Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy dolgoztátok fel a...

Ti hogy dolgoztátok fel a kutyátok halálát?

Figyelt kérdés
Van egy 11 év körüli kutyusom, sajnos gerincproblémái vannak, amire kap gyógyszert. Amint kimegy a gyógyszer hatása, csak szenved, bepisil és nyüszít. Volt hogy egész éjjel fent voltam vele, simogattam, mire elaludt. Az állatorvos azt mondta, lassan itt az idő. Mióta ezt kijelentette, csak sírok és ölelgetem a kutyusomat:( Ti hogy dolgoztátok fel kutyátok, kedvencetek halálát? Esetleg tudnátok tanácsokat adni?

2016. nov. 2. 16:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Amikor az en kutyam meghalt, kaptam egy masikat. A masik kutya szeretete sokat segitett. Folyton lefoglalt es ez is segitett. Mai napig eszembe jut a kutyus, de a masiknak koszonhetoen tuljotottam rajta.
2016. nov. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnalom a kutyust egyebkent :-( Most nehez, de neki jobb lesz ha mar nem szenved :-(
2016. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) igen, én is ezt találtam eddig legjobb megoldásnak. Azt viszont nem tudom, melyik lenne érdemesebb: a mostani kutyusom elaltatása után megvenni, vagy addig, ameddig még él. Mindenesetre remélem, hogy minél később kell új kutyus után nézni.
2016. nov. 2. 16:54
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem nagyon lehet mit tenni sajnos :(

Ha már fájdalmai vannak és szenved, akkor el kell engedned.

Ha megteheted, akkor 1-2 napot maradj otthon, mert nem nagyon akarsz majd látni senkit.

Én sokáig el sem tudtam képzelni magamat másik kutyával,

viszont van egy barátnőm, aki úgy érezte, hogy azonnal szeretne egy másik kutyát. Neki nagyon jót tett az új kiskutya, azonnal a szívéhez nőtt és így könnyebb volt neki.

Majd meglátod, hogy te mit fogsz érezni.

Lényeg, hogy amíg még veled van, tölts vele jó sok időt!

2016. nov. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2016. nov. 2. 17:01
 6/19 anonim ***** válasza:
En a helyedben nem vennek kutyat amig meg a masik el. Inkabb legyel csak vele, egy kis kutya sok energiat es idot igenyel es nehez lenne a kettovel egyszerre mivel az egyik nagyon beteg es bar lehet ez csak az en kepzelo erom, de lehet a pici megerzi hogy baj van es lehet nem tenne jot. Persze ez lehet nem igaz, de en a helyedben varnek az ujjal.
2016. nov. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
8%

Nekem az Anyukám halt meg.


A kutyáink elpusztulni szoktak. Amióta az eszemet tudom, 10 kutyánk pusztult el, általában tizenéves korukban (egyszerre 2-3 is volt, azonos korúak). Most is van kutyánk.


Ha szépen akarom nektek mondani, az örök vadászmezőkre költöztek.


(meghal = ember, az állatok nem meghalnak, mindig bántja a szememet)


Hogy dolgoztam föl, hogy a kutyák megöregedtek és elpusztultak?


Szomorú voltam, mert sok szép emlék fűződik mindegyikhez. Volt, hogy dühös voltam, amikor az egyiket megmérgezték.

Az ember nyilván próbált rajtuk segíteni, tehát elvittük az állatorvoshoz, ha baja volt.

Ugyanakkor házőrző is volt köztük, akinek a helyébe rögtön lett másik, mert a házat őrizni kell. A legtöbbjük nem öleb volt, azaz egyik sem bent lakott.


Általában öregek voltak és nem előzmény nélkül történt (1 esettől eltekintve), azaz az ember már fel volt rá készülve.


Egy kutyánkat lelőtte egy orvvadász éjszaka. Ez utóbbi esetben is dühösek voltunk, ráadásul tudni is lehetett, ki tehette és miért.


Amíg nem ember hal meg, addig feldolgozható minden.

2016. nov. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2016. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon nehéz:( nekem februárban halt meg a kutyám 12 évesen (igenis én akkor is így mondom, nem érdekel kinekszúrja a szemét és kinek nem, merthogy családtag volt) igaz a párja még megvan ő tavasszal lesz 13. Szóva együtt gyászoltunk, aztán nyáron jött mellé egy kölyökkutya ez mindkettőnknek jó volt:)

Sajnos nekem egy félév alatt meghalt a kutyám, 2 ismerősöm és a dédnagymamám. 21 éves vagyok, ők voltak az elsők akikhez úgy megyek ki a temetőbe, hogy már személyes kötődésem van. Nagyon fáj, de tovább kell lépni én a dédim halála után 1 héttel kiegészítő érettségit tettem, azóta elkezdtem az egyetemet. Szóval kitartást, gondolj arra, hogy neki jobb lesz.

2016. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Ezen csak te balhezol...
2016. nov. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!