Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya inzultálása miatti...

Kutya inzultálása miatti harapás esetén kell fizetnem tulajként?

Figyelt kérdés

nő sétált a járdán a gyerekkel ismerőssel találkoztak beszélgettek.

3év körüli gyerek a kerítésen keresztül csapkodta a kutyámat a kulacsával

csivava kutyám van , aki nem hülye , megvédte magát, agyrázkódása lett.


2016. okt. 31. 15:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem vonhatnak felelősségre, mivel a kutya nem fér ki a kerítésen és ez egyértelműen bizonyítható nem kell aggódnod. Emelett a kutya minden kötelező oltássa rendelkezik, úgyhogy abba se lehet belekötni.

Valószínűleg az anyuka nem fogja annyiban hagyni az egészet, de nincs mitől félni valód. Ha nagyon nem akar nyugodni, akkor mond meg neki, hogy feljelented kiskorú gondatlanságból elkövetett veszélyeztetésért, mivel történt testi sérülés és ha össze kellett varrni ahogy mondtad akkor 7 napon túl gyógyuló. Ráadásul a kutyádban is kárt tett, így az a minimum, hogy az állatorvosi költségeket rendezik.


Sajnálom a kutyusod, remélem hamar rendbe jön.



Btk. 208. § Kiskorú veszélyeztetése

208. § (1) A kiskorú nevelésére, felügyeletére vagy gondozására köteles személy – ideértve a szülői felügyeletet gyakorló szülő, illetve gyám élettársát, továbbá a szülői felügyeleti jogától megfosztott szülőt is, ha a kiskorúval közös háztartásban vagy egy lakásban él –, aki e feladatából eredő kötelességét súlyosan megszegi, és ezzel a kiskorú testi, értelmi, erkölcsi vagy érzelmi fejlődését veszélyezteti, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2016. dec. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nehogymár a kutyád legyen a hibás a neveletlen hülyegyerek miatt ! Én kifizettetném az ostoba anyatigrissel az állatorvosi számlát. Ha sokáig pattogna lehet fel is rúgnám. A gyerekét nagyon nem tudom sajnálni. Legalább tanult belőle. Én pofont is adnék annak a kölyölnek, amelyik bántja az én kutyámat.
2017. jan. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

a kutyának sajnos epilepsziája alakult ki azóta..soha többé nem fogom előre kivinni...

a gyereket pedig láttam a kezén nyoma nincs a sérülésnek már..

és igen számlánk most tart 70nél a dokinál szóval befogom hajtani rajtuk!!!

2017. jan. 1. 01:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!