Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy dolgoztátok fel a...

Ti hogy dolgoztátok fel a kutyátok halálát?

Figyelt kérdés
Van egy 11 év körüli kutyusom, sajnos gerincproblémái vannak, amire kap gyógyszert. Amint kimegy a gyógyszer hatása, csak szenved, bepisil és nyüszít. Volt hogy egész éjjel fent voltam vele, simogattam, mire elaludt. Az állatorvos azt mondta, lassan itt az idő. Mióta ezt kijelentette, csak sírok és ölelgetem a kutyusomat:( Ti hogy dolgoztátok fel kutyátok, kedvencetek halálát? Esetleg tudnátok tanácsokat adni?

2016. nov. 2. 16:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
21%
11.: Vidéken úgy mondjuk, megdöglik.
2016. nov. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%
Te szoktál balhézni. Nekünk a kutya családtag, aki élete végén MEGHAL.
2016. nov. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Sajnos halt már meg fiatalon nagyon közeli hozzátartozóm. Mégsem szúrja a szemem, ha azt mondják, hogy egy kutya meghal. Nálunk is családtagok a kutyák. Nem tudtam volna azt mondani, hogy megdöglött a kutyám. Még azt sem, hogy elpusztult.
2016. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nekem is halt már meg sajnos hozzátartozóm (nemrég a dédmamám, két éve a mamám), de nekem a kutya meghal, nem elpusztul vagy megdöglik, mert családtag. Ugyanazt jelenti igazából, majdnemhogy szinonima. Nem tudom, hogy a mai világban ki akad fent ezen, főleg, hogy nem is az volt a kérdés, hogy "melyik a helyes? Meghal vagy elpusztul a kutya?". Persze minden embernek más, valaki nem kötődik annyira a kutyájához, nem tekinti családtagnak, ez is elfogadható, ha jó élete van az állatnak.

Egyébként köszönöm a válaszaitokat, részvétem a kutyusaitokért:(

2016. nov. 2. 20:43
 15/19 anonim ***** válasza:

Tanács: ha szenved és nem gyógyítható, engedd el őt.

Sírj, amikor és ahányszor csak jólesik.

Addig, míg ő él, ne vigyél haza másik kutyát. Én azonnal nem is lettem volna képes. 1 év telt el, mire lett másik kutyám. Addig a kezdeti fájdalom után elkezdtem menhelyre járni sétáltatni, lelkemet gyógyítani. Végül onnét lett a mostani kutyusom.

Nagyon nehéz, és szomorú. Közhely, de az idő majd segíteni fog szépen lassan. És persze egy másik, teljesen más kutya is.

2016. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ez az élet rendje, megszületünk és meghalunk, az állatok is. Nekem is kellett elaltatnom kutyát, cicát, mert már nagyon szenvedtek.

Ne hagyd szenvedni, ha tényleg nincs gyógymód.

Az élet megy tovább, mi akik itt maradunk éljük az életünket tovább, és szeretettel emlékezünk azokra, akik életünk részei voltak valaha.

2016. nov. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Miért zavar ez ennyire?
2016. nov. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17-es, gyanítom, hogy te szóltál már hozzá hamarabb is a témához, miszerint, amíg nem egy ember hal meg, az feldolgozható. (Ha nem, akkor bocs)

Senki nem mondta, hogy nem az. Mielőtt azt gondolnád, hogy nekem könnyű, elárulom, higy pár hete halt meg a testvérem nagyon fiatalon. Igen, tényleg nehezebb ezen túljutni, mint egy kutya halálán, de ettől még senkinek nincs joga elvitatni senkitől a kutyája felett érzett gyászt.

A kérdezőnek még annyit, hogy szerintem egyelőre ne ne vegyél magadhoz kiskutyát. Nagyon sok energiát igényel egy pici kutya nevelése és az idős kutyának stresszt jelentene egy új jövevény. Így, hogy fájdalmai vannak és alig él, nem hiányzik a tortúra.

Majd ha elengedted, tudni fogod, hogy mikor jön el az ideje egy új kutyának.

2016. nov. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm:) És részvétem a testvéredért:(
2016. nov. 4. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!