Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biciklizéskor hova rakjam a...

Biciklizéskor hova rakjam a pórázt?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni a kutyámmal biciklizni, viszont nem tudom póráz nélkül vinni, semmi forgalom nélküli helyet nem ismerek.

Külföldi videókban láttam egy "kar" félét, amit a biciklire lehet szerelni, és erre rácsatolni a pórázt, Magyarországon létezik ilyesmi? A csomagtartóra kötni nem merem, kézben sem a legbiztonságosabb.

Ti hogy csináljátok?



2016. okt. 20. 18:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne próbáld ki,veszélyes még kis testű kutyával is.Láttam már így elesni biciklist.
2016. okt. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Mit ne próbáljak ki? A csomagtartósat meg a kézben fogást én sem szeretném, de ez a ráköthető szerkezet is veszélyes lehet?

[link]

Ilyesmi, csak ez egyenesben is van, azért gondoltam, mert mégiscsak tart egy távolságot a biciklitől, de nem tudom működőképes-e:(

2016. okt. 20. 18:24
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


Sokat ne futtasd aszfalton a kutyát, és nagy forgalmú helyre se vidd.

2016. okt. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sehogy, mert a kutyusom két percenként másik oldalon akarna menni,plusz ha meglát valamit,akkor megindul,így tuti,hogy valamelyikünknek baja esne.

Régebben volt egy olyan kutyusunk,ami tudott jönni szépen, őt úgy vittem,hogy a kormányra ráhúztam a pórázt,és ráfogtam. Így mégse a karomat rántotta,viszont mégis biztonságosabbnak éreztem..

Kérdésedre válaszolva, a kormányra nem tudod kötni a pórázt?

2016. okt. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hú, ez de jó, köszi a linket!

Rá tudnám, csak úgyis ugye fentről lóg le a póráz, ott lebeg, és ugyanúgy érzem, mintha a kezemben tartanám:/

Betonon nem fogom vinni, bár szerencsére teljesen semleges mindennel ami az utcán van, semmihez nem megy oda soha, nem túl érdeklődő:D

2016. okt. 20. 18:36
 6/18 anonim ***** válasza:
Kézben a legbiztonságosabb, nem a hurokban, hanem csak hozzáfogva a kormányhoz. Így azonnal el tudod engedni, ha baj van. Eleinte csak lassan menjetek és ha nem megy szépen melletted, egy erőteljes rántással tudatosítsd benne, hogy ez nagyon rossz ötlet. Semmire ne csatold rá, hidd el, kézben a legjobb.
2016. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a megoldasok a legrosszabbak. Én olyan helyen ahol nem merem elengedni akkor vagy pórázon van ami 2 méteres es ugy fogom hogy rögtön el tudjam engedni. Ezek szerintem nagyon rosszak mert ha meglát vmit akkor nem a kezednél fogva rángat el hanem együtt a biciklivel
2016. okt. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

van oldalra szerelhető tartó. ezzel az a baj, hogy legálisan nem használhatod városban. konkrétan büntethetnek érte, ha akarnak. de ha szerencséd van ezzel tudnál menni, ha jólnevelt a kutyád.

a másik ha profin csinálod, az a bikejöring, de azt se lehet városban.

2016. okt. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Azon majd ne csodálkozz, hogyha ezért megbüntetnek. Jogosan. Ugyanis állatot tilos biciklivel vezetni.

Ennek tudatában csináld!


Az én kutyám imádott húzni én csak simán pórázzal vezettem. De vannak más megoldások amiket már linkeltek.

2016. okt. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egy kis futás neked sem fog megártani.
2016. okt. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!