Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » örzö védö németjuhász?

örzö védö németjuhász?

Figyelt kérdés

hallottam arrol hogy ha csak örzö-védöre akarja vki tanitani ezt a fajtát akkor lehet olyanra nevelni hogy amikor közeledik a kutya felé idegen,akkor már morogjon,és neki akarjon menni.

ez hogy érhetö el??


2010. ápr. 27. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kutya idegbeteg nem őrző-védő. A kutyát nem azért tanítják erre hogy mindenkit megfélemlítsen. A sikeres őrzéshez nem kell ilyen vadállatnak lenni! Ahol ilyenre tanítják a kutyákat azok nem igazi kiképzők! Különben is a kutyaiksolában a csibészt szeretik a kutyák, nekik ez játék, utána mindig játszanak vele... Ha ilyet akarsz csinálni a kutyádből akkor neked nem való mert csak menőznél vele.
2010. ápr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem "MENÖZNI" akarok vele,hanem,mert a környékünkön sok a cigány,és mivel a rendörök nem tesznek semmit ezert akarok egy kicsit elejét venni annak hogy hozzánk bejöjjenek!!!!
2010. ápr. 27. 18:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól képzett német juhászt akarsz akkor csak akkor fog támadni ha parancsot adsz rá vagy ha szükségét látja hogy megvédjen!Ha idegbeteg kutyát akarsz az ott üt vissza hogy rátámad a családodra és elöbb utóbb rád is és olyan kutyát inkább ne akarjál!Akkor inkább legyen engedelmes ÉS őrzővédő!:)
2010. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ma 20:22 nek!


és ezt meg lehet tanulni iskolában meg minden??

olyan szinten is meg lehet tanulni az Örzö-sédözést,mint pl a rendörkutyák kapnak kiképzést?

vagy ez teljesen másabb??

2010. ápr. 27. 20:44
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
az őrző védőre jól belehet tanítani először és párnával fogtok kezdeni ás után ameg bőrrel meg ilyenekkkel ez úgy működik h a kutyát el a akrják majd a kezükkel illyeszteni de a kuty a ha felé hesintenek idegen akkor rá harap..mert ott úgy lesznek betanítva ...van egy ismerősem és neki németjuházsa van és ő is örző védő..de ha több érdekel akkor vegyél fel msn ha van persze: lilla.14@windowslive.com
2010. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen megtanuljátok mind ketten hogy mit hogyan és olyan mint ahogy a rendőrkutyák dolgoznak!Először az engedelmességi jön és csak utána az őrzővédőzés!

20:22-es voltam

2010. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,,
2010. ápr. 27. 21:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Így van ahogy előttem írták. Nekem is van 1 NJ-om és örző-védőzünk (persze engedelmességet is csináljuk).Megtanítják a kuyát fogni h ne csak belecsípjen a támadó kezébe hanem akár el is törje azt :) De örző-védő előtt mindenféleképp engedelmességet kel tanlnia (ül ,fekszik lábmellett menjen stb) Mi pl olyat is csinálunk , h sátor mögül hirtelen ráront a segéd így kiküszöbölhető h a kutya magijedjen.Ja és csak parancsra támadhat 1 kutya , meg persze ha nem vagy otthon akkor őrzi a házat.

Ilyesmire csak kutyasuliban lehet tanítani a kutyát , és ne vadítsd meg a kutyádat mert nagyon megjárhatod !!

2010. ápr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

utolsonak!

am nem akarom szó szerint vaditani,de hogyha a digok belémkötnének,azert szeretném h meg is védene,és ne nekem kelljen öt megvédeni,, otthon én is gyakorlok vele,

2010. ápr. 28. 16:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Az a kutya, aki mindenkire morog, az nem képzett, hanem idegbeteg vagy félre nevelt. Veszélyes játék kimenni egy ilyen kutyával az utcára, ahol lehetnek kisgyerekek, anyukák is. Illetve sosem tudhatod, hogy mikor támad meg téged és a családod.


Ha az utcán beléd kötnek a cigányok, és a kutyád rájuk támad, megharapja őket, akkor téged fognak felelősségre vonni, megbüntethetnek, rossz esetben elaltathatják a kutyát, és a cigányok haragját is magadra vonod.

A kutyát arra használhatod, hogy elkerüljenek téged, de arra, hogy a szó szoros értelmében, fizikailag is megvédjen téged, arra semmiképp.

Arra nem gondoltál még, hogyha megharap valakit a leendő kutyád, akkor másnapra a cigányok meg is mérgezhetik?

2010. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!