Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutya leszoktatása a...

Felnőtt kutya leszoktatása a harapdálásrol?

Figyelt kérdés
Menhelyi kutya volt és nagyon erőseket tud harapni már tiszta seb a kezem. Folyton bevadul a játékban és szinte nem használ semmi. Csak ugy magatól odajon es elkezdi rángatni a pulcsim vagy a kezem. Ha szidom abbahagyja egy kicsit de aztán előlről kezdi. Hiába adom a szájaba a ragókötelet nem érdekli,azzal nem akar jatszani meg rongyokkal se.
2016. nov. 5. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Amint elkezdi rá kell szólni, hogy "nem!". Aztán otthagyod. A leghülyébb kutya is megérti pár alkalom után. Az enyém is menhelyes és harapdált mikor megkaptam. Most is harapdál játékból, de már megtanulta milyen erővel haraphat, hogy ne okozzon fájdalmat, másrészt azonnal abbahagyja ha rászólok. Határozottság és következetesség. Ne ajánlj föl más játékot neki, mert az dicséret és nem tiltás (még akkor is ha nem fogadja el).
2016. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha ezt csinálja,hagyd ott.

Én megtanítottam a kutyám,hogy csak akkor haraphat,és kergetőzhet velem,ha én úgy gondolom/elkezdek játékosan morogni.:D/,és akkor van vége ha én azt mondom/ezt neki nem igazán kellett tanítani,ha a tenyeremet felé fordítom,és tsss hangot adok ki,akkor ösztönösen abbahagyja.:o/.A harapás erősségét nem szabályozom,de azért nyilván ha megpróbálná cibálni a pulcsim,otthagynám.

A sebek ellen pedig vegyél fel kesztyűt,és tanítsd meg,hogy csak azt haraphatja,semmi mást.

Ha rosszul viselkedik,mindig csak hagyd ott,aztán kis idő múlva próbáld meg újra.


A rosszindulatú embereknek írom:Tudom,sokak szerint ez a játék agresszióra neveli a kutyát.Nos,az enyémet közel sem,csak velem meg néha tesómmal játszik így,sose szegte meg egyik szabályt sem.Akinek nem tetszik,nem kell alkalmaznia,az én kutyám imádja,és mivel kutyákkal nem játszik/fél/,így velem tud igazán kikapcsolódni,és kutyának lenni.

2016. nov. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!