Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyának mennyi játék kell?

Kölyökkutyának mennyi játék kell?

Figyelt kérdés
11 hetes kutyámnak vettünk már gumikacsát, kötél rágókát, kötélből meg teniszlabdából rágókát (2db), van egy rongyszőnyege, meg egy pólója és egy rongydarabja. Tudom hogy nő foga, de még így is rág olyanokat amiket nem kéne (pl.kosár, kartondoboz, bútor fa lába). Mit javasoltok? Vegyek még neki több játékot? Milyet? Neveljük is, de sajna nem sok eredménnyel.
2010. ápr. 27. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
hagyd! parancsra van szüksége, nem ennyi játékra
2010. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Lehet kapni boltokban kutyanak valo ragokat. Nem tudom, hogy mibol keszul, de mintha azt olvastam volna, hogy allatborbol. Habar elegge furcsalltam, mivel nagyon kemeny volt, mint a csont, de kicsit olyan attetszos-drappos szine van. A tapintasa kicsit zsiros, de tenyleg csak kicsit.

Tele vannak ilyenekkel itt a kutyas reszlegek. Allitolag azert jo, mert tisztitja a fogait, mikozben ragja. Azt nem tudom, hogy ez egy tartos ragoka-e, vagy idokozben elfogy, mivel termeszetes anyagbol van... Meg nem probaltam, de ki fogom.

Szerintem jobb, ha ilyet rag, mint a kosarat vagy a butort. Lehet, hogy ezt kellemesebb ragni, mint a kotelet vagy a gumit. Szerintem meger egy probat!

2010. ápr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Játékok mellett: rágóropi, rágócsont, rágócipő. Nekünk ezek nagyon beváltak, csak ezeket rágja. Fogváltás nálunk most zajlott le, rengeteget rágott, s mindig csak ezeket, szereti is őket, kérte ha nem volt elé téve. Szóval játékok mellett én ezeket tudom javasolni, mi elsősorban Trixie termékeket vásároltunk ezekből amiket felsoroltam, mert ezek elég jó minőségűek. Illetve ha ezek mellett mással is próbálkozik, akkor határozott "nem"-mel , tiltással le lehet szoktatni más dolgok megrágásáról.
2010. ápr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Akiteki ***** válasza:
Mindegy milyen játék, de csak egy legyen előtte. Különben hamar ráun az összesre. Ha az egyikkel nem foglalkozik már, akkor lehet cserélni.
2010. ápr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell neki több játék. A kölyökkutya mindent rág, amit csak ér, számára minden új és izgi.

Neveljétek rendesen, kitartóan, még csak egy csepp baba, egy kisgyereknek is százmilliószor kell elmondani, hogy a gáztűzhelyet nem piszkáljuk, mire megtanulja.

Ha valami nem jó dolgot rág, erélyesen rászólsz, és a szájába adod a helyes játékot.

2010. ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Deark válasza:

Ahogy előttem is írták, nem kell neki több játék. És fontos, hogy ne legyen elöl az összes játék. Így ha kezdi unni, akkor lehet cserélni.

Ne vegyél kutyarágót, rágócipőt, meg ilyesmiket. Tök fölösleges pénzkidobás. Időnként adj neki egy könyvet, amire már nagyon nincs szükséged. Én az általános iskolás tankönyveimet adtam az enyémnek. Nagyon szereti "olvasni". :D Adhatsz neki bármi mást is, csak az a lényeg, hogy szét tudja rágni. Az a lényeg, hogy sikerélménye legyen, hogy rágja és fogy. Később fakanalat is adhatsz neki. (bár ez azért függ a kutya fajtájától is)

Nagyon jó játék még az üres üdítősflakon. A kupak legyen rajta. (így tartósabb egy kicsit) Ha már kezdi a kupakot rágni, akkor leveheted róla. Jobb, ha lebetonozott (sima) felületen játszik vele. Esetleg egy kicsit drágább, de nagyon jó, hosszú távra való játék: nina otosson féle dogpyramid.

2010. aug. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!