Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell odafigyeljek egy...

Mire kell odafigyeljek egy husky kutya megvevésekor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Minden álmom egy szép,puha szőrű husky.

Már régóta olvasgatok róla de még nem állok készen hogy

megvegyem a kutyát. Egy pár kérdésem lenne hozzátok.

Mivel mi nem olyan pénzes család vagyunk, ezért nem tudunk kutyatápot venni vagyis, inkább másra kell a pénz. Jó ötlet lenne házikosztot adni neki?

Naponta mennyit eszik?

A családban mindnyájan szeressük az állatokat. Viszont

olyat olvastam hogy a husky csak egy személyt választ

ki magának a családból akinek jobban örül és akit

jobban szeret.Ez igaz? Nőstényt vagy Kant vegyek?

Ha pl. délelőtt nem játszok vele viszont délután-este

igen akkor ásni fog? Télen érdemes a lakásba tartani?

Könnyen meglehet tanitani az: ''ül,fekszik''-re?

Mit értenek az alatt hogy makacs?

A macskákkal jól kijönnek?

Inkább fehér-fekete vagy barna-fehér huskyt vegyek?



2016. nov. 4. 22:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

nincs havi 4-5 ezer forintod, hogy legalább egy középkategóriás táppal etesd a kutyádat, de van 150-200 ezer forintod, hogy vegyél egy kutyát? (vagy 30 ezer forintosat akarsz venni?)

a házi koszton belül mire gondoltál?

amúgy régen, mikor még nem voltak konzervek és tápok, főztek a kutyáknak, kb hasonló volt, mint most a barf, csak megfőztek mindent. és igen, drágább volt mint a mostani tápok...

persze lehet tésztával és rizzsel is etetni egy kutyát meg moslékkal, de nem fog valami sokáig élni és nem is lesz olyan igazán szép...

2016. nov. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos.

Egy husky 150-250 ezer Ft-ba kerül.

Kezdő alap felszerelés 10-30 ezer Ft. (Nyakörv, póráz, tálak, fekhely, kaja). Ha kinti kutya, akkor kell neki egy normális kutyaház, ami az ő méretében 35-50 ezer Ft.

Az oltások darabja 6-8 ezer Ft, ebből kell még 3 egy éves koráig (ha tenyésztőtől veszed a kutyát, és első 2 oltása már megvan - meg kell lennie). Utána évente kell 2 oltás: kombinált, veszettség elleni.

Bolha-kullancs elleni védekezés folyamatosan kell. Bravecto tabletta ára pl. 3 havi adag közel 10.000 Ft.

Féreghajtó negyedévente. De egy hatékony nyakörv is hasonló árban van.

Ha beteg a kutya, vagy netán megsérül, az állatorvosi ktg. akár több, mint 100 ezer Ft is lehet hirtelen. Erre mindig kellene, hogy legyen félretéve pénz.

Husky sportkutya. Szánhúzó. Erős vadászösztönnel. Nem nevelhető olyan könnyen (viszonylag könnyen), mint pl. egy német juhász. Ezt jelenti a makacs: hogy nehezen nevelhető, megy a saját feje után, nem fogad szót.

Nem elég játszani vele: ahhoz, hogy normálisan viselkedjen, ne ásson fel mindent, ne szökjön unalmában, rengeteg intenzív mozgásra van szüksége. Napi 10 km futásra például, hosszú sétákra. Ezt tudod biztosítani neki? Mindennap?

Lehet etetni házi koszttal, de nem embernek főzött kajával, maradékkal. Hanem BARF módszer szerint, ami röviden: nyers hús, csontos hús, belsőségek kiegészítőkkel (bizonyos zöldségek) megfelelő arányban. Bővebben olvass utána! Testsúlyának a 2-4%-át kell adni neki ebből naponta. Tehát pl. egy 25 kg-os kutyának, ha 3%-al számolunk, akkor kb. 75 dkg hús naponta. Árban hasonló, mint egy középkategóriás táp, tehát ha a pénz a probléma az etetésnél, akkor semmilyen kutyát nem szabad venni. Mert az etetés mellett egy csomó egyéb költség is jár a kutyával.

2016. nov. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha már a táp is probléma,akkor inkább kezdj egy kisebb,egyszerűbb kutyával.A huskynak óriási mozgásigénye van,amit ha nem elégítesz ki,lelki problémái lesznek,stresszelni fog,agresszívvá és pörgőssé válik.Ebben az esetben rombolhat,tehát áshat is.

A játék nem elég neki.Kell még pluszban napi 1-2 óra séta,hétvégén akár nagyobb túrák,főleg ha lakásban tartod.

Ha ezeket a dolgokat nem teszed meg,akkor az a kapcsolatotok kárára megy,és csak feleslegessé fog válni a kutya.A husky munkakutya,így a fizikai fárasztás fontos a lelki egészségéhez.

Tanítani biztos lehet,az én epilepsziás,öreg kutyámnak is meg tudtam tanítani hamar az ül parancsszót.

Macskákkal kijöhet,ha kölyökként macskákhoz szoktatod.De ez kutyafüggő.

Nme volt még huskym,de amit leírtam azt tudom,mert kb minden kutyára érvényes.

2016. nov. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Elég sok tanácsot kaptam és szerintem nem veszek huskyt. 14 éves vagyok és anyukám/apukám nem hajlandóak megvenni és gondozni a huskyt mert szerintük sok költség, és őket pl. jobban az új bútorok,kacatok érdeklik nem egy új családtag akivel boldogabbak lennének. Tehát rám bízták ezt az egészet , én pedig mint általában ugye,keményfejű és akaratos szoktam lenni/vagyok. Inkább választok egy másik kutyát. Higgyétek el,itt Szerbiában sokkal rosszabb a helyzet mint Magyarországon (munka ügyileg). Nem mondom azt hogy most tanúltam ebből de elég sok segítséget és tanácsot kaptam. Persze nem mondok le a huskyról. Mint írtátok fel kell nőjjek és szerezni egy rendes állást. Még itt az iskola is, kevés idő van játszásra,szórakozásra. Igazatok van,csak megnyomorítanám szegény kutyát.
2016. nov. 6. 21:09
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, én is szerbiában éltem 14 éves koromig. Azért sok sikert a husky-hoz, a nővérem is imádja őket de még kell várnia 2-3 évet mire lehet neki egy. Nekem akitám van, elég hasonló kinézetileg és jellemileg csak sokkal keményebb dió. Nagyon jó hogy belátod nem lenne jó se neked se a kutyának, maradj ilyen, mindig gondolkodj előre és vedd figyelembe a dolgokat. Jó gazdi leszel. :)
2016. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi :) Esetleg megtudnád adni a facebookodat? :D
2016. nov. 6. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!