Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a mopsz tartás?

Milyen a mopsz tartás?

Figyelt kérdés
Nos.Én szeretnék egy mopsz kutyát, én csak 11-éves vagyok. Na de mindegy,kezdjük a kérdést. Tudom betekes kutya, és hogy büdös, röfög, meg könnyen kigurul a szeme, de nekem akkor is tetszik. Először is, nekünk van egy féléves macskánk, az bánta fogja őt? Nekünk van kettő német juhászunk, igaz elkülönétve, de attól ugye nem lessz baj? Azt amúgy hogy lehet meg akadájozni, hogy ki essen a szeme? lehet egyedül tartani? Vannak különös igényei? Úgy lehetvtartani, hogy sokszor kint van, sokszor bent van? A válaszokat előrre is köszönöm(:

2016. nov. 2. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne büdös? Egészséges, helyesen táplált kutya nem büdös. Amennyiben jó tenyésztőtől vásárolod a kutyát, nem a jófogásról 50 ezerért, valószínűleg nem lesz egészségügyi problémája. Tenyésztőtől kb 2-300 ezer ftba kerül egy mopsz. Ezt gondolom a szüleidnek kéne fizetnie. A meglévő két kutyával mennyit foglalkoztok? Mit jelent, hogy el vannak különítve? A mopszot egyébként csak bent lehet tartani, nem kertbe való. Persze napközben ki lehet engedni, de huzamosabb ideig ne legyen kint.
2016. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Én nekem volt mopsz kutyám. Tudott ám fingani, meg horkolt, de nagyon nagyon szerettem.


Meg mi az, hogy büdös???? Semelyik kutya nem büdös, ha jól tartják.

2016. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kettő kutya úgy van elkülönítve, hogy nem az egész kertben vannak. A büdösséget pedig csak hallotam, de bocsánat a mopsz tartóknak): Kutya házba amúgy be lehet szoktatni?
2016. nov. 2. 19:30
 4/11 anonim ***** válasza:
NEM! nem érted hogy benti kutya?? Semmi féle formában nem lehet kint mert megfagy...max kiengedni egy kicsit és had legyen kin amíg jól esik de nem kinti kutya ahogy a legtöbb kistestű és rövid szőrű eb.
2016. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Eddig köszönöm a válaszokat. Még jöhetnek, főleg olyanok, hogy, hogyan akadájjozzuk meg hogy a szeme ki essen
2016. nov. 2. 20:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogyan akadályozzuk meg, hogy a szeme kiessen? Hát leginkább úgy, hogy nagyon megbízható tenyésztőtől kell venni, törzskönyvvel, egészségügyi garanciával. Ára így 150-200 ezer Ft körül lesz.

Egészséges, normális eledellel táplált kutya nem büdös.

Különös igénye, hogy kizárólag lakásban tartható. Ha ez nem megy, akkor máris felejtsd el.

Nagyobb meleget nem bírja, akár a lakást is hűteni kell számára a nyári kánikulák idején.

A macskát nem fogja bántani, ha jól neveled. A macskának pedig nem szabad engedni, hogy míg kicsi a kutya, bántsa.

A német juhászok sem fogják bántani, ha azok normálisan vannak nevelve és szocializálva vannak.

2016. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak hámmal szabad sétáltatni. Ha megszorítod a bxakát akkor még egy extra hó tk-s mopsznak is kijön a szeme a helylről. Ezt írja a fajtaleírásban is.
2016. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*nyakát
2016. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Először is kérlek, akár hány éves vagy, nagyon figyelj a helyesírásra és a fogalmazásra! :)


Nem büdös, 2-3 havonta meg kell fürdetni, séta után a mancsokról lemosni a sarat, ha a feneke kakis akkor letörölni.

Röfög, horkol mert rövid a légzőrendszere, ezzel nem tudsz mit csinálni, nagyon aranyos vonásuk :D

A szemre úgy figyelj, hogy hámmal sétáltasd, és sose kelljen a nyakánál erőt kifejtenie.

Nem bántja a cica, a kutyák lehet, de vedd figyelembe, hogy szobakutya, tehát ha ki is viszed, kell neki pulcsi/kabát.

Lehet egyedül tartani, csak foglalkozz vele sokat.

2016. nov. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Oké. Eddig mindeggyiket megfogadom(: Még jöhetnek válaszok
2016. nov. 3. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!