fizikai behatás, amiből ért a kutya).

2016. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A verés semmiképpen nem jó módszer az odahívásnál. Ne félelemből menjen oda a kutyád hozzád, hanem azért, mert ő szeretne. Ha azt tapasztalja, hogy többször hívják, és nem megy oda, majd amikor odamegy végre, és akkor megütik, akkor nem szívesen fog odamenni.
2016. okt. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat meg fogom fogadni a tanácsaitokat :)
2016. okt. 19. 09:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is az "arany középút" lenne a helyes, én is ezt alkalmazom a kutyámanál (6 hónapos németjuhász) Magát a behívást pozitív megerősítéssel tanultuk (és 90%-ban be is jön). Viszont pl a múltkor nem jött a sokadik hívó szóra se+ arra se reagált, hogy elindultam a másik irányba (ez általában bejött) úgyhogy odamentem némi fegyelem, grabancráncigálás és vissza pórázra. Szóval ha úgy van pl hülyeséget csinál akkor igenis kap (DE NEM VERÉST, hanem bökés, orraütés amiket az oviban is javasolnak)
2016. okt. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szerintem is ez a jó megoldás köszönöm
2016. okt. 19. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!