Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya inzultálása miatti...

Kutya inzultálása miatti harapás esetén kell fizetnem tulajként?

Figyelt kérdés

nő sétált a járdán a gyerekkel ismerőssel találkoztak beszélgettek.

3év körüli gyerek a kerítésen keresztül csapkodta a kutyámat a kulacsával

csivava kutyám van , aki nem hülye , megvédte magát, agyrázkódása lett.


2016. okt. 31. 15:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

és természetesen chip oltás volt

ezenkívül rendszeres féreghajtás, kullancsok , bolhák elleni védelem és királyi módon tartom a kutyám

kutyasuliba is járunk , jól nevelt , behívható kutya de ilyenért megmondom őszintén énis harapnék ha kutya lennék..

2016. okt. 31. 20:31
 12/23 anonim ***** válasza:

Nem vagy hibás, ezek szerint betartottál minden előírást.

Az állatorvos állapította meg az agyrázkódást? Ugye van róla leleted?

Mert ha esetleg feljelentenek, akkor védekezhetsz azzal, hogy ők meg állatkínzók, akik hagyták, hogy a gyerek egy kiskutyát bántalmazzon.

Ebben az esetben egyértelműen a szülő a hibás, aki nem figyelt oda a gyerekére.

2016. okt. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Csivava nyomorékká teszi a gyereküket,bocs ezen jót nevettem :D


Nem vagy hibás,szard le!

Ha meg pattognak,jelentsd fel őket állatkínzásért!

2016. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Sőt mondhatod nekik,hogy arról nem tehetsz,hogy képtelenek gyereket nevelni,viszont a te kutyád meghalhatott volna azért a csivavák érzékenyek,kicsik!
2016. okt. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

igen, van leletünk természetesen

csivavák nagyon érzékeny nyitott a kutacsuk, ha jobban rácsapnak a fejükre bele is halhatnak..ezért háborodtam fel énis.

Pont kertet rendeztünk közelről láttam a helyzetet

2016. nov. 1. 06:58
 16/23 anonim ***** válasza:

Figyelj szerintem fedhetetlen vagy.

1. nem a kutya kereste a konfliktust, sőt ő kis se tudta dugni a fejét, így elég egyértelmű, hogy a gyerek nyúlt be hozzá...

2. még a tabla is kint volt, hogy vigyázz a kutya harap, nyilván a gyerek nem tudta elolvasni de kedves szülők miért nem küldték el onnan jó messzire a gyereket? Mi van ha pl egy erőteljes örző ösztönnel rendelkező kau van a kerítés túloldalán? (na akkor tényleg nyomorék lenne a gyerek...)

3. A gyerek nevelése nem a te feladatod, a kutyáé igen, akit ki tudja apró termete ellenére "házőrzőnek" treníroztál, akkor se lehetne egy szavuk sem. Nekik kéne megtanítani, hogy nem nyúlkálunk be kerítésen/kutyához, akármilyen cukimuki. Ja és nem verjük meg más kutyáját)

4. Szerintem is mondhatod nyugodtan, hogy nem figyeltek a gyerekre aki komoly sérüléseket okozott a te kiskutyádnak... (amúgy arra mit reagálták, amikor mondtad nekik, hogy agyrászkódása lett?)

2016. nov. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én benyújtanám anyukának az állatorvosi számlát, ha sokat ugrál. Ő volt felelőtlen, ami miatt a te tulajdonodban (jogilag a kutya az) néven nevezendő kár esett. Örüljenek, ha eltekintesz ettől! Valóban még akár állatkínzásnak is tekinthető.
2016. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem vagy hibás, nyugodj meg :)

Amúgy ahol a pici csivi-fej nem fér ki, hogy férhet be egy kulacs :O

2016. nov. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

kovácsoltva kerítés az alacsonyabb részen sűrűbb direkt ilyet csináltattunk, ezen a kutya feje 2lábra állva sem fér ki, viszont fentebb nem olyan sűrű valószínű ott fért be a kulacs

[link]

ilyen jellegű

2016. dec. 31. 11:44
 20/23 anonim ***** válasza:
Én egyszer úgy öt éves lehettem amikor a nagxnénimnél voltam pesten. Épp sétáltunk egy utcán, én a havat kotorgattam a kerítésekről. Egyszer csal a nagynénim elrántotta a kezem. Ránéztem, aztán a kerítésre ahol abban a pillanatban ugrott felém egy németjuhász. Ha megharapott volna, fel sem jelentettük volna. Az én hibám és a nagynénémé. Még jó, hogy sokat megy abban az utcában, és figyelt. Ha a gyerekem ilyet csinált volna, lehet egyet a seggére is kap. De nem csinál ilyet, mert imádja az állatokat. Ha kutyát lát, odaáll mellé és megkérdezi: Megsimogathatom? Ha bem akkor felfogja, hogy nem szabad.
2016. dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!